QNB Finansbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

QNB Finansbank Bankamatiği
QNB Finansbank Bankamatiği

Makalenin İçerisinde Neler Var?

QNB Finansbank bankamatiğinde parası kalanlar banka ile iletişim kurmalıdır. Bazı nedenlerin sonucunda bankaların ATM’lerinde para sıkışması ya da paranın bankamatikte kalması yaşanabilir. Böyle bir durumda panik yapılmadan müşteri hizmetleri aranmalıdır. QNB Finansbank bankamatiği de zaman zaman sorunlar meydana gelebilir. Böyle bir sorun ile karşılaşan kişilerin de bankamatiğin yanından ayrılmadan önce QNB Finansbank’ın çağrı merkezi aranmaları gereklidir. Özellikle bankamatikte bir arıza meydana gelmesinden dolayı paranın kalmasının yanı sıra kartını da alamayan kişiler kesinlikle ATM’nin yanından ayrılmadan banka ile görüşmelidir.

İlginizi çekebilir: Finansbank Enpara Ekpara Hesabı Nasıl Alınır?

ATM’de Neden Para Kalır?

Bankamatikte paranın kalmasının nedeniarasında ATM’de yaşanan arıza gösterilebilir. Bankamatikler pek çok işin halledilmesini sağlayan cihazlar olsa da elektronik aletler olmasından dolayı bozulabilmektedir. Sisteme bağlı oluşan arızalar da paranın bankada kalmasına yol açabiliyor. Bunun yanı sıra para yatıran kişiler bankamatiğe parayı doğru şekilde yerleştirmezse bu da paranın sıkışmasına neden olabilir. Bankada paranın kalmasının başlıca nedeni olarak da bu gösterilebilir. Bundan dolayı da ATM aracılığıyla para yatıracak olan kişilerin parayı doğru bir şekilde yerleştirdiğine emin olması gereklidir.

Bankamatikte Parası Kalanlar Nelere Dikkat Etmeli?

ATM’de parası kalanların dikkat etmesi gerekenlerin başında banka kartının bankamatikten alınıp alınmadığıdır. Böyle bir sorun ile karşılaşan kişilerin akılları karışabilir ve banka kartını almadan ATM’den uzaklaşabilir. Bu yüzden problemin daha da büyümesini önleyecek hamleler yapılması gerekiyor. Banka şubesinde bulunan bir bankamatikte parası kalan kişiler bunun için bankanın güvenlik görevlisinden destek isteyebilir. Güvenlik görevlisi de ne yapılması gerektiğine dair size bilgi verecektir. Bunun dışında QNB Finansbank bankamatiğinde parası kalan kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka nokta ise paranın yatıp yatmadığıdır. Pek çok kişi para sıkışması sorunu yaşadıktan sonra paranın aktarıldığını düşünür. Ancak kalan para ne çekilebilir ne de hesaba yatmış olur. Para yatma işlemi gerçekleşmediği durumlarda vakit kaybetmeden bir an önce QNB Finansbank çağrı merkezi aranmalıdır.

Göz Atabilirsiniz;

QNB Finansbank Çağrı Merkezine Nasıl Ulaşılır?

QNB Finansbank çağrı merkezi numarası 444 0 900’dür. Parası bankamatikte kalan kişilerin başvurması gereken yöntem QNB Finansbank çağrı merkezi ile iletişime geçilmesidir. Bankanın çağrı merkezi sayesinde bankacılığa dair pek çok destek alınabilir. Bu desteklerden bir tanesi de ATM’lerde yaşanan problemlerdir. ATM’de banka kartı da sıkışabilir. Banka kartının sıkışması da paranın kalmasından daha ciddi sorunlara yol açabilir. Hem paranın hem de banka kartının bankamatikte kalması halinde de direk olarak müşteri hizmetleri numarası aranmalıdır. QNB Finansbank bankamatiği  sorunu yaşayan kişilerin başvurabilecekleri bir başka çağrı merkezi numarası ise 0850 222 0 900’dür. Bu iki numaradan herhangi biri aranarak paranın bankamatikte kaldığı bildirilebilir.

Göz atabilirsiniz: Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

ATM’de Kalan Para Ne Zaman Geri Alınır?

Bankamatikte kalan paranın geri alınması 48 saati bulabiliyor. ATM’de parası kalan kişiler bu durumu QNB Finansbank ile görüşmelidir. Çağrı merkezi arayan kişiler durumu bankaya bildirmelidir. Banka da paranın kaldığı ATM’nin hangi şubeye bağlı olduğunu araştıracak ve o banka şubesi ile iletişime geçecektir. O banka şubesine QNB Finansbank bankamatiği içinde ne kadar paranın kaldığı bildirilecek ve paranın geri iade edilmesini talep edecektir. Ayrıca müşteri temsilcisi paranızı hangi şubeden ne zaman alabileceğinize dair bilgilendirmeyi de size yapar. Söylenen zamanda ilgili banka şubesine giderek bankamatikte kalan para tutarı geri alabilir. Geri almak için de çoğu zaman 48 saat beklemek gereklidir. Genellikle 2 gün geçmesinin ardından para teslim edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz