PTT Kart Şifre Alma Nasıl Yapılır?

PTT Kart Şifre Alma
PTT Kart Şifre Alma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ptt kart alabilmek için öncelikle, PTT ‘de Posta Çeki Hesabı açtırmanız gereklidir. Posta çeki hesabı açtırdıktan sonra Pttkart ‘ınıza hemen sahip olabilirsiniz. Kartınızı aldıktan sonra en yakın PTT şubesine giderek aktivasyon işlemlerini yaptırmanız gerekiyor. Bunun yanında, emekli maaşını PTT ‘den alan ve Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Genel Müdürlüğünce askere alınan vatandaşlarımıza da Pttkart verilmektedir. Ptt kart şifre bloke oldu, kartlarına yeni şifre almak isteyen kişiler kendilerine en yakın olan PTT genel merkezine giderek ptt kart şifre bloke kaldırma yeni şifre ve ptt kart bloke kaldırma talebinde bulunabilirler. Bunun için kişilerin yanlarına sadece kimlik kartlarını ve PTT kartlarını almaları yeterli olacaktır. Bir diğer yöntem olarak müşteriler kendilerine en yakın PTT şubelerinden birisine ya da PTT matik noktasına giderek PTT kartlarına yeni şifre oluşturma işlemlerini buradan gerçekleştirebilirler.

 İlgili Yazımız;

Ptt kart arkasındaki 7 rakam, PTT Kartınızın şifresini unuttuysanız veya yeni bir şifre almak istiyorsanız bu işlemi sms yolu ile de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.  PTT’nin müşterilerine sunmuş olduğu bir kolaylık olan sms sistemi sayesinde PTT Kart şifrenizi yenileyebilirsiniz. PTT sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden  SİFRE yazıp boşluk bırakarak 4 haneli PTT Kart şifrenizi sonrasında bir boşluk daha bırakarak PTT kartı arkasında yer alan 7 rakamlı numarayı yazarak 3290 a mesaj atmanız gerekmektedir.

PTT Kart Müşteri Hizmetleri

PTT bankacılık sistemine geçtikten sonra artık müşterilerine daha kolay ulaşmasını sağlamak için PTT online şubesi oluşturmaya karar vermiştir. Online işlemlerde sağladığı kolaylıklar ve devlet kurumları ile anlaşmalı olması da müşterilerinin oldukça ilgisini çekmiştir. Daha önceki zamanlarda banka önlerinde oluşan kuyruklar ve bütün gününüzün bitmesine neden olmaktaydı. PTT bank’ın tercih edilmesi de devlet kurumu olmasından dolayı güvenilir olarak bulunmaktadır. PTT Bank şimdilerde interaktif hayata atılmıştır. PTT internet sitesini açılarak kısa sürede işlemlerinizin tamamlanması sağlanır. PTT internet bankacılığı ile sektördeki bankaların aldığı gereksiz işlem ücretlerini de müşterilerinden tahsil etmemektedir.

Online Şube ile yapabileceğiniz işlemler;

 • Vergiler
 • Trafik cezaları
 • HGS sorgulama bakiye yükleme
 • Kaçak geçiş cezaları
 • Ptt internet bankacılığı şifre al
 • OGS ve KGS bakiye yükleme
 • Posta kargo takipleri
 • Posta çeki sorgulatma
 • Askerlik ptt kart şifre alma
 • Para transferleri

fatura ödeme vb. türlerde birçok konu ile ilgili işlemleri PTT interaktif girişi kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca Ptt kart şifre alma numarası 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi numarasını arayarak PTT Kart şifrenizi hemen alabilirsiniz. PTT interaktif girişi kullanmanız için ilk olarak PTT internet üzerinden TC kimlik numaranız ile abone olmanız gerekmektedir. Ayrıca oluşturduğunuz abone şifresinden sonra rahatlıkla sisteme giriş yapabilirsiniz. İşlemlerinizi kısa sürede ve güvenilir bir şekilde halledebilirsiniz. Oluşturduğunuz kullanıcı profili ile kısa sürede sistem tarafından aboneliğiniz tamamlanacaktır. PTT online sistem müşterilerin kullanıcı profillerinin gizliliği ve güvenlik soruları ile tam bir şekilde koruma sağlamaktadır. PTT interaktif dönemde vatandaşlara sağladığı imkânlar sayesinde diğer bankalara göre daha da fazla kişi çekmektedir.

Askerlik PTT Kartı Şifre Alma

Artan kredi kartı kullanımı bankaların uygun kredi ve kredi kartı seçeneklerini müşterilerine sunmalarına neden olmuştur. Uygun kredi ve kredi kartı kampanyaları ile müşteri sayılarını arttırmaya çalışan bankaların yanı sıra şahıslara kredi kartı imkanı sunan kurumlardan biriside PTT’dir. PTT son yıllarda farklı hizmet seçenekleri ile insanlara hizmet vermektedir. Bu alanda başarılı işler yapan PTT ilk finansal hizmetlerini kendi müşterilerine sunmuştur. PTT’nin müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden biride yaygın olarak kullanılmaya başlanan ve insanların günlük kullanımlarında yaptıkları alış verişlerinde ve anlık nakit ihtiyaçlarında kullanabilecekleri kredi kartı seçeneğidir. Kusursuz ve iyi hizmet anlayışını benimseyen PTT uygun kullanım olanakları sağlayarak PTT kredi kartının insanlar tarafından kullanılmasını arttırmayı hedeflemektedir.

PTT Kart, PTT şubelerine başvuru yapılarak alınabilmektedir. Müşteriler PTT merkez şubesine veya diğer PTT şubelerine giderek müşteri temsilcilerine PTT Kart başvurusu taleplerini beyan edebilirler.

Şubelerde kendilerine verilen PTT kartı başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduklarında PTT kartı başvuruları PTT’ye iletilmiş olmaktadır. Formun eksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Çünkü müşteriler hakkında bilgi alınması ve müşterilerin değerlendirmeye alınıp kendileri hakkında sağlıklı bilgiler alınabilmesi için bu ilk koşuldur.

Müşterilerin formu düzgün ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları değerlendirme sonrası içinde gereklidir. PTT kartı başvurusu yapan müşterilere detaylı araştırma yapıldıktan sonra olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılır. Yaygınlaşan kredi kartı kullanımına verdiği diğer hizmetlerin yanı sıra bir de kredi kartı hizmetini ekleyen PTT kaliteli hizmet amacına uygun olarak ilerlemeye devam etmektedir. Ptt kart başvurusu sorgulama, PTT tarafından sunulan bu hizmetten faydalanmak isteyen müşteriler en yakın PTT şubesine giderek sorgulamalarını yapabilirler. Kredi sicilleri ve daha önce bankalarla olan ilişkilerinin durumuna göre PTT kartı başvuruları sonuçlanacaktır.

Ptt Kart İle Neler Yapılır?

 • ATM ‘den para çekebilir,
 • Alışveriş ödemelerini yapabilir,
 • Pttmatik ‘lerde nakit para çekebilir,
 • Pttmatik ‘lerde, fatura ve anlaşmalı kuruluş ödemeleri

yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/ptt-bankamatik-para-yatirma/
 2. https://www.kredivepara.com/ptt-aps-sorgulama/
 3. https://www.kredivepara.com/ptt-kredi-nasil-alinir/
 4. https://www.kredivepara.com/ssk-rapor-parasi/
 5. https://www.kredivepara.com/sgk-sirket-borc-sorgulama/

 


11 YORUMLAR

 1. Ptt kart açtirmayi düşünüyodum hakkinda fazla bilgim yoktu sagolun çok bilgilendirici yazi olmuş sayenizde ptt kart hakkinda birçok şeyi öğrenmiş oldum.

 2. Gerçekten süper bir makale olmuş ben PTT kartın sadece pttlerde kullanıldığını zannediyorum az önce yazınızı okuyana kadar askerlik Kart şifre alma bölümünden işimi hallettim çok teşekkür ediyorum

 3. Teşekkürler bende PTT kart almayı düşünüyordum nasıl ve nerelerde kullanıldığını öğrenmiş oldum bende hemen alacağım elinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

 4. Çok yararlı bir makale olmuş.Hızlıca PTT kartı şifremi aldım.Sayenizde hiç bir sorun yaşamadan işimi hallettim.Yazı için teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.

 5. Ptt kart açtirmayi düşünüyodum hakkinda fazla bilgim yoktu sagolun çok bilgilendirici yazi olmuş sayenizde ptt kart hakkinda birçok şeyi öğrenmiş oldum.

 6. Ptt kart açtirmayi düşünüyodum hakkinda fazla bilgim yoktu sagolun çok bilgilendirici yazi olmuş sayenizde ptt kart hakkinda birçok şeyi öğrenmiş oldum.

 7. Ptt Kartı Olanlar için muhteşem bir makale olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başka makaleleri okumaya devam edeceğim

 8. Ptt kart açtirmayi düşünüyodum hakkinda fazla bilgim yoktu sagolun çok bilgilendirici yazi olmuş sayenizde ptt kart hakkinda birçok şeyi öğrenmiş oldum.

 9. PTT işlem kart şifre alma yada PTT kart ile neler yapılır açıklamalı tedaylı olarak anlatması aydınlatması çok iyi olmuş eline diline saglık guzel olmuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz