PTT Bankamatikten Nasıl Para Çekilir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

PTT bankamatiği para çekmek için kullanmak isteyen bireyler PTT bankamatikten nasıl para çekilir sorusunun yanıtını pek çok internet sitesi üzerinden araştırmaktadır. İnsanlar, PTT’de işlem yapacakları zaman nakit paraya ihtiyaç duyabilmekte ve hesap kartlarından para çekmek durumunda olabilmektedir. PTT’nin ATM’sinden para çekilebildiğini öğrenen insanlar, bu işlemi nasıl yapacaklarını da merak etmektedir..

PTT bankamatik, diğer tüm ATM’ler gibi işlem seçenekleri sunmaktadır. Yapılabilecek bu işlemler arasında para çekme seçeneği de bulunmaktadır. PTT bankamatikten para çekmek isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

PTT bankamatikten para çekebilmek için öncelikle kartınızı kart girişinden ATM’ye bırakmanız gerekmektedir.

Ardından kartınızın şifresini girebileceğiniz bir ekran gelecek ve kartınızın şifresini girmeniz talep edilecektir.

Şifrenizi girdikten sonra çıkan seçenekler arasından para çekme bölümünü tıklamanız gerekmektedir.

Ardından çekmek istediğiniz tutarı belirterek giriş tuşuna basın ve paranızın yatırılmasını bekleyin.

Yukarıda yer alan para çekme işleminin nasıl uygulandığını açıklayan adımlar, PTT bankamatikten para çekmek isteyenlerin dikkat edeceği konuları kapsamaktadır. Diğer bankamatiklere benzeyen sistemi bulunsa da tek farkı tüm bankalara uyum sağlamasıdır.

PTT Para Çekme Limiti Ne Kadar?

PTT para çekme limiti ne kadar sorusu, PTT bankamatikleri üzerinden para çekme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konuları yanıtlamaktadır. PTT bankamatiklerden yararlanılarak para çekme işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür. Ancak bazı şartlar karşısında para çekmek isteyen kişilere para çekme limiti belirlenmektedir.

Eğer insanlar maaş müşterisi ise, PTT bankamatikleri üzerinden sınırsız para çekme imkanına sahip olabilmektedir. Ancak bu kategorinin dışında kalan kişilerin günlük çekebilecekleri para sınırı 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerine çıkmak istenirse de PTT, insanlardan komisyon payı alacağını belirtmektedir.

PTT Bankamatiğinden Kart Olmadan Hangi İşlemleri Yapabilirim?

PTT bankamatiğinden kart olmadan hangi işlemleri yapabilirim diye merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Günümüzde hemen hemen tüm finansal işlemleri ATM’lerden yapabilen insanlar, kart olmadan da hangi işlemleri yapabileceklerini merak etmektedir. Merak edilen bankamatiklerin arasında yer alan PTT bankamatiği de bu bağlamda araştırılan konular arasında yer almaktadır.

PTT bankamatiğinden kart olmadan yapılabilecek işlemler, aşağıda sırası ile listelenmiştir.

 • ADSL faturası ödeme
 • Mobil havale ödeme
 • Kredi kartı borcu ödeme
 • Su, doğalgaz ve elektrik gibi faturaları ödeme
 • En yakın PTT matik sorgulama
 • GSM fatura tahsilatı
 • Posta çeki hesabına para yatırma
 • HGS ödemesi
 • PTTcell veya diğer telefon faturası ödemeleri
 • Diğer banka işlemleri PTT bankamatiğinden kart olmadan yapılabilmektedir.

1 Yorum

 1. Bir yakınım cezaevinde.Kendisi özürlü maaşı alıyor.Bana pttbank kartını ve şifresini gönderdi.Parasını cekecektim fakat pttatm si karta el koydu.Bu kartı PTT ye gitsem alabilirmiyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz