PTT Araç Sigortası Yapıyor mu?

Sigorta fiyatları 2018 yılında yükselmiş durumdadır. Elbette bundan kaçış olmayacağı için PTT şubeleri ve Ziraat Bankası şubeleri kişilerin tercih edeceği seçeneklerden biridir. Araç sahibi olan kişiler fiyatların yükselmesi ile birlikte ucuza araş sigortası yapan seçeneklerden biri olduğu öne sürülen PTT ile ilgili detayları araştırma aşamasına geçiyor.

PTT Araç Sigorta Ücretleri

Sadece standart bilinen sigorta firmaları değil bankalar da araç sigortası yapan firmalar arasındadır. İnternette hemen hemen tüm kaynaklarda Ziraat bankası ve PTT’nin diğer alternatiflere göre daha ucuza sigorta yaptığı bilgisi dolaşmaktadır. Hal böyle olunca da kişiler böyle bir bilginin gerçek olup olmadığını öğrenmeye çalışmaktadır. Ziraat bankasının 301TL’ye araç sigortası yaptığı bilgisi bu anlamda doğrudur. Ancak burada kastedilen araç araba değil motordur. Arabasını sigortalacak olan kişilerin 2018 senesi için 500TL’den daha düşük bir fiyat alması imkansızdır. Eğer biri sizde araba sigortası için 500TL’den daha düşük fiyat talep ediyorsa o kişi dolandırıcıdır. O ortamdan uzaklaşmanız bu anlamda sizin faydanıza olacak bir harekettir.

Hiç bir sigorta şirketinin bu fiyatı aşağı çekme durumu da bulunmamaktadır. Çünkü sigorta şirketleri özeldir ve en nihayetinde kar elde etmek için kurulmuş şirketlerdir. Dolayısıyla da bu fiyatlar hiç bir şekilde aşağı düşmeyecektir.

İlgili aracın sigorta fiyatı araç sahibinin ruhsatına, risk durumuna ve plakaya göre farklılık gösterebilir. Yani tüm araçlar ya da tüm aynı model araçlar aynı sigorta primini ödeyemeyebilir.

PTT Sigorta Özel Bir Firma mıdır?

PTT bünyesinde kurulmuş olan PTT sigorta sigorta yaptıracak kişilere en kısa sürede en uygun sigorta fiyatını sunma şeklinde bir politika benimsemiştir. Güneş Sigorta, Groupama, Mapgre, AXA Sigorta, Generali, Ray Sigorta, Ankara Sigorta, HDI şirketlerine aracılık yapmakta olan PTT sigorta üzerinden bu şirketlerden hangisi en uygun fiyatı sunarsa onu seçme şansına sahipsiniz. Buradaki yetkili tüm firmaların araç sigortası için sunduğu fiyatı karşılaştıracak ve sizin aracınız için hangisi en uygun fiyat sunuyorsa onu size aktaracaktır.

PTT Sigortaya Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu gerçekleştirmek için bulunduğunuz yere en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesini bulmak için ise Google Maps hizmetinden faydalanabilir ya da PTT resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. PTT başlı başlına bir sigorta firması değildir. Yukarıda da bahsedildiği üzere 9 firmaya aracılık eden bir kuruluştur. Bu şirketler aracın ne durumda olduğu, hangi marka olduğu kişinin ruhsat bilgisi gibi durumlarını göz önüne alarak belli fiyatlar çıkarmaktadır. Elbette bunlardan en uygun olanı seçilerek sigorta başvurusu yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir