Peşinatsız Ev Kredisi Alın

Peşinatsız Ev Kredisi
Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız ev kredisi için öncelikle kampanyaları çok iyi takip etmelisiniz. Bazı inşaat şirketleri sadece aylık taksit ödemeleri ile sizi ev sahibi yapabilmektedir. Fakat peşinatsız ev sistemlerinde bu ödemeler peşinatlı sistemlere göre biraz daha yüksektir. Ara ödemeler yoktur. Fakat Peşinatlı sistemde ayda 1.500 TL ödüyorsanız peşinatsız ev kampanyalarında aylık 1.800 TL ödersiniz. Aslında sizden peşinatı da taksitle alırlar, peşinatsız ev sistemi, bu şekilde gerçekleşmektedir.

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız ev kredisi veren emin evim, fuzulev, bir evim, gibi firmaların çalışma mantığı aşağı da anlattığımız şekil de işlemektedir.

Peşinatsız ev arıyorsanız gözünüze bu 3 firma kesinlikle çarpacaktır, firmaların mantığı aslında çok basit. Öncelikle bir organizasyon parası almaktadırlar. Bu organizasyon parası misal 300.000 TL lik bir ev için %4.5 civarında bir rakama tekabül etmektedir. Aslında bir nevi peşinat sayılır fakat bunu taksite bölerler. Faizsiz Peşinatsız ev mantığında ilerlerler. Fakat çok mantıklı bir sistem değildir.

Şöyle çalışır. 300.000 TL ‘lik bir ev için 10 yılda ödenecek şekilde 120 kişi bulurlar. Herkes her ay bir ev sahibi olur ve taksitini öder. İlk ev sahibi olanın taksitleri daha fazladır. En son kişiye gelene kadar ödemeler yapılır. Listede sonda olanlara kira yardımı yapılmaktadır. Kısaca evini önlerde alanlar daha fazla taksit rakamı öderler. Genellikle çekiliş ile ev sırası belirlenir. Google da zaten peşinatsız ev kampanyaları yazdığınız da yüzlerce peşinatsız ev kampanyası çıkmaktadır. Önemli olan peşinatsız ev alırken ara ödemeleri olup olmadığı ve aylık taksit rakamlarının toplamının evin değerini aşmadığıdır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Elinde avucunda hiç nakit parası olmayan vatandaşların kira ödemek yerine kendi evini ödemeleri en mantıklı olanıdır. Hiç peşinat paranız olmasa dahil bu ismini saydığımız bankalardan 300.000 liraya kadar 120 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz.

QNB Finansbank

QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi ile evin tamamına yani %100’üne kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aylık düzenli gelire sahip olup ancak elinde peşinat bulunmayan kişileri ev sahibi yapan bu kredi ile kira ödermiş gibi ev sahibi olacaksınız. 180 aya varan vade seçenekleri ile aylık %1,69’dan başlayan faiz oranlarıyla evinizi satına alabilirsiniz. QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi kapsamında ayrıca %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.  

Akbank

Akbank Peşinatsız Mortgage ile artık peşinat ödemenize gerek kalmadan kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Satın alınmak istenen evin ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %100’üne kadar kredi fırsatı sunan Akbank Mortgage ile yeni evlenen çiftler, iş hayatına yeni atılan kişiler ve peşinat ödemek istemeyen kişiler artık ev sahibi olabilecekler. 120 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı bu kredi kapsamında faiz oranı sabit olup aylık %1,39’dan başlamaktadır. Akbank Peşinatsız Mortgage sayesinde peşinat biriktirmeye ve gelirinizi arttırmaya ihtiyaç duymadan kira öder gibi istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Peşinatsız ev kredisi kapsamında konut ve hayat sigortası yapılıp bunun yanında %0,5 oranında tahsis ücreti kesintisi yapılmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Kredi Nasıl Çekilir?

Garanti BBVA

Garanti BBVA %100 Mortgage kredisi ile sahip olmak istediğiniz eve peşinat ödemeden satın alabilirsiniz. Ekspertiz tarafından belirlenen değerin tamamını kredi olarak çekebilmenize olanak sağlayan Garanti BBVA peşinatsız ev kredisi fırsatı ile artık ev almak hayal değil. Ancak bu kredi kapsamında her ne kadar evinizin tamamına kredi verme fırsatı tanınsa da teminat olarak satın alınacak ev ve bunun dışında bir gayrimenkul daha talep edilmektedir. Yani bu kredi aslından kendi evine sahip olup evini satmadan yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişilere daha uygundur. 240 aya varan vade seçenekleri ile sunulan bu kredi de faiz oranlarını sabit ya da değişken tipli olarak belirleyebilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Hesaplama

Banka kredisi ile ev sahibi olacak olan vatandaşların merak ettikleri diğer bir bölüm ise acaba ne kadar kendilerine kredi çıkacaklarıdır. Konut kredilerinde genel olarak kredi limitleri belirlenmesinde en önemli etken tüketicinin kredi notu, alınacak olan evin muhiti il / ilçesi ve kredi kullanacağınız bankadır. Geçmiş dönemlerde bankalar ile kredi veya kredi kartı olarak her hangi bir sorun yaşamamış ve devam eden herhangi bir krediniz bulunmuyorsa bu size + 1 puan sağlayacaktır. Alacağınız evin durumu da kredi limiti için oldukça önemlidir. Alınacak olan ev bitmiş yani inşaat durumda değilse bu durum bankalar için önemli bir kriterdir. Bankaların dikkat ettiği bir diğer husus ise kredi kullanacak olan vatandaşın aylık geliridir. Bordrolu olarak kanıtlayabileceğiniz, aylık kazancınızın %35 – 40 lık kısmı için geri ödeme imkanı vadelerinde Peşinatsız Ev Kredisi alabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En Uygun Krediler ve Devlet Destekleri Nasıl Alınır? Nereden Alınır? Şartları Nelerdir?

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz