Paracard Bonus Chip Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Paracard Bonus Chip
Paracard Bonus Chip

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Garanti Bankası kredi kartı sahipleri arasında son yıllarda oldukça büyük bir ilgi uyandıran ve sürekli kampanyaları takip edilen bir hizmet! Kredi kartı kullanan müşterilerin harcama yaptıkça bonus puan kazandıkları ve bu bonusları kampanya kapsamına dahil olmuş diğer üye iş yerlerinde keyifle harcama olanağı vardır. Herhangi üye iş yerinden kredi kartınızla yaptınız ve bu harcamanız 100 lira değerinde bir ürün oldu. Bu ürüne vermiş olduğunuz 100 liradan 3, 5 hatta 10 lira bile bonus puan kazanabilme şansınız vardır. Bu kazanmış olduğunuz bonus puanları, 100 liralık almış olduğunuz üründen hemen sonraki ilk alışverişinizde keyifle harcayabilirsiniz.

Bankaların kredi kartları ile yapılan alışverişlerde bankanın belirlediği oranda puan kazanılmaktadır. Hatta alışverişin gerçekleştiği market, mağaza ve benzeri satış noktası kredi kartı üyesi ise katlayarak puan kazanabilirsiniz. Çünkü anlaşmalı olunan mağazalarda müşterilere iki ya da üç kat daha fazla puan imkânı sunulmaktadır. Bu nedenle genellikle bireyler daha çok puan kazandıran mağazaları tercih etmektedir.

Göz Atabilirsiniz: 

Bonus Puanlar Nerelerde Kullanılır?

Bonus kredi kartı ile anlaşma sağlamış olan yerlerde yaptığınız harcama tutarı kadar Bonus kazanabilirsiniz. Ayrıca bankanın ya da üye iş yerinin hazırladığı kampanya seçeneklerine göre de Bonus kazanabilmeniz mümkün. Kazandığınız bu bonusları aşağıdaki mağazalarda, elektronik ticaret sitelerinde, benzinliklerde ve mağazalarda kullanabilirsiniz.

 • Real / A101 / Migros /Kipa/ Şok /Carrefour
 • Teknosa / N11 /Hızlıal/Koctas/ Kangurum /Morhipo/Kliksa/idefix/ e-bebek /Markafoni/Bonubon
 • Teknosa / Boyner / Fabrika / LC Waikiki/Tekzen/Bimeks/ Media Markt
 • Opet akaryakıt / Petrol ofisi / BP akaryakıt / Total akaryakıt

Garanti bankası ile anlaşmalı olarak bonus puanları harcayabileceğiniz üye iş yerlerinde alışverişleriniz sırasında yapmanız gereken çok basit! Alışveriş yaparken; kasiyer hizmeti vermekte olan personel size ”bu harcamanızı Bonus puanla ödemek ister misiniz?” diye bir soru ile yöneltebilir. Bu tip bir soruyla karşılaştığınız anda evet ya da hayır cevabı verme hakkınız var. Sahip olduğunuz Garanti kredi kartı ile daha önceki alışverişleri Bonus üye iş yerlerinden yapmış olduğunuz için bu puanı kazanırsınız. Yine güncel alışverişi üye iş yerinden yaptığınız için puanla harcama veya ödeme yapabilirsiniz.

Garanti kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcamalarınız sonucunda biriktirmiş olduğunuz Bonus Puanlar vardır. Öncelikle Garanti İnternet şubesi aracılığı ile bireysel şube hizmetlerine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılarımız;

  • Garanti BBVA Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Yazıya Git
  • Garanti Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu Yazıya Git
  • Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Yazıya Git
  • Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? Yazıya Git

Aynı zamanda Bonus üye iş yerlerindeki alışverişlerinizde ödeme yaparken kasada bulunan personele bonus puanınızı sorgulamasını söyleyebilirsiniz.

Bonus Puan Sorgulama

Diğer Bonus puanları sorgulama hizmeti alabileceğiniz yerler; Garanti ATM (bankamatik) cihazları, Garanti Bonus üye iş yerleri, İnteraktif bankacılık hizmetleri, Garanti Telefon bankacılığı bknz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bonus hizmetlerine dair daha geçerli bilgileri ve güncel Bonus kampanyaları garanti bankası resmi İnternet sayfası veya bonus resmi adresinden öğrenebilirsiniz. Yine belirtmiş olduğumuz tüm bu bilgilerin yanı sıra farklı bonus öğrenebilme noktaları olabilir. Detaylı ve güncel bilgiler için hemen şubeleri veya çağrı merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: 

Müşteri limiti, eğer varsa, birden çok Garanti BBVA kredi kartınızı tek bir limit üzerinden yönetmenizi sağlar. Tüm kartlarınızla toplamda en fazla müşteri limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde, kredi kartı limitinizi müşteri limitinize eşitleyerek, müşteri limitiniz tutarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşteri limiti içinde kalacak şekilde kart limitlerinizi daha düşük de tanımlayabilirsiniz.

Bonus numaranız ve kart şifreniz ile hem web sitesinden hem de Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ den kartınızla ilgili tüm limit bilgelere ulaşabilirsiniz.

Cepten Kart Bilgi Servisleri’ni kullanarak limit bilgilerinizi cep telefonunuz ile öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Web’den Kart Bilgi Servisleri’ni kullanarak Bilgilendirme Hizmetleri için talimat verebilir, kartınızın limitini öğrenebilir, borcunu ve son ödeme tarihinin ödeme tarihinizden 2 gün önce size hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-nasil-alinir-garanti-ek-kart-basvurusu/
 2. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-limit-arttirma-nasil-olur/
 3. https://www.kredivepara.com/garanti-bbva-kredi-karti-limit-arttirma/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz