Para Yardımı Yapan İş Adamları ve Zenginler

Para Yardımı Yapan İş Adamları ve Zenginler
Para Yardımı Yapan İş Adamları ve Zenginler

Maddi anlamda gereksinime ihtiyaç duyan sayısı oldukça fazladır. Ülkemizde zenginler kadar fakirlerinde yoğunlukta  olduğu bir gerçektir. Öyle ki bakıldığı zaman bir lokma ekmeğe ihtiyaç duyanların sayısı oldukça fazladır. Vatandaşlara para yardımı yapan kurum ve kuruluşların olduğu da aşikardır. Kurum ve kuruluşlar tarafından zor durumda kalan kişiler için gerekli tüm yardımlar sağlanmaya çalışılmaktadır. Maddi ve manevi anlamda ihtiyaç içerisinde olan vatandaşlarımıza yönelik olarak bazı projelere de yer veriliyor. Gerek medya kanalları üzerinden gerekse de ulu orta açık şekilde gösterilmeden ihtiyaç sahibi yoksullara gerekli tüm katkılar yapılmaya çalışılmaktadır. Bazı zamanlar ise denk gelmiş olduğumuz bir diğer önemli konulardan biri olarak da Holding sahibi olan ve birden farklı alanda faaliyetlerini sürdüren iş adamları da yoksullara yönelik olarak gerekli tüm desteğini esirgemeden vermeye devam ediyor. Bu tür yardıma ihtiyaç duyan kişilerden biriyseniz o halde sizlerde sesinizi duyurmaya başlayabilirsiniz. Çünkü son dönemde şirket sahiplerinin vatandaşlarının sesine kulak verdiğine şahit oluyoruz.

İlginizi çekebilir: Belgesiz, Evraksız Kredi Alınabilecek Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Neden Yapıyorlar

Maddi anlamda yoksul sahibi kişilere yardım yapan iş adamlara bakıldığı zaman ise tüm bunları hiçbir bedel istemeksizin yapıyor.  Eğer ki yardım yapan herhangi bir kişi tarafından da yardımın daha sonradan faizli şekilde alacağını söylüyorsa bu yardım olmaktan çıkar. Mümkün olduğunca bu tarz insanlardan uzak durmanız gerekir. Çünkü amaçları sizlere yardım etmekten çok daha çok bataklığa çekmekten başka bir şey değildir. Genelde işçilerin almış olduğu maaş ortadadır. Çoğu işçiler asgari maaş aldığından dolayı ailesini geçindirme konusunda da son derece zorluk yaşamaya başlar.  Hal böyle olunca da ailesine gerekli destek yapamadığından ve borç içerisinde olduğundan dolayı sosyal medya kanalları üzerinden de zengin iş adamlarına sesini duyurmaya çalışmaktadır. Fakat bilinmesi gereken bir diğer önemli konulardan birisi de yardım için talepte bulunduğunuz kurum ya da kuruluşlar bu durumun doğruluk payının olup olmadığını araştırma ihtiyacı içerisinde olabilir. Eğer ki tüm yapılacak olan araştırmalar neticesinde ise gerçekten maddi bir desteğe ihtiyacınız olduğu saptanırsa da gerekli tüm yardımlar tarafınıza yapılmaya başlanacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  SSK Primi Ne Kadar?

Yoksullara Yardım Yapan Şahıslar Kimler?

Online platform üzerinden bazı zamanlar yoksullara yönelik olarak çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu duyuruları sizlerde kaçırmadan ara ara takip edebilirsiniz. Online platformda duyuru görmezsenizde yapacağınız başka çözüm yollarının olduğunu da söyleyebiliriz. Onlardan birisi olarak da vakıflara yardım desteğinin gönderildiğinin unutulmaması gerekir. Bu yüzden dolayı vakıf yoluna yönelerek hemen yardım desteğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden de zengin olarak tanımış olduğumuz iş adamlarına ulaşabilirsiniz. Ülkemizde bazı iş adamları bakıldığı zaman muhtarlıkların da yolunu tuttuğunu görebiliyoruz. Muhtarlığa giderek  yardım yapmayı istediklerini belirtebiliyor.

Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler Kimler?

Ülkemizde yardım yapşan iş adamları ve zenginlerin sayısı oldukça fazladır. En çok yardım yapan zenginlere baktığımız da ise Berat Ösen, ŞenoL Şankaya, Metin ilci, Sadettin Saran, Ali Nihat Gökyiğit, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Öner Hekim, Sedat Özgür, Mehmet Ali Aydınlar, Davut Doğan, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay gibi daha sayabileceğimiz pek çok tanınan kişilerin olduğunu söyleyebiliriz. Bazı ünlülere bakıldığı zamanda halka açık şekilde yardımlarını gizli şekilde ihtiyaç sahibi kişilere yapabiliyor. Fakat maddi anlamda yoksullara daha çok şekilde yardım eden ünlüleri saymamız gerektiğinde ise bunların Esra Erol, Serap Akkaya, Müge Anlı, Seda Sayan olduğunu söylemek mümkün.

Göz Atabilirsiniz;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yerli Otomobil Gümrük Vergisi Ne Kadar?

En Çok Para Yardımı Yapan İş Adamları

İş adamlarının da hatırı sayılır şekilde yardımlarının olduğunu söylemek mümkün. Üstelik iş adamlarının hem maddi hem de manevi anlamda destekleri bulunuyor. Bu sayede yoksullarında en zor gününde yardım ederek onların daha rahat bir şekilde yaşam sürmesine yardımcı oluyor. Bir lokma ekmeğe muhtaç olan kişilerin sayısı da ne yazık ki azımsanmayacak kadar çok. Kimisi eşinden ayrılıyor, kimisi asgari ücretle çalışıyor ama geçimini sağlayamıyor kimisi de eşi vefat ettiği için zor durumda kalabiliyor. İşte böyle bir durumda da iş adamları tarafından ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatılıyor. İş adamlarının yıl boyunca yapmış olduğu bağış miktarlarına bakıldığı zaman ise şu şekilde olduğu söylenebilir;

 • Koç Holding bağış miktarı yılllık 1.103.41 TL
 • Bilkent 762 bin TL
 • Fiba Holding 675 bin TL
 • Doğuş Holding 302 bin TL
 • Opet 232 bin TL
 • Enka 231 bin TL
 • Anadolu Endüstri Holding 200 bin TL
 • Boydak 200 bin TL
 • Ağaoğlu 148 bin TL olduğunu söylemek isteriz.

Dünyada Para Yardımı Yapan Kişi ve Kuruluşlar

Türkiyenin yanı sıra dünyada da pek çok büyük şirketler grubu tarafından yardım eli uzatılmaya da devam ediliyor. Onlardan biri olarak ortaya çıkan Microsoft Kurucusu olarak yakından tanıdığımız Bill Gates, en çok yardım yapanlardan biri olarak biliniyor. Üstelik rekor diyebileceğimiz yardım miktarına imza atarak Ebola virüsü için mücadele halinde olan kişiler için toplamda 50 milyon dolar bağışta bulunmaya başladı.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Zengin Olmak için 3 Altın Kural!

Göz atabilirsiniz: Acil Para İhtiyaçlarında Yapılacaklar 6 Madde

Bill Gates arkasından takip eden bir başka isme bakıldığı zaman da hemen onu takip eden Facebook kurucusu bulundu. Ebola virüsü için yardım olarak 25 milyon dolar bağışta bulundu. Aynı zamanda İrlandalı Rock grubu olan U2, 25 milyon dolar bağış yaptı. Sting Güneş ise Afrika yağmur ormanları için toplamda 25 milyon dolar yardım da bulundu. Totalde bakıldığı zaman gerek ülkemizde gerekse de Avrupa da her an her saniye bir yardıma muhtaç olunabiliyor. Ne güzel ki paraya para demeyen pek çok şirket sahibi, iş adamları, kurucular da duyarsız kalmayarak yardım çığlıklarını duyuyor. Bu sayede yardıma ihtiyaçlık bir nebze de olsa ortadan kalkmış oluyor.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;


3 YORUMLAR

 1. Allah rızası için esım hasta iki yıldır borçların kiralarımı eşinin ilaçlarını alamıyorum lütfen yardımedersenız su ramazan ayı hürmetine allah razı olsun bir ekmeğe muhacim lütfen

 2. Siz değerli büyüklerim sizlerden bu mübarek Ramazan ayinda bir yardim eli uzantmanisi istiyorum allah rizasi için virüs nedeniyle işsizim ve ödenenisi gereken iki kiram ve porclarim var allah rizasi için bir yardim eli 3 çocuk babasiyim allah siZden razı olsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz