2021 Pamukkale Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

pamukkale bilet sorgulama nasil yapilir
pamukkale bilet sorgulama nereden yapilir

Pamukkale bilet sorgulama için farklı kanallardan yararlanılabilir. Bu yazıda Pamukkale bilet sorgulaması ve Pamukkale Turizm ile seyahat avantajları konusunda genel pratik bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazılarımız;

2020 Pamukkale Bilet Sorgulaması

Pamukkale bilet sorgulama için başvurulabilecek kanallar şunlardır:

 • Pamukkale internet siteleri,
 • Mobil uygulamalar,
 • Çağrı merkezi,
 • Pamukkale şubelerinden yararlanılabilir.

İnternet Sitesinden Pamukkale Bilet Sorgulaması

İnternet sitesinden bilet işlemleri hakkında  yolculara sunulan hizmetler şunlardır:

 • Bilet satışı,
 • Bilet rezervasyonu,
 • Bilet iptal ya da iade işlemleri,
 • Seyahat süreleri ile ilgili bilgiler,
 • Pamukkart üyelik işlemleridir.

Bu işlemlerin yapılması için Pamukkale mobil şubesi üzerinden tek bir giriş yapılması yeterlidir.

Yolcular bilet değiştirme ya da bilet iadesi yapmak istiyorlarsa, müracaat etmeleri gereken en son zaman dilimi şudur:

 • Eğer bilet alan yolcu, biletini iptal ettirmek istiyorsa son 24 saate kadar iptal hakkını kullanabilir. Yolcuğa 24 saat kalaya kadar iptal hakkı kullanılmadığı takdirde, Pamukkale Turizm tarafından yolcunun yapmış olduğu iptal isteği kabul edilmez.
 • Pamukkale Turizmden bilet alan yolcu biletini değiştirmek istediği takdirde otobüsün yolculuğa çıkmasına en son 12 saat kala değiştirebilir. Daha sonraki saatlerde yapılan değiştirme talepleri kabul edilmez ve bilet yanabilir.

Biletler alınmamış sadece rezervasyon işlemi yapılmış ise, bu durumda biletin otobüsün hareket etmesinden önceki son 12 saate kadar satın alınarak gerçek bilete dönüştürülmesi gereklidir. Aksi takdirde yolcunun rezervasyon hakkı iptal edilir. Bilet gişesine gidildiğinde otobüste boş yer yok ise seyahat yapılamayabilir.

Pamukkart Üyeliği

Pamukkart üyeliği Pamukkale Turizm tarafından müşterilerine sunulan bir ayrıcalıktır. Pamukkart sahipleri Pamukkale bilet sorgulama işlemini çok daha hızlı yapabilirler. Bunun nedeni Pamukkart’ın her müşterinin bilgilerine göre, kişiye özel oluşturulmuş olmasıdır.

Ayrıca Pamukkart sahipleri yaptıkları yolculuklarda puan biriktirirler. Daha sonra Pamukkale müşterileri istedikleri takdirde bu puanları biriktirerek ücretsiz bilet alma hakkını kazanırlar.

Pamukkart alınması için takip edilmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Pamukkart müracaatında bulunan birey öncelikle kişisel bilgilerinin girişini yapmalıdır.
 • Daha sonra bu bilgiler Pamukkale sistemi üzerinden tanımlanır.
 • Pamukartın aktif olarak kullanılabilmesi için mobil uygulama üzerinden tanımlanması gereklidir.

Pamukkale Yanmaz Bilet Kampanyası

Pamukkale yanmaz bilet kampanyasına üye olan Pamukkale kullanıcıları, almış oldukları biletleri iptal ve iade işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamazlar. Otobüsün kaçırılması dahi sorun olmaktan çıkar.

Bu kampanyadan yararlanmak içi internet ya da mobil şube üzerinden bilet alınırken sayfada yer alan yanmaz bilet seçeneği işaretlenmelidir. Yanmaz bilet almanın ücreti sadece 2 TL ekstra fark ödenmesidir.

Bu kampanya kapsamına bilet alan yolcunu programında olabilecek değişikliler nedeni ile otobüsü kaçıran ya da otobüs bileti tarihini değiştirmek isteyen yolcu rahatlıklar eski biletini yeni bileti ile değiştirebilmektedir.

Çağrı Merkezi Üzerinden Pamukkale Bilet Sorgulama

Pamukkale çağrı merkezi aranarak alınan bilet ya da çıkılan yolculuk ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda yardım alınabilir. Çağrı merkezi üzerinden Pamukkale bilet sorgulama işlemleri de yürütülebilir. Bu amaçla aranması gereken telefon numarası 0 850 333 35 35 ’dir. Bu hat üzerinden haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunulmaktadır.

Pamukkale Turizm ile seyahat etmek isteyen yolcular kendi tercihlerine göre Pamukkale Turizme özel koltuklarda seyahat edebilirler. Pamukkale turizm yolcularına tercihlerine göre seçebilmeleri için 2+2 ya da 2+1 koltuklardan seçim yapabilmektedirler.

2020 Atlasglobal 2020 Pamukkale bilet sorgulama, bilet rezervasyonu bilet satın alınması için şirket tarafından uygulanan güncel hizmet sunma şekli bunlardır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz