Pamukkale Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

pamukkale bilet sorgulama nasil yapilir
pamukkale bilet sorgulama nereden yapilir

Pamukkale bilet için sorgulama yapmak için Pamukkale resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ederken link kısmında anahtar sembolünün olduğundan emin olun. Bu sembol güvenli bir şekilde Pamukkale bilet sorgulaması yapabileceğiniz anlamına gelir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra menüden bilet sorgulama kısmına gelin. Linke tıkladıktan sonra sizden bilgiler istenecek ve bu doğrultuda sorgulama sonucu gösterilecektir.

Pamukkale Bilet Sorgulama için Hangi Bilgilere İhtiyacım Var?

Pamukkale bilet için sorgulama sırasında gerekli olan bilgiler arasında:

 • Bilet alırken girdiğiniz GSM numarası,
 • Bilet alınan kredi kartının ilk 6 son 4 hanesi,
 • Robot olmadığınıza dair onaylama yer alır.

Yukarıda sayılan bilgileri girdikten sonra sorgulama yapabilirsiniz. Bilgileri girdikten sonra gönder tuşuna  basmanız yeterli.

İlgili yazılar;

Pamukkale Online Bilet Nasıl Alınır?

Pamukkale’den online bilet satın almak için şirketin resmi internet sitesine girin. Buradan menü kısmında online bilet seçeneğine tıklayın. Bilet alırken tek yön ya da gidiş dönüş seçeneklerinden bir tanesine tıklayabilirsiniz. Ardından kalkış noktanızın neresi olduğunu seçin. Varış noktanızın neresi olduğunu işaretledikten sonra gidiş tarihini de belirtin. Dilerseniz rezervasyon yapabilir ya da doğrudan bilet alabilirsiniz. Bilet al kısmına tıkladığınız zaman ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra online biletiniz hazır olur!

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Torun Bakma Maaşı Nasıl Alınır? (Başvuru Şartları)

Pamukkale Pamuk Kart Nedir?

Pamuk Kart, Pamukkale tarafından hazırlanmış özel bir sanal kart hizmetidir. 2019 senesinde toplam bir buçuk milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Bu karta sahip olan müşteriler toplam yaptıkları alışveriş karşılığında yüzde 8 oranında indirim elde ederler. Bu puanları biriktiren müşteriler ücretsiz seyahat edebilirler. Ayrıca müşteriler yalnızca kendilerine özel hazırlanan indirim ve kampanyalardan faydalanırlar. Sanal kart hizmeti 2016 senesinden bu yana verilmektedir. Kart sunduğu avantajlar sayesinde kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

Pamukkale Pamuk Kart Tarafından Sunulan Avantajlar Nelerdir?

Pamuk kart tarafından sunulan avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kart müşterileri yaptıkları alışverişlerde yüzde 8 oranında ğuan biriktirme avantajına sahip olurlar.
 • Müşteriler yıl içinde düzenlenen kampanyalardan ekstra bedel ödemelerine gerek kalmadan faydalanırlar.
 • Araç kalkış saatinden itibaren en geç 2 saat içinde müşteriler tarih değişikli yapabilirler. Aynı bilet kullanılarak en çok 3 defa tarih ve saat değişikliği yapılabilir.
 • Kart üyeleri kartın hareketlerini Pamukkale online internet sitesinden görüntüleyebilirler.
 • Pamukkale kart üyesi iseniz başvuru yapmanıza gerek kalmadan 12 saat öncesinden bilet iptali gerçekleştirebilirler. Bunu yapmak için ekstra para ödenmesine gerek yoktur.
 • İnternet şubesi üzerinden kart sahipleri bilgi görüntülemesi yapabilirler. Şubeye gitmelerine gerek yoktur.

Pamukkale Pamuk Kart Pamuk Puan Nedir?

Pamuk kart pamuk puan para yerine kullanılabilecek olan puan türüdür. Tüm yolculuklar için geçerlidir. Bilet bedelinin yüzde 8’i üzerinden hesaplanır. Kullanıcı seferini tamamladıktan sonra puan kart hesabına geçer. Pamuk puanların kart sahiplerine nakit olarak verilmesi mümkün değildir. Pamukkale bilet sorgulamasını yaparken puanlarınız üzerinden kesintiye uğranmaz. Eğer Pamuk puanlarınız yeterli ise, internet adresi üzerinden alınan biletler için ayrıca para ödemenize gerek kalmaz. Güzergah fiyatı hesaplanırken liste fiyatı üzerinden hesaplama yapılmayacaktı.

 • Ücretsiz bilet kazanıldığı zaman, yalnızca kart sahibi bu bileti kullanabilir. Bir başkasına puan devredilemez.
 • Kartlar düzenlenirken Karayolu Taşıma yönetmeliği maddelerine göre işlem yapılır.
 • Biletin kesilmesi için her araçta en az 1 tane kontenjan bulunması gerekir.
 • Eğer puan kullanarak ücret ödemeden bilet sahibi olmak isterseniz, mutlaka kimlik belgenizi göstermeniz gerekir.
 • Eğer pamuk puanlar bilet bedelini karşılamıyor ise bedelin kalanı kart ile ya da nakit para ile karşılanamaz.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Pamukkale Pamuk Kart Online Üyelik Nasıl Gerçekleştirilir?

Pamukkale Pamuk Kart için online üyelik yatırmak isteyen kişilerin kurum resmi internet sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Buradan online başvuru bölümünü tıklayın ve üyelik işlemlerinizi tamamlayın. Siz gerekli olan bilgileri girdikten sonra, başvuru formu üzerinde yer alan telefon numarasına tek kullanımlık bir şifre gönderilecektir. Oturum açmak istediğiniz zaman pamuk kart numarası, TC kimlik numarası ya da e posta bilgilerinizi girebilirsiniz. Buradan kullanıcı menüsüne doğrudan ulaşmış olursunuz.

Menüden Pamuk Kart üyesi ol linkine tıkladığınız zaman aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekir:

 • TC kimlik no,
 • Cep tel no,
 • Ad ve soyad,
 • E posta adresi,
 • Şifre ve şifre tekrarı,
 • Doğum tarihi,
 • Cinsiyet,
 • Şehir,
 • Robot olmadığına dair onaylanma,
 • Kişisel veri kullanımı ile ilgili madde girildikten sonra kırmızı renkli üye ol butonuna tıklayabilirsiniz.

Pamukkale Müşterilerine Konforu Sunuyor

Pamukkale konforu sayesinde en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olarak gösteriliyor. Pamuk yolda yer alan koltukların arkasında ekran bulunuyor. Bu ekran yolcuların kendi USB aygıtlarını giriş yaparak film, belgesel izlemelerine ya da diledikleri müzikleri dinlemelerine olanak sağlıyor. Yolcular seyahatleri esnasında diledikleri zaman müzik değiştirebilir, diledikleri zaman filmlerini durdurabilirler.

Ekrana ek olarak, Pamuk yol koltukları genişletilmiştir. Yolcular seyahat sırasında rahatça oturabilir, uzanabilirler. Her koltukta müşteriler için özel LCD ekranlar ile birlikte bilgisayar oyunları, özel yayınlar ve uydu kanal yayınları bulunur. Bütün bunlara tek başınıza sahip olabileceksiniz. Tek başınıza yayın kontrolü sizin elinizde olacak. Hem de yolcular bu olanakları 2+1 oturma şeması ile elde ediyorlar.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Bankası Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

Koltuk arkasında bulunan dokunmatik ekran sayesinde tam 44 farklı kategoride film izleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de tam 4 bin farklı müzik ve bilgisayar oyunu sizler bekliyor. Tıpkı kendi evinizdeymişsiniz gibi yolculuğunuz esnasında müziklerinizi dinleyebileceksiniz.

Pamukkale Teknobüs Gökyüzünü Kıskandıran Teknolojiye Sahip

Pamukkale teknobüs her koltuğun arkasında dokunmatik ekranın bulunduğu otobüslere verilen özel isimdir. Bu ekranlarla birlikte yolcular konforlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirmenin keyfini çıkarırlar. Bu ekranlar yolculara bilgisayar oyunları, filmler, müzik ve çok daha fazlasını sunar. Kendi USB belleğinizi kullanabileceğiniz için kendi seçimlerini kendiniz yapabilecek, yalnızca size sunulanlar ile sınırlı kalmayacaksınız. Teknobüsleri kullandığınız zaman yolculuğunuzun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

1962 yılından beri hizmet veren Pamukkale, yaptığı uygulamalar sayesinde sektörün öncüsü olmaya aday. Karayolu ulaştırma sektöründe önemli bir konum elde eden Pamukkale, değişime her zaman öncülük etmiştir. Şirketin dinamik yapısı müşterilerin her türlü ihtiyacının karşılanmasına yöneliktir. Yapılan faaliyetler her zaman topluma sorumluluk duygusu ile geliştirilmiştir.

Pamukkale Turizm Sorumluluk Duygusunu Pamukkale Akademi ile Gösteriyor

Pamukkale akademi şirketin sosyal sorumluluğa vermiş olduğu değerin en güzel örneğidir. Sektördeki problemlerin çözülmesi adına eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler kadrolu bünyede bulunan eğitmenler tarafından verilmektedir. Eğitimlerin içeriği arasında:

 • Genel kültür,
 • Yabancı dil,
 • Mesleki eğitim,
 • Kişisel gelişim ve çok daha fazlası yer alır.

Pamukkale akademi her geçen gün eğitim içeriğini zenginleştirmeyi hedefleyerek diğer paydaşlar ile olan etkileşimini artırmak için çalışmaktadır. Pamukkale bilet sorgulaması Pamukkale akademi tarafından yapılan çalışmanın bir sonucu olarak karşımıza çıkar. Yolculuk ile ilgili diğer sorunların da akademi sayesinde son bulması hedeflenmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz