ÖTV İndirimi Geldi mi? Ne Zaman Gelecek? Engelliler için ÖTV İndirimi

ÖTV İndirimi Geldi mi Ne Zaman Gelecek Engelliler için ÖTV İndirimi
ÖTV İndirimi Geldi mi Ne Zaman Gelecek Engelliler için ÖTV İndirimi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İkinci el arabalarda yüksek fiyat artışı sonrasında ÖTV indirimi 2020 de gerçekleşecek mi sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merakla beklenmektedir. İkinci el arabalarının neredeyse sıfır araç fiyatlarına yaklaşması araba alacak kişilerin araba hayallerinin ertelenmesine neden oldu. Durum böyle olunca da otomobil ÖTV indirimi 2020 de gerçekleşecek mi sorusunun cevabı önem kazanıyor.

2020 ÖTV indirimi için beklenen güzel haber, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verildi ve resmi gazetede bu durumda yayınlandı.

2020 ÖTV İndirimi Ne Zaman Gelecek?

Araba piyasasını ciddi anlamda etkimesi beklenen 2020 ÖTV indirimi yıl ortasına doğru gerçekleşecek. Bu süre için kesin bir tarih olmamak ile birlikte küçükde bir ihtimal olsa yıl sonunun ilk dönemlerinde kararın yürürlüğe girmesi muhtemel.

Göz Atabilirsiniz;

Engelliler İçin ÖTV İndirimi Gerçekleşti

Engelliler için ÖTV indirimi 303.200 TL’ye kadar gerçekleşti ve resmi olarak bu karar da yürürlüğe girdi. Engelliler için uzun bir süredir beklenen Engelli 2020 ÖTV indirimi sonrasında engelliler için araba fiyatları oldukça cüzi miktarla çekilmiş oldu. Engelliler için ÖTV indirimi sonrasında herkes için ÖTV indirimi çalışmalarına uzun bir süre önce başlayan yetkililerin kısa bir süre içerisinde indirimin detayları hakkında bilgileri paylaşması bekleniyor. Söz konusu bu indirim ile birlikte otomobil piyasasında ki hareketlenmenin büyük oranda artması bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz