OMG Coin Nedir?

OMG Coin, Ethereum altyapısı kullanan ve PoS algoritması ile hizmet veren OmiseGo platformunun kripto para birimidir. Platform kamuya açık ve merkezi olmayan finansal bir alan açma amacındadır. Madencilik içermeyen platform kapsamında dijital cüzdan sahibi olmak da mümkündür. Hatta doğrudan dijital cüzdanlarda kullanılmak için özel olarak oluşturulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu özelliği ile geniş bir kullanım alanı açan OMG tokenleri, eş zamanlı şekilde kullanıcıların birbirlerine fon transferi yapabilmesine ve ödeme ya da alışveriş yapabilmesine izin vermektedir.

Ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz, bütün kullanıcılara açık bir blok zincir ağı bulunan platform, belirtilmiş olduğu gibi Proof of Stake algoritmasını kullanmaktadır. Platformun temel amaçlarından biri de banka ödemeleri başta olmak üzere bankacılık işlemlerini değiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu sebepten dolayı gerçek zamanlı işleyen yapısı ile gelecek bakımından son derece önemli bir yeri olduğu konusunda uzmanlar tarafından görüş birliği oluşmuş durumdadır. Belirtilmiş olduğu gibi klasik bankacılık sistemini değiştirmeye yönelik amacı buluna platform, tüm bankacılık sistemini güncellemek adına özel dijital bir sisteme sahiptir.

OMG Coin Geleceği

OMG Coin, Bancor ve Ripple gibi finansal bankacılık işlemlerinin kendi dijital dünyası üzerinden yapılmasını amaçlamaktadır. Platform ve sahip olduğu kripto para birimi bu amacı ile son derece dikkat çekmektedir. Özellikle bankaya ulaşım konusunda sorun yaşayanlar için çözüm önerileri üretmektedir. Yaptığı çalışmalar arasında satıcıların kripto para ile ödeme almasına imkan tanınması da bulunan OMG Coin Yorum uzmanlar tarafından sıradan kripto para borsalarında yaşanan güvenlik sorunlarına alternatif sunuyor olması bakımından olumlu düzeyde değerlendirilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bitcoinle Zengin Ol

Sıradan kripto para borsaları bilineceği üzere kripto para hacimlerini kendi bünyelerinde saklamaktadır. OMG’nin bu duruma karşı çözüm önerisi ise herhangi bir merkez gerektirmeden kripto paraların ve fonların blok zincirde saklanması üzerinedir. Dolayısıyla dışarıdan gelecek hackleme gibi olumsuz durumlara karşı kullanıcıların fonları ve sistem daima güvenli bir pozisyona sahip olmaktadır. Dolayısıyla bu durum OMK tokenlerinin daha değerli bir yapıya sahip olarak her geçen gün daha fazla ön plana çıkmasına sebep olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz