6 Yolla Öğrencilikte Para Kazanma Yolları

ogrencilikte-para-kazanma-yollari
ogrencilikte-para-kazanma-yollari

Öğrencilik pek çok kişi için en güzel, en sosyal olunan ama en az paralı olunan bir dönemdir. İşte böyle bir dönemdeyseniz o zaman bir şekilde boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanmanın yollarını bulmalısınız. Özellikle büyük bir şehirdeyseniz daha kolay bir biçimde para kazanabilirsiniz. Öğrencilikte para kazanma yollarına detaylı olarak bakacak olursak:

Öğrencilikte para kazanmak için:

1. Kampüsteki olanakları değerlendirin: 

Üniversite okuyan biriyseniz bu durumda kampüste varsa kafe kütüphane vb. yerlerde part-time çalışarak gelir elde edebilirsiniz. Hem okul haricindeki zamanınızı iyi değerlendirmiş olur hem de harcamalarınız için gerekli olan parayı elde etmiş olursunuz.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar (5000 TL)

2. Fakültenizdeki ilanları takip edin:

Bölümünüzün yer aldığı fakültenin duvarlarını sürekli olarak takip edin. Bu panolarda part-time (yarı zamanlı) yahut hafta sonu yapılabilecek işlerle ilgili ilanlar yer alır. Bu ilanlarda gerekli başvuru bilgileri bulunmaktadır. Kafanıza yatan bir iş olduğundan bunlara başvurarak para kazanabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

3. Kariyer sitelerini takip edin:

İnternette kariyer, yenibiris gibi siteler iş verenlerin güncel olarak ilanlarını giren sitelerdir. Bu sitelerden üyelik alıp özgeçmiş oluşturmalısınız. Bu özgeçmişle birlikte sizin için uygun olan işlere başvurular yapmalısınız. Başvurularınız sonrasında işveren sizi uygun gördüğü takdirde iş görüşmesi için çağıracaktır.

Göz atabilirsiniz: 18 Maddeyle Yepyeni Bilinmeyen Para Kazanma Yolları

4. Özel ders verin: 

Matematik, Türkçe, İngilizce vb. iyi olduğunuz derslerde özel dersler vererek ciddi paralar kazanabilirsiniz. Öğrencileri internet üzerinden bulabileceğiniz gibi eş dost akraba sayesinde de bulabilirsiniz. Saatine 40tl para alsanız ve ayda 15 saat ders verseniz bile öğrencilikte size yetecek parayı elde etmiş olursunuz.

5. Dağıtım işlerinde çalışın: 

Bir çok üniversite öğrencisi broşür, gazete dağıtarak para kazanmaktadır. Bu konuda BİM, A101 broşürleri dağıtarak siz de para kazanabilirsiniz. Bu tarz işleri araştırdığınızda genelde öğrenciler tarafından tercih edildiğini göreceksiniz.

6. Kullanmadığınız ürünleri satın:

İnternet üzerinden gittigidiyor vb. siteler aracılığıyla kullanmadığınız ürünleri okuduğunuz kitapları satabilirsiniz.Bunun yanında ucuza gördüğünüz ikinci eşyayı satın alıp sonrasında bunu daha yüksek bir fiyata da satabilirsiniz.

Öğrencilikte para kazanma kolay değil elbette.İşte bunun zorlu yolları var. Ancak biz bunları sizin için zorun kolayı şeklinde 6 madde olacak şekilde kısalttık.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

 

Güncelleme: 24.08.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz