Öğrenci Banka Kredisi Alabilir mi?

Özellikle üniversite yaşantısı sırasında, öğrencilerin büyük maddi zorluklar içerisine düşebildikleri herkes tarafından bilinmektedir. Bu durum, özellikle ailesinden uzak bir noktada eğitim alan kişiler için geçerlidir. Çünkü, aileden uzakta alınacak olan eğitimlerde, kişilerin kendilerine ait olan bir konaklama alanı kiralamaları, yeme ve içme masraflarını karşılamaları, okul ile konakladığı alanlar arasındaki taşımacılık giderleri ve en büyük masraflardan birisi olan ders araç ve gereçlerinin, eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekecektir. Oldukça masraflı olan bu giderler ile baş edebilmek için ise, kişilerin mevcut birikimlerinin olması ya da eğitimleri için kullanabilecekleri bir kredi çekebilmeleri gerekecektir. Şuan bankacılık faaliyetlerinin esaslarına baktığımız zaman, kredili ürün kullanacak kişilerin, bankalara bir gelir belgesi sunması istenmektedir. Çalışılan kurumdan alınan bu belge, öğrenci olan kişiler için ne yazık ki verilemeyecektir. Bundan dolayı birçok öğrenci, eğitimleri için gerekli olan finansmanı farklı yollardan bulmaya çalışmaktadır.

Bankaların koymuş olduğu bu kurallar, bazı durumlarda ise göz ardı edilebilmektedir. Bunun en güzel örneği kredi notu uygulamalarıdır. Eğer, kullanmış olduğunuz ve kendinize ait olan bir kredi kartınız bulunuyorsa ve bu kredi kartınızın ödemelerinde herhangi bir aksama meydana gelmemişse, kredi notunuzun çok yüksek değerlerde olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum, gelir belgeniz olmasa bile, aile bireylerinden birisinin sizlere kefil olmasının ardından kredi alabileceğiniz anlamına gelecektir. Alınacak olan bu krediler ise, Eğitim Kredisi ya da Bireysel İhtiyaç Kredisi kurallarına uygun bir şekilde verilecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Finansbank Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi

Eğer, öğrencilik hayatınızdaki masraflarınızı karşılayabilecek durumunuz var, fakat buna rağmen aniden gelişebilecek masraflar için endişe ediyorsanız, bankaların üniversite öğrencilerine sunduğu kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz. Çok avantajlı olan bu kredi kartları için, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıf Bankası, HSBC veya QNB Finansbank’a başvuru yapılması yeterli olacaktır. Bu bankalara gittiğiniz zaman, sizlere kart tanıtımları yapılacaktır. Öğrenciler için hazırlanan bu kartlarda herhangi bir kullanım ücreti olmadığı gibi, yapılan harcamalarda da neredeyse iki kat daha fazla puan kazanma şansınız bulunmaktadır.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankaların sayıları giderek artmaktadır. Günümüzde özellikle üniversite eğitiminde ihtiyaç duyulan nakit miktarının artmasına bağlı olarak bu gibi bir sonucun ortaya çıktığı düşünülmektedir. Öğrenciler kredi taleplerinde bankaların eğitim kredileri bölümlerini incelemelidir. Bu alaları inceleyen kişiler ülkemizin önde gelen bankalarından kredi temin edebileceklerini göreceklerdir. Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’ndan farklı oranlarda eğitim kredisi alınabilmektedir. Fakat eğitim kredisinde hem en avantajlı hem de en iyi rakamları veren bankanın Ziraat Bankası olduğu bilinmektedir. Yine de ismi geçen ya da geçmeyen bankalar belli dönemlerde özel kampanyalar hazırlayabilmektedir. Kampanyaları takip etmek öğrencilerin en avantajlı kredileri çekmelerini sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz