Offshore Şirket Kurulumu Nasıl Yapılır?

Offshore Şirket Kurulumu
Offshore Şirket Kurulumu

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Offshore Şirket Kurulumu ve sıkça sorulan sorular hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Offshore şirketler bilindiği gibi ülkenin dışında hizmet veren bankalardır. Offshore şirketlerinin yasal olarak durumuna baktığımız zaman herhangi bir şirket açmak gibi sıkıntısı olmayan bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu şirketi kurmak yasaldır. Herhangi bir sıkıntısı yoktur. Bu şirketleri isterseniz kendiniz kurabilir, isterseniz de bir aracı kurum temin ederek aracının doğrultusunda kurabilirsiniz.

Dünya üzerinde sayısı milyonlarca olan offshore şirketler vardır. Bu şirketlerin hepsi yasal olarak işlemlerini sürdürmektedir. Mülk sahipleri, şirket sahipleri, holding sahipleri veya yurtdışında iş yapmak için bu tarz şirketler kurulmaktadır. Bu şirketlerin kurulumu için neler gereklidir? Şimdi sizlere yazımızda bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

İlgili yazılar;

Offshore Şirket Nedir?

Bu şirketlerin bir diğer adı yurt dışı yerleşik şirketler olarak bilinmektedir. Bu şirketlerin kurulduğu alanda önemsiz veya sıfır hacimli işler yapan kişiler kurmaktadırlar. Bu şirketlerin özellikle vergi verimliliğini arttırmak için açılıyor. Bu şirketleri kurmak istiyorsanız şirketin kurulacağı bölgenin dışında yaşamanız gerekmektedir. Aynı ülkede olan şirketlerin kurulumunu yapamazsınız.

Bu şirketleri açmak istiyorsanız kendiniz veya aracı kurumlar ile iletişime geçerek bağlantı kurup şirket açılışını yapabilirsiniz. Bu aracı kurumlar tüm bankacılık işlemlerinizi, şirket açılış evraklarınızı, yatırımlarınızı sürekli kontrol edecektir. Offshore hizmet sağlayıcılarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Offshore Şirket Nasıl Kurulur?

Eğer ülkemizde yaşayıp uluslar arası bir şirket kurmak istiyorsanız başka ülkeler üzerinden offshore şirket kurabilirsiniz. Offshore şirket türleri en çok tercih edilen ülkeler Malta, Kıbrıs, Marshall adaları, İsviçre ve Dubai gibi ülkelerdir.

Bu ülkelerden şirket kurmak için öncelikle şirket kuracağınız ülkeyi belirlemeniz gerekiyor. Bu ülke belirlemesinde ve şirket kurulumunda sizlere aracı firmalar yardımcı olacaktır. Eğer kendi başınıza bu işleri yapamıyorsanız şirketlerin aracı firmaları sizlere a’dan z’ye hizmet vermektedir. Bu firmalara ödemelerinizi banka havalesi, kredi kartı, çek ve banka ödeme yöntemleri ile ödeyebilirsiniz.

Offshore şirketi kurmak için o ülkenin devlet dairesinde şirketinizin evrakları götürülmelidir. Bu dosyalamalarda aracı firmalar sizlere yardımcı olacaktır. Şirket dosyaları, sözleşmeleri, şirketin adını, faaliyetlerinizi ve tescil belgelerinizi vermeniz gerekiyor. Dosyalarınız haricinde ülkeye ödenecek devlet ücreti, lisans ücreti, mühür ücretleri de ödemeye hazır olmanız gerekmektedir.

Offshore Kurulan Şirketler Hangi Ülkelerdedir?

Bunun için yurtdışında herhangi bir ülke seçebilirsiniz. Ama avantajlı olan ve genellikle tercih edilen ülkeler şu şekildedir. Hong Kong, İrlanda, İsviçre, Kıbrıs, Jersey, Isle of Man, Delaware, ABD, Malta, Macaristan, Liechtenstein gibi ülkelerdir. Bu ülkelerde şirket açılımı için verilen paraların yanında ayrıca yıllık sabit vergilerde verilmektedir. 5.000 Dolar ve Euro civarında aylık ödemeler olmaktadır. Ayrıca bazı ülkelerde yaptığınız işler üzerinden ayrıca vergi masrafları da çıkmaktadır. Bu konuyu aracı firmalar ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Offshore şirketi hakkında bilgiler verdik. Eğer gerçekten uluslararası bir şirket kuracaksanız aracı firmalar ile görüşmenizi öneriyoruz. İnternet üzerinden Offshore şirket kurulumu diye aratırsanız size şirketlerin reklamları gösterilecektir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz