ODEABANK Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

odeabank kredi karti limit yukseltme
odeabank kredi karti basvurusu

ODEABANK tarafından verilen kredi kartlarının limitini arttırmak için  banka aşağıdaki durumlarda harekete geçer:

 • Müşterinin kullandığı kredi kartının limitini arttırmak istemesi halinde,
 • Bankanın düzenli olarak kredi kartını kullanan bir müşterinin limitini müşterinin talebi olmadan arttırmak istemesi durumunda,
 • Düzenli ödemeleri olan bir müşterinin yüksek tutarlı bir alışverişi esnasında alışveriş tutarının kredi kartı limiti yetersizliği sebebiyle karşılanamaması durumunda.

 

ODEABANK kredi kartı Axess ile yapmış olduğu anlaşma ile hem üye işyeri sayısını son derece arttırdı hem de müşterilerine kredi kartı ile yaptıkları alışverişlerde daha fazla sektörde puan kazanma şansı tanımış oldu.

İlgili yazılar;

ODEABANK Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı almak üzere ODEABANK’a başvuru yapmak için müşterilerin Odeabank sitesi içinde yer alan https://www.odeabank.com.tr/tr-tr/bireysel/basvurular/sayfalar/kredi-karti-hizli-basvuru.aspx linkinden TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgisini girdikten sonra onay kutucuğunu doldurması yeterlidir.

Diğer yandan ODEABANK müşterileri internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden istedikleri an kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Kuveyt Türk kredi kartı limit arttırma işlemlerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Kimler ODEABANK Kredi Kartı Alabilir?

Kredi kartı almak üzere ODEABANK’a başvuru yapabilecek kişiler bankanın müşterisi ve müşterisi olmayan herkestir. Ancak burada özellikle 18 yaşından küçükler ancak bankada hesap sahibi olan bir aile büyüğü referansı ile kredi kartı başvurusu yapabilir. ODEABANK kredi kartı almak istene ancak bankada hesabı olmayan kişilere kredi kartı gönderimi onaylanırsa kredi kartı ödemelerini yapabilmeleri için bir kredi kartı hesabı açılır ancak bu hesaptan işletim ücreti alınmaz. Diğer yandan müşteri banka müşterisi sayılır ve internet bankacılığı veya mobil bankacılık gibi uygulamaları kullanabilir veya yine isterse bu uygulamalar aracılığı ile kendisine yeni hesap açabilir.

ODEABANK Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

ODEABANK tarafından verilen kredi kartlarının önemli yanı Akbank axess programına dahil olması sebebiyle müşterilerine yüzbinlerce alışveriş noktasında alışveriş puanı kazandırmasıdır. Diğer yandan ODEABANK kredi kartı sahipleri axess kartlılara yapılan bütün kampanyalara ve taksit fırsatlarına dahil edilmektedir.

ODEABANK Kredi Kartı Türleri Nelerdir?

ODEABANK tarafından verilen kredi kartlarının cinsleri aşağıdaki gibidir:

 • ODEABANK kredi kartı türleri arasında en çok kullanılanı Banko card axess olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Diğer bir kart türü ise müşterilerine uçuşlarından mil kazandıran Banko card atlas kredi kartıdır.
 • Başka bir kart türü de ayrıcalıklı müşterilerine daha yüksek limitlerle verilen Banko card privite kredi kartı olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Bankanın Banko card klasik kredi kartının en önemli özelliği ise yıllık aidatının olmamasıdır.

ODEABANK Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

ODEABANK tarafından verilen kredi kartlarının limit belirlenme işlemi banka tarafından aşağıdaki koşullara göre belirlenir:

 • ODEABANK müşterilerine kredi kartı verirken öncellikle müşterinin banka müşterisi olup olmadığına bakar. Banka müşterileri limit konusunda her zaman daha yüksek şansa sahiptir.
 • Müşteri limiti belirlenirken müşterinin genel hazır kredi limitine bakılır. Bunu ise müşterinin gelirinden kredi skoruna kadar birçok farklı etken belirler.
 • Banka genellikle kendi müşterilerinin banka geçmişini müşterinin o anki çalışma durumundan daha fazla önemser. Örneğin banka ile 15 yıldır çalışan bir müşteri 2-3 ay boyunca işten ayrılmış olabilir. Bu müşteriye başka bankalar kredi kartı vermezken uzun süredir çalıştığı bankası yüksek limitli kredi kartı verebilir.
 • Müşterinin aylık düzenli geliri kredi kartı limitini etkiler.

Bankaca tüm bu etkenler bir araya getirildikten sonra müşteriye ait bir kredi durum raporu ortaya çıkar. Banka bu rapora göre müşteriye belirlediği oranda kredi kartı limiti tanımlar. Bu tanımlanan limit ise zaman içinde bankaca veya müşteri talebi ile arttırılabilir. Diğer yandan bankalar limit azalım taleplerinde ancak müşterinin yazılı bir talebi olursa işlem yaparlar. Hatta bazı bankalar limiti belirli bir tutarın altına indirmeyi reddeder ve müşteriden ancak kredi kartını iptal etmesini dahi isteyebilirler. Bunu temel sebebi ise bankaların ancak müşteri kredi kartı ile belirli bir tutarda harcama yaptıktan sonra gelir elde edecek olmasıdır. Diğer yandan müşteri şayet kredi kartı harcamalarını her ay gecikmeden düzenli olarak ödüyorsa bankaların bu işlemlerden hiçbir kazancı olmadığı gibi kaybı bile söz konusu olabilir.

ODEABANK Kredi Kartı Limit Artırımına Nasıl Başvurulur?

ODEABANK tarafından verilen kredi kartlarının limitlerini arttırmak için başvuruda bulunmak isteyen müşteriler internet bankacılığı, mobil bankacılık veya telefon bankacılığı kanalı ile limit artışı tlebinde bulunabilir.

İnternet bankacılığı kanalı ile limit artışında bulunurken müşteri bankacılık işlemleri menüsüne girip kredi kartlarını ve bu sekme altında bulunan kredi kartı limit artırım talebini seçmesi gerekir. Bazen bu seçenek altında müşterinin kredi kartının hemen ve onay gerektirmeden artırılabileceği tutar da görünebilir. Müşteri şayet isterse bu tutarı hemen onaylayıp kredi kartını anında bankaca hazır belirlenmiş limite kadar arttırabilir. Diğer yandan bankaca belirlenen limit üzerinde bir artış talep ediliyorsa bu talep bankaya onaya gidecektir ve bankaca bu talebin değerlendirilmesi biraz daha zaman alacaktır.

ODEABANK Kredi Kartı Limit Artırım Talebi Neye Göre Değerlendirilir?

Kredi kartı limit artırım başvurularının TB tarafından değerlendirilmesi aşağıdaki kriterlere göre gerçekleşir:

 • Müşteri talebi üzerine bankaca yapılan değerlemede müşterinin gelir artışı veya zaman içinde varlıklarında meydana gelen değişimler dikkate alınır.
 • Diğer yandan zaten enflasyonist dönemlerde müşterilerin kredi kartları bankalar tarafından en azından enflasyon oranında arttırılabilir. Bunun sebebi müşterilerin hem harcamalarında hem de kısmen de olsa gelirlerinde enflasyon ile paralel bir artış olacağı düşüncesinden kaynaklanmaktadır.
 • Bankanın değerlendirmede en çok temel aldığı değişkenlerden birisi de müşterinin kredi skorudur. Kredi skoru yüksek birisi geliri kendisinden daha çok olan ancak kötü kredi skoruna sahip birisinden daha yüksek kredi kartı limitine sahip olacaktır. Bunun sebebi bankanın en çok önem verdiği şeylerden birisinin kişilerin banka ve ödeme geçmişi olmasından kaynaklanır.
 • Kişinin aylık diğer düzenli, gelirleri de maaş gibi önemli bir belirleyicidir. Örneğin kişinin düzenli kira veya faiz gelirleri varsa bu gelirler bazen kişinin daha yüksek riske sahip maaş gelirlerinden bile daha fazla önemli olabilir.
 • Kişinin başka bankalarda bulunan kredi kartlarının limiti ve başka bankalardan kullandığı mevcut ihtiyaç kredilerinin tutarı da kişinin kalan kredi limitini kısıtlayabilir.
 • Kişinin medeni hali de kredi limitini etkilemektedir.
 • Kişinin eşinin çalışma durumu, üzerine kayıtlı gayrimenkuller ve hatta üzerine kayıtlı faturalar dahil kişinin olumlu bir kredi notuna sahip olmasında ve istediği limiti alabilmesinde önemli bir belirleyicidir.
 • Kişinin banka limiti yüksek olsa bile örneğin mevcut limitinin çok üzerinde iki veya üç katı gibi bir limit artırım talebi banka tarafından ihtiyatlı karşılanır ve her zaman olumlu cevap verilmeyebilir. Bankalar bu durumlarda kademeli limit artışını tercih ederler.

ODEABANK Kredi Kartı Ek Kart Limiti Nasıl Yükseltilir?

ODEABANK ek kredi kartlarının limit artırımı için müşteriye alternatif bankacılık kanalarından bildirim yaparak limiti yükseltir. Ancak bazen banka müşterinin limitini arttırırken aynı zamanda müşteri tarafından kullanılan ODEABANK kredi kartı tipini de değiştirebilir. Örneğin limiti çok yükselen bir kart banka tarafından privite kart ile değiştirilebilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz