Odeabank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

odeabank eft saatleri
odeabank eft ucreti

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Odeabank EFT yaptığınız zaman, ortalama 10 ile 30 dk içinde karşı bankaya para geçer. Ancak hafta sonlarında işlem yapmanız halinde bir sonraki iş gününü takiben paranız karşı hesaba ulaşır. Cuma günleri son EFT saatine kadar işleminizi tamamlamanız halinde Pazartesi gününe kadar beklemek zorunda kalmazsınız. Hem Odeabank hem de diğer bankalarda olduğu gibi resmi tatil günlerine de dikkat etmeniz gerekir.

Odeabank EFT Saatleri Ne Zaman?

Odeabank EFT Saatleri hafta içi saat 9 ile 17:00 arasındadır. Bütün bankaların EFT saatleri farklı olabilir. Bu nedenle çalıştığınız bankanın EFT saatini öğrenmeniz önemlidir. EFT işlemi onaya ihtiyaç duyduğu için mesai saatleri içinde yapılması gerekir. Bu saatler arasında işlem yapmanız halinde yalnızca birkaç dakika içinde para karşı hesaba geçer.

Odeabank EFT Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Odeabank EFT sorgulaması yapmayı isteyebilirsiniz. Eğer beklemenize rağmen yine de karşı taraf parayı almadığını söylüyorsa sorgulama yaparak işleminizde bir yanlışlık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. İlk aşamada para gönderdiğiniz kişinin adres ve kimlik bilgilerinin doğru olduğundan emin olun. Eğer bilgiler doğru olmasına rağmen problem devam ediyorsa telefonlarınızdan Odeabank müşteri hizmetlerini arayın. Telefonlarınızdan 444 08 44 ya da 0850 222 84 44 numaralarını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Odeabank EFT’yi Hafta sonu Yapınca Karşı Hesaba Para Ne Zaman Geçer?

Odeabank EFT haftasonu yapınca paranın karşı tarafa geçmesi için bir sonraki iş gününün mesai saatlerini beklemek gerekir. Hafta sonları ile resm tatil günleri benzer şekildedir. Resmi tatillerde de hafta içi bile olsa para transferi yapmak isterseniz, karşı tarafa paranın geçmesi için mesai saatlerini beklemeniz gerekir.

Odeabank EFT’yi Nasıl İptal Edebilirim?

Odeabank EFT iptali etmek için ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey vakit kayıp etmemenizdir. Doğrudan müşteri hizmetleri ile bağlantı kurun ve EFT işleminizi iptal ettirmel istediğinizi dile getirin. EFT işlemi için bir kere onay verildiğinde işlem para havuzuna gönderilir. Onaylana işlem karşı tarafa gönderilir. Sizin işlemi iptal edebilmeniz için para havuzdan çıkmadan duruma müdahale etmeniz gerekir. Daha hızlı hareket etmek adına mobil bankacılığı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman kimlik doğrulama aşamasında uzun zaman kayıp ederek EFT iptal şansınızı yitirebilirsiniz.

Odeabank EFT Ücretleri Ne Kadar?

EFT Ücretleri kullanmayı tercih ettiğiniz platformlara göre değişiklik göstermektedir. Eğer internet bankacılığını kullanarak EFT yapmak isterseniz para ödemenize gerek yok. Eğer banka ATM’lerinden işlem yapacaksanız en çok 6 TL ödersiniz. Mobil şubeye girerek EFT yapmanız halinde en az 0 TL en çok 4,9 TL ödersiniz. Müşteri temsilciğine bağlanarak EFT yapmak diğer kanallara göre daha pahalıdır. En az 49 TL en çok 600 TL ödemeniz gerekir. Odeabank şubesinden EFT yaparsanız aynı şekilde limitler müşteri temsilcisinde olduğu gibidir. Kısacası bankanın doğrudan müdahalesi gereken işlemler için daha pahalı ücret talep edildiğini söyleyebilirsiniz.

Odeabank Üzerinden En Çok Kaç TL EFT Yapılabilir?

Üzerinden yapılabilecek EFT miktarı sınırlandırılmıştır. Bir gün içinde en az 1 TL en çok da 100 bin TL EFT yapabilirsiniz. Odeabank ertesi gün tarafınıza yeni bir limit belirleyecektir. Ancak özel bir durumunuzun olması halinde banka yetkililleri ile görüşerek durumunuzu açıklayabilirsiniz. Banka yetkilileri müşterilerine istisna yapabilir. İşlem limiti kullandığınız banka kanalına göre de değişiklik gösterebilir. Yukarıda açıklanan miktarlar en çok yapılabilecek EFT miktarlarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz