Nxt Coin Nedir ? Nasıl Alıp Satılır?

 Nxt Coin Nedir ?
Nxt Coin

Makalenin İçerisinde Neler Var?

2013 yılı Kasım ayında yazılım geliştiricisi BCNext tarafından başlatılan Nxt coin açık kaynak kodlu bir para kripto para birimidir. Kripto borsasının ilk ICO’ları arasında yer alır. Diğer alt coinler gibi Bitcoinin kodlarını kullanmak yerine kendisine orijinal bir kodlama mantığıyla Java programlama dilinde geliştirilmiştir. Bu sebeple ikinci nesil kripto para diye de adlandırılmaktadır. Ödeme ağı oluşturan bu para biriminde yapılan işlemlerde fikir birliğine varmak için proof of stake algoritması kullanılmaktadır. Bitcoin madenciliğinden farkı statik bir para arzı olmasıdır. Finansal hizmetler ve uygulama için esnek bir platform olabileceği düşünülerek geliştirilmiştir. Entegre bir varlığa sahip olan Nxt kullanıcılara sistem içerisinde yeni para birimi oluşturabilme imkanı sunmaktadır.

Göz atabilirsiniz: FunFair Coin Nedir? Nasıl Al/Sat Yapılır?

Nxt Coin Nasıl Satın Alınır?

Nxt Coin alabileceğiniz birçok borsa bulunmaktadır. Biz bunlar arasından siz Binance üzerinden nasıl coin alacağınızı anlatacağız. İlk olarak Binance sistemine kayıt olun. Direk olarak coin alamayacağınızdan dolayı daha önce almış olduğunuz Bitcoinler karşılığında Nxt alabilirsiniz. Bu yüzden bu platforma Bitcoin transfer etmeniz gerekecektir. Bunu sayfada yer alan Deposit butonuna tıklayarak burada yazan adresi Bitcoin satın aldığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekecektir. daha sonra saın almak istediğiniz Nxt tutarını Exchange bağlantısına tıklayın ve NXT/BTC seçeneğine tıklayın. Böylece istediğiniz tutarda coin satın almış olacaksınız.

Göz Atabilirsiniz;

NXT Madenciliği Nasıl Yapılır?

Nxt madenciliği proof of stake algoritmasına dayanmaktadır. Bu teknolojinin Bitcoinde olduğu gibi işlemci gücüyle bir ilgisi yoktur. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için cüzdanda minimum 1000 Nxt bulunması gerekiyor. 24 saatlik onay sürecinin ardından dövme etkinleştirilerek işlem başlar ve blok oluşturulana kadar devam eder. Bloğun oluşturulmasıyla birlikte bütün transfer ücretleri hesaba yatar.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz