NFT Token Nasıl Alınır?

NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları
NFT Token Nasıl Alınır?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT açılımı Non-Fungible Token şeklinde olup, Türkçesi Değiştirilemez Jeton’dur. Herhangi bir dijital varlığın benzersiz olduğunu; bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylamaktadır. Blockchain dijital defterinde depolanmakta olup farklı unsurları temsil etmek için kullanılır. Bunlar fotoğraflar, sesler, videolar ve diğer dijital dosyalar olabilir.

Orijinal dosyanın bir kopyasına erişim NFT alıcısı ile sınırlı olmayıp, söz konusu öğe kopyaları herkesin edinmesi için mevcuttur. NFT, sahibi olan kişiye telif hakkında ayrı bir sahiplik kanıtı sağlaması üzere, Blockchain üzerinde izlenmektedir.

Günümüzde yoğun bir kullanım gören NFT filmlerde, sporda, oyunlarda, müzikte, dijital sanat eserlerinde ve koleksiyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bunların kazılması mümkün olmakla beraber, satın alım için de uygundur. Bunun için borsaları tercih etmeniz mümkündür.

NFT Nasıl Alınır?

Kripto paraların büyük bir popülerlik kazandığı günümüzde NFT al özellikle son zamanlarda büyük bir yaygınlık kazanmıştır. Eğer bunlar üzerinden işlem yapmak istiyorsanız, birçok farklı platformdan almanız mümkündür. Ancak hangisini seçerseniz, ne satın alabileceğiniz farklılık gösterebilir. Dolayısıyla öncesinde bir inceleme yapmanız gerekir.

Bu işlemler satın alma şeklinde olması nedeniyle gerçek paralar aracılığıyla olur. Kişiler hangi platformu kullanarak işlem yapmak istiyorsa, ona ait bir cüzdana sahip olmalı, ardından da kripto para birimi ile doldurulmalıdır.

NFT Token Nasıl Alınır?
NFT Token Nasıl Alınır?

Bunlara yatırımcılar büyük bir ilgi gösterdiği için, drop şeklinde bırakılmaktadır. Dolayısıyla herkes yoğun olarak takip edip, kısa sürede işlem yapmaktadır. Dolayısıyla bunlar başlamadan önce kayıt olup cüzdanınızı doldurmak sizin yararınıza olacaktır.

NFT ShowRoom

NFT coin hangi borsada için çok sayıda borsaya kayıt olup, satın alma işlemleri yapabilirsiniz. Bunlardan biri NFT ShowRoom’dur.  Nadir bulunan dijital sanat eserlerini oluşturmayı, toplamayı daha basit ve erişilebilir hale getirmektedir.

Blockchain olan Hive üzerine kurulmuş olup, dijital sanat pazarı olarak tanımlanmaktadır. Sanatçılar kendi kreasyonlarını kaydedebilmekte, piyasa üzerinde işlem görebilmesi için nadir belirteçler yayınlayabilmektedir.

Bunun yanı sıra Hive, dijital sanat eserleri de toplanmaktadır. Sisteme kayıt olmak istiyorsanız ister sanatçı olarak başvurabilir, isterseniz satılık olanlara bakmak için kayıt olabilirsiniz.

Axie Marketplace

NFT coin için tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi de Axie Marketplace’dir. Axie Infinity lansmanını Şubat 2018 tarihinde yapmış olup, ön satışı açılması sonrasında birçok kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır. Bundan sonra da Marketplace özelliği gelmiştir.

Bu durum oynarken kar elde etmeyi sağlamakta olup, oyun endüstrisinde büyük bir adım olarak görülmektedir. Herhangi bir Blockhain, oyunun temel özelliklerinden biri ni oluşturmaktadır. Zira oyuna piyasa ekonomisi yönlerini geliştirmektedir.

Oyunun ön satışı sırasında oyuncular, Ethereum ile mevcut 3 türü satın alarak, Axies sahipliği elde etmektedir. Aynı zamanda pazaryerlerinde eksenlerini getirebilmekte, saat müzayedesi olarak bilinen bir müzayede türü ile satabilmektedir. Satıcılar Axie ürünün başlangıç ve bitiş fiyatını, süreyi belirleyebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz