NFT Satış Siteleri

NFT Satış Siteleri
NFT Satış Siteleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT siteleri son zamanlarda birçok kişi tarafından incelenmeye başlamıştır. Son dönemlerde adından söz ettirmeye başlayan NFT, Non-Fungible Token kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmektedir. Değiştirilemez tokenlerin dijitale dönüştürülerek, satılmasına imkan tanımaktadır. Bu kapsamda sanat eserleri, resimler ve daha birçok ürün NFT hallinde satılabilmektedir.

Satışı gerçekleştirilen NFT’ler, tarihi bir eseri almaya oldukça benzemektedir. Ancak farkı yalnızca alan kişiye ait olmasıdır. Dijital olup, piyasa üzerinde alım ve satım işlemleri sürekli yapılabilir. Bu kapsamda birçok siteyi değerlendirmeniz mümkündür. Aralarından bazıları,

  1. Binance,
  2. OpenSea,
  3. Super Rare,
  4. Rarible şeklindedir.

Bunların hepsini incelerseniz, size en uygun olana kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

Binance

Kripto para birimi borsalarından biri olan Binance aynı zamanda NFT sitesi için de kullanabileceğiniz bir platformdur. Kürsel çapta kripto para işlem hacmi bakımından en yüksek hacmi bulundurmaktadır. 2017’den beri çok sayıda kripto para üzerine işlem yapmayı mümkün hale getirmektedir.

NFT Satış Siteleri
NFT Satış Siteleri

Bunun dışında NFT kazanma, NFT satışı yapma gibi işlemler de mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra sürpriz NFT kutuları da yer almaktadır.

Ancak dikkat etmeniz gereken konu, NFT kazanılması durumunda her bir tanesi için 0,005 BNB, yani Binance Coin ücret ödenmektedir.

OpenSea

OpenSea NFT sitesi olarak tercih edilebilecek seçeneklerden bir diğeridir. NFT satış siteleri arasında ilk olma özelliğini taşımakta olup, yüzlerce farklı alanda satış yapma olanağı sunmaktadır. Buna video, ses, resim dosyası ve domain de dahil olmaktadır. 30’a kadar listeleme imkanı sunmakta olup, ilk tasarım yüklemesi için 60 ile 200 Amerikan doları arasında ödeme yapılmaktadır.

Ancak bu tek seferlik bir ödeme olduğu için, ilerleyen yüklemelerde yalnızca komisyon ücreti mevcuttur. Bu da bir satış olduğunda yüzde 3 şeklindedir. Ücretsiz NFT oluşturma imkanı mevcuttur.

Super Rare

NFT örnekleri için tercih edebileceğiniz bir diğer site de Super Rare’dir. Ethereum Blockchain ile meydana getirilen satış platformları arasında olup, diğerlerinden değişik olarak sanata ve sanatçıya daha fazla hitap ettirmektedir.

Meydana getirilen tasarımlar sabit fiyat ya da açık arttırma ile satılabilmektedir. Platformu kullanabilmek için Meta Mask cüzdanıyla bağlamanız gerekmektedir. Aksi durum, kullanmanıza hiçbir şekilde izin vermemektedir.

Bunların haricinde diğer platformlardan ayıran en büyük özellik, kayıt işlemlerinin sadece sanatçı daveti ile olmasıdır. Bu durum satış fiyatlarının yüksek olmasına yardım etmektedir.

Rarible

NFT Satış Siteleri
NFT Satış Siteleri

NFT siteleri arasında bulunan Rarible, her bir satış için yüzde 2,5 komisyon almaktadır. Kolay kullanılabildiği için kullanıcı dostu bir yapısı bulunmaktadır. Tekli ya da koleksiyon şeklinde NFT satmak mümkün olup, Meta Mask, Walletlink cüzdanının bağlanması gerekmektedir.

Tasarımlarınızı hızlı ve kolay şekilde yüklemeniz mümkün olup, GAS ücreti ve satış yapmak istediğiniz oranı girmek yeterli olmaktadır. Eğer tümünü incelerseniz, size en iyi hitap edeni bulmanız olasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz