NFT Hangi Coin

NFT Hangi Coin
NFT Hangi Coin

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT coin geleceği kripto para üzerine yatırım yapmak isteyen herkesin dikkatini çeken bir konudur. Bu coinler Değiştirilemez Token olarak bilinmekte olup, diğer kripto paralardan farklı yapısı farklıdır. Her biri özel üretildiği için, benzersiz yapıdadır.

Normal coinler değer açısından kim tarafından üretildiği, kimin çıkarıldığı gibi konular fark etmeksizin aynı olmaktadır. Ancak NFT coinlerin her biri özel üretildiği için eşsiz yapıları bulunmaktadır. Eğer bunun üzerine yatırım yapmak istiyorsanız, birçok seçeneğiniz vardır. Bunların bazıları şu şekildedir;

  1. Teta THETA
  2. Chiliz CHZ
  3. Enjin Coin ENH
  4. Decentraland MANA
  5. Flow (Dapper Labs) Flow

NFT coin hangi borsada için de birçok seçenek vardır. Binance üzerinde de bunların görülmesi ve üzerine yatırım yapılması, alım-satım işlemleri mümkündür. Ancak işlemler öncesinde üzerine araştırma yaparsanız, daha iyi sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Teta THETA

THETA katılımcılarına ağ üzerinde yönetim seçeneği sunmasıyla önde gelen kripto para birimlerinden biri olmaktadır. NFT coinleri arasında olup Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulmuştur. Farklı para birimlerine dönüştürülmesi olasıdır. Video akışı üzerinde köklü değişiklikler yapmayı amaçlayan proje, akış merkezini adil, uygun maliyetli hale getirmeyi hedeflemektedir.

Oyun coinleri arasında olması nedeniyle video akışları için özel tasarlanmıştır. Kullanıma Mart 2019’da açılmış olup merkeziyetsiz bir ağdır. Piyasa üzerinde güncel olarak 60.34 Türk lirasından işlem görmekte olup, 1.00B THETA dolaşan değeri bulunmaktadır. Toplam arzı ise 60.341.411.924 Türk lirasıdır.

NFT Hangi Coin
NFT Hangi Coin

Chiliz CHZ

NFT coin listesi Binance seçeneklerinden bir tanesi olan CHZ, özellikle eğlence ve spor alanlarınad görülen bir kripto paradır. Socios.com ağına güç vermekte olup, takımların coinlerini almaya olanak tanımaktadır. Bununla sınırlı kalmaksızın özel anketlere girme, yarışmalara katılma, takas yapma gibi seçenekler de bulunmaktadır.

Malta’da 2018 senesinde kurulan Chiliz, günümüzde F.C. Barcelona ve A.C. Milan dahil çok sayıda takım tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılara geniş etkileşim hakkı sunmakta olup, piyasa üzerinde 4.05 Türk lirası üzerinden işlem görmektedir. Toplam değeri ise 24.106.222.609 Türk lirasıdır. Dolaşan toplam arzı ise 5.95B CHZ’dir.

Enjin Coin ENH

NFT coinler Binance arasında bir diğer coin olan Enjin, ilk olarak bir oyun topluluğu olarak 2009 yılında kurulmuştur. Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından hayata geçirilmiş olup, bir oyun topluluğu olarak tasarlanmıştır.

Kripto paralara göre gerçek zamanlı likidite vermektedir. Aynı zamanda arz kıtlığı ve şeffaflık sunmaktadır. Yedek değer varlığı yer almaktadır. Oyun geliştiricileri tarafından sıklıkla kullanılan Enjin, oyun içi unsurlara tokenlere dönüştürmede yararlanılmaktadır. Ethereum Blockchain yardımıyla yapılmakta olup ERC-20 standartlarından yararlanılır.

Gerçek dünyada geçerli değeri mevcut olup, değiş-tokuş işlemleri yapılabilmektedir. Anlık 24.45 Türk lirasından işlem görmekte olup, 28.971.362.064 güncel piyasa değeri vardır. Toplam arzı 842.268.984.07 ENJ’dir.

Decentraland MANA

En iyi token projeleri arasında bulunan Decentraland, kullanıcılara sanatsal bir oluşturmaktadır. Oyun dünyası Metaverse olarak adlandırılmakta olup, ERC-721 standartları üzerinde yükselmektedir. İş ve eğlence olanağı tanımasıyla farklı bir yapısı vardır. Katılımcıları ağ içinde uygulama yapabilmekte, içerik oluşturabilmekte ve bunlar aracılığıyla deneyim kazanabilmektedir.

NFT Hangi Coin
NFT Hangi Coin

Sanal dünya üzerinde arsa satın olanak tanımakta olup, bunun üzerinden bina kurma, gezme, para kazanma olanakları yer almaktadır. Anlık olarak 46.05 Türk lirasından işlem görmektedir. Piyasa üzerinde dolaşan arzı 1.82B Mana’dır.

Flow (Dapper Labs) Flow

Merkeziyetsiz ve geliştirici dostu bir Blockchain ağı olan Flow’un arkasında bulunan ekip Dapper Labs’tur. 2018 yılında kurulmuş olup, en iyi token projeleri arasındadır. Yeni nesil uygulama ve oyunlara güç veren bir yapısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra dijital varlıkların da temelini oluşturmaktadır.

Ağ içinde kullanılan yerel para Flow Token olarak adlandırılmaktadır. Sınırsız ve kapsayıcı bir dijital ekonomi yapabilmek için, önemli bir yapısı bulunmaktadır. Çok rollü bir mimarisi bulunan ağ, merkeziyetsiz yapısını küçültmeden ya  da bölmeden milyarlarca insana hizmet sunmaktadır.

Kaynak odaklı programlaması olan Flow, geliştirici ergonomisine sahiptir. Anlık olarak 129.94 Türk lirası üzerinden işlem görmektedir. Piyasa değeri 41.169.808.364 Türk lirası olup, dolaşan arzı 316.835.587.00 liradır.

Eğer NFT coinler üzerinde yatırım yapmak istiyorsanız, bunları borsalar üzerinde görebilir, gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Öncesinde gerekli bilgileri edinirseniz, daha iyi hareket edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz