NFT Coinler Binance

NFT Coinler Binance
NFT Coinler Binance

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT Coinler Binance NFT pazarı kripto paralara ilgi gösteren herkesin ilgisini çekmektedir. Non-Fungible Token veya Değiştirilemez Jeton olarak da adlandırılmakta olup, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu, birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylamaktadır.

Blockchain denilen dijital defterde depolanmaktadır. Fotoğraflar, videolar, sesler ve diğer dijital dosya türlerini temsil için yararlanılabilir. Buna karşılık orihinal dosyanın kopyasına erişim, NFT alıcısıyla sınırlı olmamaktadır.

Bunların kullanımı oldukça geniş olup, her borsada bulunmaktadır. Binance içinde bu bakımdan,

  1. Teta THETA,
  2. Chiliz CHZ,
  3. Enjin Coin ENH,
  4. Decentraland MANA,
  5. Flow (Dapper Labs) Flow,

Seçeneklerini görmeniz mümkündür. NFT coinler hangileri için Binance borsasını inceleyebilir, buna göre tercihlerde bulunabilirsiniz.

Teta THETA

Binance üzerinde tercih edebileceğiniz çok sayıda coin bulunmaktadır. Merkezi olmayan bir ağ olan THETA, Mart 2019 yılında Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından kurulmuştur. Katılımcılarına ağda yönetim imkanı tanımakta olup, farklı birimlere dönüştürülebilmektedir. Önde gelen kripto para birimlerinden biri olarak, video akışı üzerine köklü değişiklikleri amaçlamaktadır.

NFT Coinler Binance
NFT Coinler Binance

THETA video akış merkezini adil, uygun maliyetli hale getirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda bir oyun coini olup, özel tasarlanmış bir yapısı bulunmaktadır. Piyasa değerleri değişebilmekte olup anlık 60.34 lira üzerinden işlem görmektedir.

Piyasa üzerinde 1.00B THETA dolaşmakta olup, piyasa üzerinde toplam değeri 60.341.411.924 Türk lirasıdır.

Chiliz CHZ

NFT pazarı içinde bulunabilecek bir diğer coin olan CHZ, özellikle eğlence ve spor sektörlerinde yararlanılmaktadır. Takımlara ait kripto paraları satın almaya olanak tanımaktadır. Aynı zamanda Socios.com ağına güç sağlamaktadır.

Malta’da 2018 yılında kurulmuş olan Chiliz, sporseverlere geniş etkileşim olanaklarır tanımaktadır. Özel anketlere katılma, takım coinlerini satın alma, yarışmalara katılma takas etme gibi olanaklar sunmaktadır.

A.C. Milan ve F.C. Barcelona da dahil birçok takım kullanmakta olup, piyasa üzerinde anlık değeri 4.05 Türk lirasıdır. Piyasadaki toplam değeri 24.106.222.609 liradır. Dolaşan arzı 5.95B CHZ’dir.

Enjin Coin ENH

Enjin NFT pazarı içinde görebileceğiniz bir diğer kripto para seçeneğidir. Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından ortaklaşa 2009 senesinde kurulmuştur. Bir oyun topluluğu olarak planlanmış olup, gerçek zamanlı likidite, arz kıtlığı sunmaktadır.

Şeffaflık teklif etmekte olan Enjin, yedek değer varlığı bulundurmaktadır. Özellikle oyun geliştiricileri, oyun içindeki unsurları tokenlere dönüştürmek için kullanmaktadır. Bunu niçin Ethereum Blockchain’den yardım alınmaktadır.

Geçerli değeri bulunmakta olan ağ, ERC-24 standardını kullanmaktadır. Değiş-tokuş yapılabilmekte olup, 24.45 Türk lirası üzerinden anlık olarak işlem görmektedir. Toplam değeri 28.971.362.064 Türk lirasıdır.

Decentraland MANA

Ariel Mellich ve Esteban Ordana tarafından kurulan Decentraland, sanatsal bir ortam bulundurmaktadır. Metaverse olarak adlandırılan oyun dünyası, iş ve eğlenceyi aynı anda kişilere teklif etmektedir. Bu durum onu birçok coinden ayırmaktadır.

ERC-721 standartlarına kurulan Decentraland, kullanıcılarına uygulama ve içerik oluşturmalarına olanak sunmaktadır. Ardından bunlar deneyimlenebilmektedir. Dolayısıyla bir para kazanma olanağı teklif etmektedir.

Sanal dünya içinde arsa alma, bina kurma, gezme ve para kazanma olanakları bulunmaktadır. Anlık olarak 46.05 Türk lirasından işlem görmekte olup, dolaşan arzı 1.82B MANA’dır.

NFT Coinler Binance
NFT Coinler Binance

Flow (Dapper Labs) Flow

Binance içinde bulabileceğiniz bir diğer coin olan Flow, geliştirici dostu ve merkezi olmayan bir ağdır. Ağda kullanılan yerel para birimi FLOW Token olup, yeni nesil oyunlara, uygulamalara güç veren yapısı bulunmaktadır.

Dijital varlıkların temelini oluşturan Flow, çok rollü bir mimariye sahiptir. Merkeziyetsiz yapısını bölme ya da küçültmeye uğratmaksızın milyarlarca kullanıcıya ulaştırmaktadır. 2018 senesinde kurulmuş olup, kaynak odaklı programlaması bulunmaktadır. Anlık 129.94 Türk lirasından işlem görmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz