NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları

Binancedeki NFT Nedir?
Binancedeki NFT Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT coin satan kripto para borsaları hangileridir? NFT piyasasının son dönemde yükseliş trendi olmasıyla birlikte işlem gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar ve koleksiyonerler NFT coin hangi borsada kolayca alınır ya da en güvenli NFT satın alınabilecek borsalar hangileridir sorularını sorabilmektedir.  NFT coin satan kripto para borsaları şunlardır;

 • Binance
 • Mintable
 • Opensea
 • Foundation
 • Nift Gateway
 • Süper Rare
 • Rarible
 • NBA Top Shot

Bu borsalardan en bilineni Binance olarak bilinmektedir. Binance oldukça kullanışlı bir kripto para borsasıdır. Burada kolayca hesap açarak NFT coin ve diğer tüm kripto paraları satın almanız mümkündür. Opensea NFT coin kripto para borsaları içerisinde ilk NFT satışı yapan borsa olarak bilinmektedir. Belli bir ücret karşılığında burada kendi NFT coinlerinizi de satmanız mümkündür.

Nift Gateway, Super Rare ve Rarible gibi kripto borsalarında size cüzdan kullanım hizmeti de sunulmaktadır. NBA Top Shot oyun piyasasında aktif olduğu bilinen bir borsadır. Burada oyunlarla, sporcularla ilgili NFT coinleri listelenmektedir. Son olarak ücretsiz şekilde kendi NFT coinlerinizi çıkarmak istiyorsanız Mintable tam size göre olan kripto borsasıdır. Hemen hepsine ücretsiz şekilde üye olarak işlemler gerçekleştirmeniz, NFT alıp satmanız mümkündür.

NFT Coin Nereden Alınır?

NFT Coin nereden alınır, NFT coin almak için ne yapmak gerekir? NFT coinler farklı simgeler olarak belirlenmiş blockchain kodlamalarıyla ortaya çıkmış Etherium altyapılı bir token olarak bilinmektedir. NFT piyasasındaki müthiş fiyat farkları eşsiz olmalarından gelmektedir. Peki, NFT Coin nereden alınır, almak için ne lazımdır?

Öncelikle kendinize bir kripto para cüzdanı almanız, bir de güvenli bulduğunuzu NFT coin satan kripto para borsaları arasından birine üye olmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden satışa sunulmuş olan NFT coinler arasından birini seçerek satın almanız mümkündür. Bu satın alma işlemi kripto paralar üzerinden yapılmaktadır. Genellikle NFT fiyatlarındaki yükselişin nedeni koleksiyon yapan ya da piyasada dalgalanma oluşturmak isteyen açık arttırma katılımcılarından dolayı olmaktadır.

NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları
NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları

NFT coinleri açık arttırma ile satın alabilirsiniz. Bazı NFT üreten satıcılar sabit fiyatla satış da yapabilmektedir. Belirlenen değerde kripto para ile teklifte bulunmanız NFT satın almak için yeterli olacaktır. Sonrasında NFT önce satın alma işlemi yaptığınız borsadaki hesaba yatar. İsteğe bağlı olarak elinizde bulunan soğuk cüzdanlara NFT’yi aktarabilirsiniz. Elinizdeki NFT bekletilerek ya da farklı fiyatlarda açık arttırmaya sunularak tekrar satılabilir.

NFT Coin Geleceği

Son dönemde kripto para borsasında büyük bir yükseliş görülmüşken, fiyatlarındaki müthiş artışlardan sonra NFT coin geleceği nasıldır, daha da yükselmeleri mümkün müdür? NFT’de tıpkı diğer altcoinler gibi bir blockchain ağına bağlı tokenler arasında yer almaktadır. Piyasada ortaya çıkan NFT coinlerin gelecekte yükseliş göstermesi mümkündür.

Üretilmiş olan tüm coinlerin gelecekte artış göstermesi mümkün olduğu gibi ani değer kayıpları yaşaması da mümkündür. Piyasada milyonlarca dolar değerinde satışa sunulan NFT coinler hızla çoğalarak üretilir oldu. Bu da aslında Etherium blok grubunda büyüme ile doğru bir orantı yaratmış oldu. Gelecekte NFT coin geleceği konusunda en iyi tahminler yükselişin piyasadaki farklı NFT örnekleriyle artıyor oluşudur.

NFT Coin yorumu konusunda bazı analistlerinse düşünceleri piyasada artan miktara bağlı olarak değer düşüşünün söz konuşu olmasıdır. Sürekli olarak değer artışı gösteren projeler ile NFT fiyatları hızla düşüşe geçebilmektedir. Bu gibi risklerin de piyasada yaşanması mümkündür. Gelecekte kripto para piyasası konusunda farklı düşüncelere sahip olan kullanıcıların NFT yorumu ise kapatılacak olan projeler arasında birçok NFT olacağı yönündeydi.

NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları
NFT Coin Satan Kripto Para Borsaları

NFT Coin Binance

NFT coin Binance kripto borsasında başlı başına bir satış noktası haline gelmiştir. Dünya üzerinde en çok kullanıcı sayısına ulaşmış kripto para borsası Binance çok sayıda NFT’yi listelemektedir. Listelenen bu NFT örneklerinin üretilmiş olması ve farklı kripto cüzdanlarından aktarıldığı bilinmektedir. NFT coin Binance üzerinden işlem gerçekleştirmek için yapılması gereken adımlar şunlardır;

 • Binance hesabı açmak
 • Hesabınızı doğrulamak ve güvenlik bilgilerini girmek
 • NFT alışverişi için kripto para borsasına para yatırmak
 • İstediğiniz tüm NFT türlerinde alış ve satış yapmak

NFT Coin fiyat Binance sisteminde listelendiğinde satış fiyatlandırması satıcının insiyatifine kalmıştır. NFT blockchain ağı belli bir oyun karakterinin, logosunun ve herhangi bir görselin özelliklerini taşıyor olabilmektedir. Bu sebeple yüksek değerlere ulaşırlar. Bu görsellerin birebir aynısı kopyalanamaz. Çünkü karmaşık bir ağ yazılımı ile altcoin olarak üretilmektedir. Binance üzerinden NFT, kripto paralar ya da çeşitli projelere yatırım yapabilirsiniz. Böylece küçük büyük birçok blockchain kodu ve projesine yatırım yaparak gelecekte yüklü kazançlar elde edebilirsiniz.

NFT Coin Fiyatı

NFT coin fiyatı konusunda son dönemde şaşırtıcı fiyat aralıkları görülebilmektedir. Piyasada ortaya çıkan gaming NFT içerikleri, oyuncu ve müzisyenlerin çıkarmış olduğu NFT’ler ya da markaların logo tasarımlı NFT’leri gibi birçok farklı modelleme özel olarak oluşturulduğunda yüksek fiyatlara ulaşabilmektedir.

Bu fiyatların aralığı NFT benzersizliğine bağlı olarak değer artışı ile gözlemlenmektedir. Örneğin birçok farklı emoji NFT coin fiyatı ortalama fiyat bakımından birkaç dolara ya da birkaç bin dolara bulunabilirken, özel tasarım görsel kullanılan NFT coinlerin fiyat olarak yüzbinlerce dolar değerine ulaşabildiği bilinmektedir.

Fiyatlardaki ani yükselişin asıl sebebi açık arttırmalardaki dalgalanma fiyatlarıdır. Birkaç dolardan başlayan açık arttırmalar yüksek değerlere ulaşan NFT coin fiyatı oluşumunun esas sebebidir. Sabit fiyatla satılan NFT coinler ise genellikle çok daha düşük değere sahip olup tıpkı kripto paralar arasında altcoinlerin kademeli artışı gibi değer artışı gösterebilmektedir. Her iki durumda da günümüzde NFT alış ve satışı yaparak ya da NFT oluşturarak yüklü kazançlar elde etmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz