Nexo.io Nedir? Güvenilir mi? Coin’de Kredi Veren Şirket?

nexo nedir güvenilir mi
nexo nedir güvenilir mi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Nexo, kripto para piyasalarında kredi veren projelerden ve kripto varlık sahiplerine, varlıklarının değerini ortaya çıkarmak ve varlıklarını satmak yerine borç almak suretiyle anında nakit kazanma şansı elde etmek için harika bir yol sunuyor. Kripto paranızı rehin verir karşılığında kredi alırsınız. Krediyi de ödedikten sonra kripto paranızı geri alırsınız. Böylelikle ekip size bir müddet sonra yükselme ihtimali olan coin’den olası zarar etmenizin önüne geçmek ister. Fakat aslında bu çoğu zaman tam tersi şeklinde olur. Ya siz parayı getiremez ve kripto paralar şirkette kalır ya da kripto paralar yeteri kadar yükselmez ve siz yine ekside olmuş olursunuz.

Nexo bir finansal kurumdur ve halen Instant Crypto Credit Lines TM ‘ın faizinden faaliyet gelirleri elde etmektedir. Aynı zamanda, stratejisini, hizmet yelpazesini genişletmek ve günlük akışını yönetmek için Nexo, satış, genel faaliyetler, pazarlama ve yönetim ile ilgili harcamaları üstlenir ve kurumlar vergisi vb. öder.

15 Aralık 2018’de şirket , NEXO Token Sahiplerine 912.071.00 ABD Doları dağıttı . Nexo’nun operasyonunun ilk 7 ayında elde edilen 3.040.239 dolar net karının% 30’unu temsil ediyor .

Göz atabilirsiniz:

Nexo nasıl çalışır?

Nexo, anlık kredileri blok zinciri teknolojisi ile bir araya getirmek suretiyle dünyanın ilk anlık kripto kredisi sistemini oluşturuyor. Nexo’nun yenilikçi iş modeli, müşterilere anında kripto kredileri sunmak, “müşterinin dijital varlıklarının değeriyle güvence altına alınan likidite elde etmenin otomatik, esnek ve düşük maliyetli bir aracı” olmak için vücuda getirildi.

Bu sistemde kredi temin etmek, birkaç dakika içinde yapılabilecek kadar basittir. Nexo’yu kullanmanın temel faydalarına örnek olarak; gizli ücretlerin, sermaye kazancı vergisinin ve kredi denetiminin olmaması verilebilir.

Platform, hepsi kendi Nexo Oracle modülün de üretilen, blok zinciri teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve algoritmik usuller kullandığından, yüksek düzeyde şeffaflık garanti eder.

Öncelikle müşteriler kripto varlıklarını Nexo cüzdanlarına aktarmak zorundadırlar. Daha sonra, transfer ettikleri kriptolar blok zinciri tarafından onaylanır. Ardından Nexo oracle bireysel kredi limitleriyle ilgili ayrıntıları otomatik olarak hesaplar ve kullanıcı kredisini oluşturur.

Müşteriye talep ettiği kredi tutarı USD ya da EURO cinsinden verilir. Kredi limitine, banka havalesi veya ücretsiz Nexo kredi kartı ile derhal erişilebilir. Müşteriler krediyi hangi para birimiyle alabileceklerini bizzat tercih edebilmelerinin yanı sıra paralarını kullanmanın en iyi yolunu da kendileri seçebilme imkanına sahiptirler.

Ne var ki kredi limiti, Nexo cüzdanındaki kripto para biriminin piyasa değerine bağlıdır. Bu sebeple, kullanılan para biriminin değeri artarsa, Nexo uzmanı kredi limitini kendiliğinden ve hemen yükseltir.

Kripto Para Kredi Veren Proje Nexo, Litecoin’ide seçeneklerine ekledi.

Bir anketin sonucunda şirketin, Nexo’nun anlık kredi limitinin bir parçası olarak en son teminat alternatifi olan Litecoin’i de dahil ederek halkın sesini dinliyor.

Bu yeni gelişme, Nexo, BNB, XRP, BTC, ETH vb. Gibi mevcut diğer teminat seçeneklerine 6. ilave olup, diğer kripto para birimleri tarafından desteklenen krediler için Yıllık Yüzde Oranı% 16 iken, Nexo’yu kullanılıyorsa% 8’e getirilir.

Bu katılım, LTC sahiplerinin, anında paraya ihtiyaç duyduklarında, doğrudan doğruya satış yapmak yerine, teminat olarak varlıklarıyla nakit borç almalarına izin verecektir.

Bu katılım, LTC’nin faydasını önemli ölçüde arttırır, HODLing ve satış baskılarını azaltır.

Çok önemlisi, kredi limitleri olarak dahil etmek vergi sisteminin verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Nexo.io Özellikleri

  • Yıllık % 8 faiz oranı ile yüksek verim tasarrufu ve pasif gelir
  • Günden itibaren günlük faiz artırımı
  • USDT, DAI, PAX, USDC ve TUSD için şimdi düzenli olarak daha fazla varlık ekleniyor.
  • Asgari katkı şartı yok ekstra ücret talebi yok.
  •  İstediğiniz zaman varlık ekleme ve çekme
  • BitGo ve Llyod’s of London tarafından sağlanan 100 Milyar Dolar değerindeki varlık sigortası.
  • Tüm fonlar, Nexo’nun teminatlı kripto kredi portföyü tarafından destekli
  • Herhangi bir para cinsinden ABD Doları’na bire bir dönüşüm garantisi

Kripto Para kredisi şirketi Nexo’nun, şirketin platformunda resmi olmayan şekilde Ripple’ın XRP’sini beşinci teminat seçeneği olarak eklemiştir. Neden gayri resmi olarak? Şimdiye kadar şirketten resmi bir açıklama yapılmadığı için Nexo kullanıcıları zaten bu hafta XRP için bir depozito butonu eklediklerini fark ettiler.

Şu anda, Nexo, kullanıcının sahip olduğu işletmelerin% 25’ine kadar teminat amaçlı anlık krediler olarak kullanılabilen BTC, ETH, NEXO ve BNB jetonlarını kabul etmektedir. Bu yeni seçenek, şirketin (resmi olarak bu kez) uzun süredir beklenen temettü programının 15 Aralık’ta yayınlanacağını ve platformun NEXO token sahiplerine yönelik karının% 30’unu dağıtacağını duyurmasının ardından şirkette ortaya çıktı.

Ayrıca, Nexo yakın zamanda CoinMarketCap ile bir “Get Loan” düğmesini doğrudan siteye entegre etmek için bir ortaklık kuracağını duyurdu

Nexo tokeni, Nexo’nun kredi portföyündeki varlıklarla desteklenen US-SEC uyumlu, temettü ödemeli, tahvil para birimidir. Nexo’nun müşterileri, dünyanın dört bir yanından anında nakit paraya erişebilirler.

Henüz bu ayın başında kripto pazarına girilen tek kullanımlık bir Nexo belirtecinin fiyatı oldukça istikrarlıdır. Nexo kar payları hakkında daha fazla bilgi için, bu blog iletisini inceleyebilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı esnada, para birimi 0.189254 USD seviyesinde işlem görmekteydi ve 105.982.224 USD tutarında bir piyasa sınırına sahipti. NEXO tokenlarinin dolaşımdaki arzı, toplam 1.000.000.000 NEXO arzının 560.000.010’unu oluşturmaktadır.

Peki nexo.io Güvenilir mi?

30 Nisan 2018’de başlatılan Nexo projesi dünyanın ilk kripto para destekli kredi platformu. Nexo’nun hedefi kredi sektörünü yatırımcıların ve iş sahiplerinin nakit para ve kripto para arasında seçim yapma zorunluluğunu kaldırmak. Kısaca Nexo’yu kullananlara kripto paralarını satmadan harcayabilme fırsatını sunmayı amaçlıyor. Nexo kullanıcılara cüzdan hizmeti de sağlıyor. Kullanıcıların harcadıkları kendi sahip oldukları varlıktan düşüyor.

Nexo’nun kredi kartından anında itibari para birimi ödemesi de yapılabiliyor. Ayrıca bütün ödemeler diğer kripto paralarla gerçekleştirilebiliyor. Verilen krediler teminatlı olduğu için kredi kartı geçmişi önemsenmiyor. Ek olarak şirket ABD düzenlemelerine göre menkul kıymet token’ı olarak düzenleme yapan kurular tarafından onaylanmış durumda.

Nexo, kullanıcılarına anında ve yüksek meblağlı kripto kredisi almalarına imkan sağlayan, blok zinciri tabanlı bir sistemdir. Halihazırda, kripto para sahiplerinin varlıklarını, bunları satın almak ve satmak dışında kullanabilmelerinin başka bir yolu yoktur.

Nexo, kripto sahiplerinin varlıklarını teminat olarak kullanmak suretiyle nakit para çekmelerini sağlayan çok kazançlı bir iş modeli olarak dikkati çekmektedir. Kullanıcılar kripto para birimlerine yüzde yüz erişim sağlarken, nakit paraya anında erişebilirler. Aynı zamanda, kripto varlıklarının değerine erişebilirler.

2007 kuruluşlu, bir fintech şirketi olan credissimo projesi. Çok basit bir fikir ve basit olduğu kadar da iyi. Siz usd ya da euro stable coininizi bu firmada tuttuğunuzda yıllık %6.5 faiz alıyorsunuz. Bir diğer taraf ise %8 civarı bir oranla firmadan kredi alınabiliyor. Aradaki fark nexo’nun kârı oluyor. Güvence olarak ise sizden btc, eth vs. mevcut coininizi kendi wallet larında tutmanızı istiyor, yani bir nevi teminat.

Geliştirilmiş en iyi projelerden biri olduğunu düşünülmekte. İleride kapital olarak çok daha genişlerse nexo’nun kullanım oranı son derece artacaktır. Stable coini burada tutarak faiz almak herkesin işine geleceği gibi, mevcut crypto yatırımlarını koruyarak kredi kullanmak da yine aynı şekilde bir çok yatırımcının tercihi olacaktır. Güvenip güvenmemek tamamen sizin insiyatifinize kaldığı gibi geleceği parlak gibi görünüyor.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz