Netflix Nedir ve Hangi Ülke Menşelidir?

Netflix Nedir
Netflix Nedir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Netflix Nedir ve Hangi Ülke Menşelidir? Çağımızın televizyonu olarak düşünebileceğimiz Netflix, online olarak film ve dizi izlemeyi sağlayan ve kolaylaştıran bir veri akış sistemidir. Netflix aynı zamanda film ve dizi yapımcılığı da yapmaktadır. Bu projeleri de yine kendi akışlarında “Netflix Original” yapımı olarak izleyiciye sunmaktadır.

İlgili Yazımız:

Günümüzde teknoloji devi ülkelerin başını çeken Amerika Birleşik Devletleri menşeli bir firma olan Netflix başlarda müşterilerine film, dizi DVD’lerini sağlayan bir dağıtım firmasıyken günümüzde en büyük şirketlerden biri haline gelmiştir.

Günümüzde sinema salonlarıyla aynı anda filmleri izlemeye açan Netflix, dünyanın dört bir yanında yaptığı yatırımlarla çok uluslu bir şirket halini almıştır.

Netflix Nasıl İzlenir?

Netflix nasıl izlenir? Bu platform üzerinden film, dizi, belgesel vb. izlemek için sistemde üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Üyelik için birkaç alternatif paket ve fiyat sunulmaktadır. 5 kişiye kadar erişim sağlanabilen üyelik sistemi en çok tercih edilenidir. Bu sayede beş ayrı kişinin ödemeyi bölüşmeleri mümkün olmaktadır ve kişi başına düşen maddi yük hafiflemektedir.

Netflix aracılığıyla dilediğiniz program, dizi, film veya belgeseli üyelik girişi yaptıktan sonra kolaylıkla izleyebilirsiniz. Arama butonuna izlemek istediğiniz yapımın adını yazmanız ve play tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Netflix Hesabı Nasıl Açılır?

Netflix’in internet sitesine girdikten sonra öncelikle netflix üyeliği oluşturmalısınız. E-mail adresiniz ve birkaç bilginiz ile oluşturduğunuz hesap sonunda istediğiniz paketin seçimini yaparak ödeme yapmanız ile aktif hale gelmektedir. Netflix hesabı açmak bir sosyal medya hesabı açmaktan farksızdır. Yalnızca ödeme kısmı ayrım sağlamaktadır.

Netflix Ücretsiz Üyelik Nasıl Bulunur?

Öncelikle, Netflix aracılığıyla istediğiniz dizi, film ve belgeselleri herhangi bir ücret ödemeden izlemek için arkadaşlarınızın üyeliğini kullanabilirsiniz. HD kalitede seyir kalitesi yaşamak isteyen bir arkadaşınızın halihazırda ücretini ödemekte olduğu Netflix üyeliğini siz de içerisinde farklı bir kullanıcı oluşturarak kullanabilirsiniz. Burada mühim olan hesabını kullanacağınız kişinin iznidir.

Netflix zaman zaman bir aylık deneme paketleri sunmakta ve bu süreçten ödeme almamaktadır. Siz de bu süreçlerde farklı mail adresleri ve kartlarla oluşturacağınız üyelikler ile aylar boyunca para ödemeden Netflix ücretsiz üyelik hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sistem kart numaranızı tanıyabileceği için sanal kart oluşturup o şekilde ilerlemek daha mantıklı ve sürdürülebilir olmaktadır. Ayrıca bazı firmalar onlardan yapacağınız belirli mebladaki bir alışverişin sonucunda belirli süreli bedava Netflix paketleri hediye etmektedirler. Bu sayede ücretsiz üyelik ile erişim sağlayabilirsiniz.

Netflix Enpara Kampanyası

Enpara veya QNB Finansbank üzerinde bir hesabınız var ise sizler de Netflix konusunda sunulan kampanyalardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Enpara ile iki adet otomatik ödemeli fatura talimatı vermeniz durumunda Netflix üyeliği oluşturduğunuzda %50 indirim sağlayan bir kod elde etmeniz mümkün kılınmıştır. Sunulan bu kampanyadan faydalanabileceğiniz son tarih 30 Haziran 2020’dir. Bu süre yaklaştığında kampanyayla ilgili bir uzatma yapılıp yapılmayacağı konusunda net bir bilgi paylaşılmamıştır. Siz de yarı fiyatına Netflix üyeliği oluşturmak isteyen biriyseniz kolayca Enpara hesabı açabilir ve 2 adet faturanız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz