Multinet Paraya Çevirme Yapan Yerler ve Yöntemler

Multinet Paraya Çevirme Yapan Yerler
Multinet Paraya Çevirme Yapan Yerler

Multinet yaptığı vergi kolaylığı sayesinde de tüm firma patronları tarafından her zaman birinci sıradadır. İşveren hem çalışanının mutluluğu açısından, hem de cebinden çıkacak paranın tasarrufu açısından bu firmayı tercih eder. Sektörden sektöre farklılık gösteren yemek sanayileri, yemek vermemek veya her gün aynı yemeklerden ziyade, Multinet kart ile damak tadınıza göre istediğiniz yemeği yiyebilmeniz mümkündür. Bazı zamanlarda ise kartınızda harcamadığınız bakiyeler birikebilir. Bu durumda multinet paraya çevirme yapan yerler ve yöntemler ile nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

  • Multinet Geçen Yerler Ankara Marketler ve İş yerleri Yazıya Git
  • Multinet Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazıya Git
  • Sodexo Gift Pass Nedir? Kullanımı Nasıl Olur? Yazıya Git
  • Ticket Geçen Yerler ve Marketler Yazıya Git

Multinet Paraya Çevirmek Mümkün Müdür?

Öncelikle kartımızın içerisinde bulunan bakiyeyi nakit olarak çevirmemiz için anlaşmalı bir iş yeri bulmamız gerekiyor. Yani büyük marketler veya alışveriş merkezleri ilk tercihimiz olmalı. Örneğin bir alışveriş marketine gittiniz ve alışveriş yapacaksınız. Multinet kartınızın içinde de 250 Türk Lirası olduğunu varsayalım. Bununla toplam 250 Türk Lirası değerinde alışveriş yapabilirsiniz. Buradan alacağınız gıda veya teknolojik alet gibi birçok şeyi daha sonrasında satıp nakde çevirebilirsiniz. Bununla uğraşmak istemeyenler için çevresindeki tanıdığı eşinin dostunun market ihtiyacını marketten karşılayabilir, onlarda bulunan nakit parayı kendine alıp Multinet kart sayesinde ödemesini yapabilmektedir.

Multinet Nakit Paraya Çeviren Yerler

Piyasada bu işi yapan yüzlerce kişi ve yer mevcut. Anlaşmalı marketler ve benzin istasyonlarının yanı sıra el altından da bu işlemi yapanları da bulabilirsiniz. Belli bir komisyon karşılığında paranızı nakde çevirebilirsiniz. Çünkü Multinet’in de iş yerlerinden aldığı ufak bir komisyonu bulunmakta. İş yerleri veya kişiler ortalama %15 ile %30 komisyon arası işleminizi gerçekleştiriyor. Hatta bunu gerçekleştirenlerin sayısı epey artmış durumda ve bu işi meslek haline getiren nam salmış kişileri bile mevcut. Artık insanlar internet sayesinde kolaylıkla buralara ulaşabiliyorlar. Ancak bu işlemi gerçekleştireceğimiz sırada dikkat etmemiz gereken birkaç şey olacaktır. Birinci ve en önemli kural kartımızın numarasının ve şifresinin istediği yerde şifremizi kimseye vermememiz gerekiyor. Kendi ellerimizle girersek pekte bir sorun kalmayacaktır. Ve bunun yanında kartınızı kaybetmeniz durumunda direkt olarak Multinet internet sitesinden iletişim bölümüne tıklayarak gerekli numarayı arayıp bildirmeniz gerekmektedir.

Multinet Kart kullanım noktalarını resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

https://multinet.com.tr/Sayfalar/kart-kullanim-noktalari.aspx

Göz Atabilirsiniz:

Multinet Komisyon Hesaplama

Örneğin kartımızda 290 Türk Lirası bulunuyor. %20 komisyon alan bir yerle anlaştığımızı var sayalım. Kartımızda bulunan 290 Lira’nın %20’si 58 Türk Lirası yapıyor. 58 Lirayı çıkarttığımız zaman elimize geçecek rakam 232 Türk Lirası oluyor. Eğer ortaya çıkan bu komisyon rakamı canınızı acıtmazsa, dilediğiniz gibi bozdurup harcamalarınızı yapabilirsiniz. ‘’Ben bu kadar komisyona para veremem, başka bir yöntem yok mu?’’ diye soracaklar illa ki olacaktır. Bunun içinde yukarıda da bahsettiğim gibi kendi market alışverişinizi kendiniz yapıp, mutfak harcaması için ayırdığınız parayı cebinizde tutabilirsiniz.

Multinet Paraya Çevirme Yöntemleri

Acil lazım olduğu zaman bir tanıdığınıza başvurup onunla birlikte alışverişe gidebilirsiniz. Bunun yanında iş yerinden veya oturduğunuz semtten tanıdıklarınızla birlikte topluca bir akşam yemeğine gittiniz. Hesap 300 Türk Lirası gibi bir şey geldi. Bu tarz yemekler tabir-i caizse Alman usulü olarak ödeneceği için nakit para verecek olan herkesin parasını toplar, sizde bulunan Multinet karttan ödeme yaparsanız paranızı nakde çevirmiş olursunuz. Böylelikle komisyona para vermeden, kendi paranızı rahat bir şekilde cebinize koymuş olursunuz.

Bunun yanı sıra daha hızlı bir çözüm yöntemini sizlerle paylaşacağız. Facebook’ta Yemek Kartları Bozdurma, Yemek Fişleri Paraya Çevirme, Multinet Sodexo Ticket Setcard Nakite Çevirme gibi gruplar mevcuttur. Facebookta bu tür aramalar yaparak belirli komisyonlarla paraya çevirme işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;


1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz