Moneygram Olan Bankalar (Tam Liste)

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Moneygram olan bankalar, yurt dışından para ödemesi alacak veya yurt dışına para gönderecek kişilerin ilgilendiği konular arasında yer almaktadır. Moneygram, uluslararası para transferini başarılı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacak sistemdir. Daha önceden yurt dışına para transferi yapmak farklı yollar ile mümkündü. Ancak Moneygram sisteminin bilinmesinin ardından pek çok kişi bu sistem üzerinden transfer işlemlerini tamamlamayı tercih etmektedir.

Moneygram, ülkemizde bazı bankaların sahip olduğu bir sistemdir. Bu bankalar yardımıyla para göndermek istediğiniz hesaplara başarılı bir şekilde transfer işlemini tamamlayabilirsiniz. Moneygram sistemini bünyesinde barındıran bankalar;

Kuveyt Türk

Denizbank şeklindedir.

Bu bankaların yanı sıra daha önceden hizmet vermekte olan Bank Asya da moneygram sistemini bünyesinde barındırmaktaydı. Ancak bazı sebeplerden dolayı kapanmak zorunda kalan Bank Asya’nın sağladığı bu sistem de otomatik olarak durdurulmuştur.

Moneygram Özellikleri Nelerdir?

Yurt dışına para transferi yapmak isteyen kişilerin yararlanabileceği moneygram hakkında moneygram özellikleri nelerdir sorusu da sık sık araştırılmaktadır. Son dönemlerin en başarılı transfer sistemi olan moneygram sayesinde yurt dışına para transferi yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Bu sistemi kullanan kişiler aynı zamanda yurt dışından kendilerine gelen ödemeleri de kolaylıkla alabilmektedir.

Moneygram tarafından sağlanan kolaylıklar ve bu sistemin sahip olduğu özellikler aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmış ve sıralanmıştır.

  • Moneygram ile yapacağınız para transferi, karşı hesaba yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tanımlanmaktadır.
  • Diğer bankaların açıklama için aldığı ücret, moneygram sisteminde yoktur.
  • Bir hesaba ilk kez para göndermeniz durumunda bilgiler kayıtlı kalır ve tekrar yenileme ihtiyacı duymadan başka bir zaman para transferini aynı hesaba yapabilirsiniz.
  • Bu sistem ile paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize paranın karşı tarafa geçtiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.
  • Açıklama kısmına ekleyeceğiniz ilk 10 kelimeden ücret talep edilmemektedir.
  • Hemen hemen dünyanın her noktasında geçerli olmakla birlikte toplamda 200 ülkede 350 bin ödeme noktası bulunmaktadır.

Moneygram Ziraat Bankası

Moneygram Ziraat bankası, Ziraat müşterileri tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Uluslararası para transferinin en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan moneygram sistemi, Ziraat bankasında bulunmamaktadır. Ülkemizde bu hizmeti veren banka sayısı iki tanedir: Denizbank ve Kuveyt Türk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz