Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Herhangi birisi yurt dışına para göndermek istediği durumda “Moneygram” kavramı ile karşılaşabilir. Yurt dışına para göndermek için birden çok sistem bulunmakla birlikte bunlardan en yaygın olarak kullanılanlarından biri Moneygram’dır. Sadece yurt dışına para göndermek için değil aynı zamanda yurt dışındaki herhangi bir kişiden, şirketten ya da firmadan para almak için de Moneygram kullanılabilir. Henüz o kadar popüler olmayan moneygram sistemi çok aktif şekilde kullanılmamaktadır. Bundan dolayı da Moneygram’ın birçok özelliği tam olarak bilinmemektedir. Bu yazıda moneygram’ın avantajları, moneygram’ın nasıl kullanılacağı, hangi bankalarda moneygram olduğu detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Moneygram ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

Yurt dışına para göndermek ve yurt dışından gelen parayı çekebilmek için en güvenli sistemlerden biri olarak öne çıkan Moneygram’ın dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Moneygram ile gerçekleştirilen tüm para transferi işlemleri kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede ilerleyen süreçte geçmişe dönüp istediğiniz tarihte hangi işlemi yaptığınızı gözlemleme şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Moneygram aracılığıyla yapılan para transferi işlemleri ortalama 10 dakikada karşıdaki kişinin hesabına aktarılmış olur.

Moneygram Avantajları

İşlem sonrası Moneygram bilgilendirme mesajı

Siz herhangi birine ya da bir şirkete moneygram üzerinden para gönderimi yaptığınız zaman ve karşıdaki kişi veya şirket parayı çektiği zaman işlem hakkında bilgilendirme mesajı alırsınız. Bu da sistemin güvenilir olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiş olur.

Moneygram’ın Olduğu Bankalar

Moneygram dünyada oldukça yaygın olsa da henüz Türkiye’de o derece yaygın değildir. Sadece 3 banka tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. Bu bankalar:

  • Denizbank
  • Kuveyt Türk
  • Bank Asya

Moneygram başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bu bankalardan birinin herhangi bir şubesine giderek başvurularını gerçekleştirmelilerdir. Moneygram başvurusu için sizden ekstra bir şey talep edilmeyecektir. Sizden bir form doldurmanız istenecek ve formun doldurulmasından sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Başvurunun gerçekleşmesinden sonra siz de Moneygram sahibi olabilecek ve işlemlerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir