Mikro Kredi Veren Bankalar 2020

Mikro Kredi
Mikro Kredi

Mikro kredi veren bankalar veren bankalar sayesinde ufak meblağlı kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hem de maaş bordrosu göstermeden bu kredi türünden faydalanmanız mümkün. Mikro krediler bir iş kurmak isteyen fakat yeterli nakit parası olmayan, geliri düşük olan kişiler için idealdir. Ev hanımları da mikro kredi için başvuru yaparak gelir belgesi göstermelerine gerek kalmadan anında kredi kullanma rahatlığına sahip olabilirler. BU kredi türü  sayesinde ev hanımları da ekonomiye dahil olarak para kazanabilirler.

Sosyal Dayanışma Vakfından Ev Hanımları için Hibe Desteği

Sosyal Danışma Vakfı’nın ev hanımlarına desteği sayesinde kredi almak mümkün. Yeni bir işletme kurmak istiyor fakat yeterli finansal kaynağınız bulunmuyor mu? Üzülmenize gerek yok. 2 yıl ertelemeli geri ödeme seçeneği sayesinde geri ödemelerini ödeme gücünüze göre ayarlayarak kredi kullanabileceksiniz Hem de kredinizi anında alacak, ödemesini sonra yapmaya başlayacaksınız. Başvuru yapmak ve hibe desteği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz vakfın internet sitesini ziyaret edebilirisiniz.

Göz atabilirsiniz: Devlet Destekleme Kredisi Veren Kurumlar

Ev Hanımlarının Mikro Kredi Alabilmeleri için Şartlar Nelerdir?

Ev hanımlarının mikro kredi kullanabilmeleri için yerine getirmeleri gereken şartlar sağlanmadan kredi için başvuru yapsanız da onay almazsınız. Kredi notunuzun düşmesini istemiyorsanız, kredi başvurusu yapmadan önce kredi başvuru şartlarını yerine getirdiğinizden emin olduktan sonra başvurunuzu yapın.

Ev hanımlarının mikro kredi kullanabilmeleri için, en önemli kriter, ev hanımlarının iyi bir iş fikri olmasıdır. Eğer bu kredi için başvuru yapıyorsanız, iş fikrinizin yeterince iyi olduğundan emin olun. İşin bütün detaylarını düşünün. İş planı hazırlayın. Sizinle benzer faaliyet gösterecek olan kişilerin iş planlarının nasıl olduğunu inceleyin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu 2021

Krediniz değerlendirirken iş fikrinizin kar getirme özelliğine sahip lması gerekir. Bu krediye başvuru yapmadan önce, kar ve zarar oranının dikkatli bir şekilde analiz edildiğinden emin olun.

Daha önceden mikro krediden faydalanmamış olunması da diğer önemli kriterdir. Daha önce bu kredi türü için başvuru yaptıysanız ve başvurunuz kabul olduysa bir daha aynı kredi türünden faydalanmanız mümkün değildir. Mikro krediyi almak isterseniz birden fazla arkadaşınız ile birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Mikro Kredisi Veriyor?

Mikro kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

Akbank ile çalışmanız halinde, maaş bordrosu göstermenize gerek kalmadan 20 bin liraya kadar kredi kullanabilirsiniz.

Aktifbank ile çalışmanız halinde siciliniz bozuk olsa dahi, 25 bin TL’ye kadar kredi kullanabileceksiniz.

Garanti Bankası ile çalışmanız halinde, Kredi Cebimde ile başvurunuzu bankaya iletin. Kredi üst limiti kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Başvuru yaptığınız zaman size özel hazırlanan teklifleri öğrenebilirsiniz.

Mikro Krediyi Almak İsteyen Ev Hanımlarına Tavsiyeler

Mikro kredi almak isteyen ev hanımlarına tavsiyelere uyarsanız, kredi alma ihtimalinizi yükseltirsiniz. Bu öneriler şu şekilde sıralanabilir:

 • Aynı proje ile birden fazla defa başvuru yapmayın,
 • Tanıdığınız diğer kadınlarla başvuru yapın,
 • Kredinin geri ödenmesi için sağlam bir iş fikriniz olsun,
 • Mikro kredileri araştırın, sizin için hangi kredi türü en uygun ise o krediden faydalanmak için başvuru yapın.

Göz Atabilirsiniz;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Paracard Bonus Debit Nedir?

Akbank Mikro Kredi

Akbank mikro kredi kullanarak farklı kredi türlerinden faydalanmanız mümkün. Dilerseniz:

 • Otomobil kredisi,
 • Konut kredisi,
 • Mortgage kredisi,
 • Mikro iş yeri açma kredisi çekebilirsiniz.

Akbank mikro kredisi uygulamasında 5 kişilik kredi fikirleri geçerli olmaz. Kadınlara erkekler ile kıyaslama yapıldığı zaman, daha fazla kredi desteği sunulmaktadır. Dilerseniz Akbank’ın Axess kartını kullanarak kartla birlikte nakit avans çekebilirsiniz. Bu sayede iş fikrinizi hayata geçirmiş olursunuz.

Mikro Krediyi Kullanarak Kadınlar Hangi İşleri Yapabilirler?

Mikro kredi ile kadınların yapabileceği işler farklı sektörlerden olabilir. Kadınların kredi çekmeden önce hangi alanlarda başarılı ve tecrübeli olduğunu tespit etmesi önemlidir. Bilgili olunan alanda kredi çekildiği zaman başarılı olma ihtimali de yüksek olur. Mikro kredi sayesinde yapılabilecek işler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kuaför,
 • Terzi,
 • Tuhafiye,
 • Züccaciye,
 • Kozmetik ve bakım ürünlerinin satışı,
 • Kanatlı hayvan yetiştiriciliği,
 • Cam eşya ürünleri satışı,
 • El boyaması ürünlerin satılması.

Hangi sektör olursa olsun, sektör hakkında gerekli eğitimler verildikten sonra, gelir getirme potansiyeli olan işlerde kadınlara mikro kredi desteği sağlanmış olur.Bu kredi türleri ile borçlarınızı kapatmanız mümkün değildir. Kredi aldıktan sonra, yaptığınız işler her ay kurum tarafından denetlenecektir.

Eğer bankaya kredi çekmeden önce teminat ya da kefil gösterirseniz kredi kullanma ihtimaliniz artar. Kira geliri de gösterebilirsiniz.

Mikro Kredi Çekmek için Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirsiniz?

Mikro kredi almak için başvuru yapılabilecek kurumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye İsrafı Önleme Vakfı,
 • Türkiye Grameen Mikro Finans Programı,
 • Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı.

Bu kurumlara başvuru yapmak için en az 5 tane ev hanımının bir araya gelmesi gerekiyor. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı merkezi Ankara’da bulunuyor. KADEV merkezi ise Beyoğlu’ndadır.

Kredi başvurusu yapacağınız kişiler ile aranızda akrabalık bağı bulunmaması gerekiyor. Yakın akrabalardan oluşan gruplar kabul edilmez. Yalnızca arkadaşlarınız ve komşularınız ile bu grubu oluşturabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ek No Nedir? Ek No Nerede Yazar?

Grubunuzu oluşturduğunuz kişilerin konu hakkında gerekli bilgiye sahip olması gerekiyor. Krediye başvuru yapan kişiler ile ayrı ayrı ön görüşme yapılır. Yani eğer sırf kredi almak için formaliteden grup oluşturursanız, yapacağınız başvurularınız reddedilir.

İş fikrinizi başarı ile hayata geçirmek için grubunuzu bulduğunuzu düşünüyorsanız artık başvurunuzu yapmanızın zamanı geldi. Dilerseniz TGMP Şubesini arayın, ya da bizzat şubeyi ziyaret edin.

Mikro Kredi Çekiminde İşleyiş

Mikro kredinin çekiminde işleyiş şu şekildedir:

 • Tüm grup üyeleri ile ayrı olarak görüşme yapılır.
 • Talep edilen tutar öğrenilir.
 • Bütün grup üyelerine sektör hakkında eğitim verilir. Eğitim süresi 3 gündür. Eğitimler sırasında mevcut işleyiş hakkında ve kredi ödemesinin nasıl yapılacağına dair yol gösterilir.
 • Sonrasında tören yapılır ve mikro kredi tutarı ne kadar ise belirlenmiş tutar kadınlara ödenir.

Eğer kredi için başvuru yapan kadınlar dar gelirli ise bu kişilerin mutlaka teminat göstermesi gerekir. Teminat olarak ev, gayrimenkul ya da oto gösterilebilir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa, bu kişilerin başvurularının kabul edilme ihtimali o kadar yüksek olur.

Mikro Kredi Çekiminde Kredi Notu Kaç Olmalı?

Mikro kredilerin çekiminde kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır. Diğer kredi türlerinde de olduğu gibi kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanmaları mümkün olmuyor. Bu kişilerin mutlaka ipotek vermesi, kefil ya da farklı teminat göstermesi gerekiyor.

Kredi notunuzu yüksek tutmak için ödemelerinizi zamanında yapmaya gayret gösterin. Ödemelerin gecikmesi kredi notunun düşmesine neden olur. Kısa süreli gecikmelerde kredi notu az düşer, gecikme miktarı arttıkça kredi notu daha çok düşer.

Kredi kartı kullanın, banka ile aktif olarak ilişki kurmaya devam edin. Bu sayede bir iki ay sonra kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. Sabırlı olmanız ve hareketlerinizde istikrar göstermeniz anahtar kelime olacaktır.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkındaki yazımıza erişebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/dp-parfum-bayilik-basvuru-kosullari-ve-sartlari-nelerdir/
 2. https://www.kredivepara.com/ev-hanimlari-nasil-emekli-olur/
 3. https://www.kredivepara.com/19-mart-a101-aktuel-urunler-katalogu/
 4. https://www.kredivepara.com/ucretsiz-bayilik-veren-firmalar/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz