Mevduat Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları

Popüler Mevduat Hesaplamaları

En yüksek mevduat faizi hesaplama hakkında hazırladığımız bu yazımızda mevduat yatırımı yapmak isteyen müşteriler için bankalar araştırmasını sizlere sunacağız. Bankalardan mevduat hesabı açtırmak isteyenler en yüksek mevduat faizi veren bankaları araştırmaktadırlar. Çünkü her bankanın kendine özel mevduat faizi vardır. Özellikle bu yatırımı yapacak olanlar için tavsiyemiz ise bankaların hoş geldin faizi adı altında hesap açtırmanızdır. Hoş geldin faizi ile açtırdığınız hesaplar yüksek faiz ile paranıza para katacaktır.

Kıyıda köşede parası olan ve son yıllardaki konut kredilerinde faiz değişiklikleri sebebiyle konut yatırımı yapamayanlar paralarını değerlendirmek için mevduat hesabı açmaktadırlar. Bankalarda özellikle son zamanlarda mevduat hesaplarında yüksek faizler ile sizlere işlem yapmaktadır. Bu durum karşısında en yüksek mevduat faizi alacağınız bankaları sizlere araştırdık. Sizde bir yatırım yapacaksanız ve paranız ile para kazanmak isterseniz bu mevduat faizlerine yatırımınızı gözünüz kapalı yapabilir ve belirlediğiniz mevduat tarihi sonunda paranızı alabilirsiniz. Mevduat hesaplarında günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak yatırım yapmanız mümkündür. Hesap açacağınız bankanın şartlarına iyi baktığınızda bu şartlarda hangi dönemlerde yüksek para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.  Şimdi sizlere hangi bankaların yüksek mevduat faizi verdiklerinden bahsedelim.

Aktifbank N-Kolay Mevduat Hesabı

Önceki yıllarda %20 gibi yüksek mevduat faizi veren bu banka yeni yılda bu faiz oranlarını düşürse de en yüksek mevduat faizi veren bankalardan birisidir. %12.71 üzerinden verilen bu hesapta günlük veya aylık olarak hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz. Aktifbank üzerinden N-Kolay hesabı başvurusu yapmak istiyorsanız sadece online başvuru yapmanız gerekiyor. Resmi internet sitesi üzerinden hesap başvurusu yaptıktan sonra sizinle iletişime geçilecektir. Eğer yüksek olarak mevduat yatırımı yapacaksanız bankadan size özel teklif alabilirsiniz. Şimdi sizlere yapacağınız yatırımlara göre 32 günlük ne kadar kazanırsınız bundan bahsedelim.

 

Yatıracağınız Tutar Vade Günü Kazanç
10.000 TL 32 Gün 95 TL
50.000 TL 32 Gün 473 TL
100.000 TL 32 Gün 947 TL
200.000 TL 32 Gün 1.893 TL
400.000 TL 32 Gün 3.787 TL
500.000 TL 32 Gün 4.734 TL

Aktifbank mevduat hesabı için en fazla 500.000 TL yatırım yapabilirsiniz. Yapacağınız vade ise 365 gün ile sınırlıdır. Dilerseniz günlük olarak da mevduat faizi uygulaması yapabilirsiniz.

Alternatif Bank VOV Hesap Faizi

Bir diğer yüksek mevduat faizi veren bankalardan birisi de Alternatif Bank olmuştur. Bu banka üzerinden de yaptığınız yatırımların limit ve gününe göre %12.25 faiz oranı ile para kazanabilirsiniz. Başvurular resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Günlük olarak hoş geldin faizi ile verilen bu hesapla ne kadar kazanırsınız aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

 

Mevduat Tutarı Net Faiz Getirisi Geri Dönüş Tutarı Hoş geldin Faizi
10.000 TL 2.86 TL 10.002,86 TL %12.25
50.000 TL 14.26 TL 10.014,26 TL %12.25
100.000 TL 28.53 TL 100.028,53 TL %12.25
250.000 TL 71.32 TL 250.071,32 TL %12.25

Bu oranlar ile faiz kazanmak istiyorsanız ilk defa hesap açtırmanız gerekiyor. Eğer daha önce bu bankadan mevduat hesabı açtıysanız bu oranlardan yararlanamazsınız.

Fibabanka Kiraz Hesap Mevduat Hesabı

İnternet ve televizyon reklamlarında da sıkça gördüğümüz kiraz hesap bir Fibabanka kampanyasıdır. Bu kampanyada hoş geldin faizi adı altında %12.25 faiz oranı ile işlem yapılmaktadır. Başvurunuzu sadece kiraz hesap açtırmak isteyenler ve bu hesabı ilk defa kullanacak olanlar yapabilmektedir. 10.000 TL 32 günlük bir yatırım yaptığınızda 92 TL bir kazanç sağlarsınız. Detaylı bilgi için Fibabanka resmi internet sitesine girebilirsiniz.

ING Turuncu Ekstra’lı Turuncu Mevduat Hesabı

En yüksek mevduat faizi veren bankalardan birisi de ING olarak bilinmektedir. İnternet üzerinden e-mevduat hesabı ile birlikte verilen bu faiz oranından ilk defa işlem yapacak olan müşteriler yararlanabilecektir. ING turuncu ekstra mevduat faiz oranı %12.00 ile ülkemizdeki yüksek faiz getiren bankaların başında gelmektedir. Günlük ve aylık olarak açabileceğiniz bu hesap ile 10.000 TL yatırım yaptığınızda 32 gün sonunda 90 TL kazanç sağlayacaksınız. Bu yatıracağınız paraya göre artacaktır. Bu faiz oranı sadece internet üzerinden başvuru yapan müşteriler için geçerlidir.

Akbank Direkt Mevduat Hesabı

Akbank üzerinden direk internet bankacılığını kullanıyorsanız ve daha önce mevduat hesabı açtırmadıysanız bu bankanın faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. %10.75 faiz oranı ile banka size özel hizmet sunmaktadır. Bu hoş geldin faizi olarak seçili müşterilere verilmektedir. Banka şubelerinden alacağınız faiz oranı daha düşük olacaktır. Bu faiz oranı ile işlem yapacaksanız bankanın internet bankacılığı ve mobil uygulaması olan Akbank Direkt üzerinden işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. 10.000 TL 32 günlük faiz sonrasında 80 TL faiz getirisi kazanacaksınız. Eğer yüksek limitli para yatırımı yapacaksanız banka ile direk iletişime geçerek size özel faizlerden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Vade Mevduat Hesabı

Yapı kredi bankası vadeli mevduat hesabı da en yüksek faiz veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan %10.45 faiz oranı ile işlem yapabilirsiniz. Bu faiz oranı sadece hoş geldin faizi veren bankalar için geçerli olup internet üzerinden yapılan başvurular için geçerlidir. 10 bin lira ve 32 günlük yatırım yaptığınızda size getirisi 78 TL olarak geri dönecektir. Daha fazla mevduat faizi oranı ile işlem yapmak istiyorsanız bankadan özel faiz oranı alabilirsiniz. Bunun için yüksek yatırım yapmanız gerekiyor.