2021 Metro Turizm Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır?

metro turizm bilet sorgulama nasil yapilir
metro turizm bilet sorgulama nereden yapilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Metro Turizmden bilet sorgulanmasının ardından bilet satın alınarak istenen yolculuk yapılabilir. Bu yazıda yolcular için Metro Turizm bilet sorgulama işlemleri hakkında bilgi verilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir:

 1. 2020 Pamukkale Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazıya Git
 2. 2020 Kamil Koç Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazıya Git
 3. Pamukkale Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? Yazıya Git
 4. 2020 Pegasus Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazıya Git

2020 Metro Turizm Bilet Sorgulama

Metro turizmden bilet sorgulama sonrası bilet alınabilir. Metro turizm bilet sorgulama için başvurulacak yollar şunlardır:

 • Metro Turizmin internet sayfasından yararlanılabilir. Bu amaçla kullanılabilecek internet adresi metroturizm.com.tr ‘dir
 • Metro Turizm gişelerinden alınabilir.
 • Metro Turizm müşteri hizmetleri üzerinden telefonla aranarak bilet alınabilir. Bu amaçla aranabilecek telefon numarası 0 850 222 34 55’dir.

Yolcum Nerede Sorgulaması

Yolcum nerede sorgulaması yapılırken Metro Turizmin internet sayfası üzerinden yararlanılabilir. Bu uygulama sayesinde yolcusunun nerede olduğunu merak eden birey otobüsün bulunduğu yer hakkında an itibariyle bilgi edinebilir. Yolcum Nerede sorgulaması için takip edilmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Sorgulama yapmak isteyen birey öncelikle metroturizm.com.tr internet adresi üzerinden Metro Turizm internet sayfasına giriş yapar.
 • Daha sonra bu sayfada sol üst köşede yer alan ‘’Yolcum Nerede’’ yazısı üzerine tıklanır.
 • Ekranda açılan sayfada buluna kutuya yolculuk yapılan bilete ait referans numarası, otobüs plakası ya da sefer numarası yazılır. Daha sonra ‘’Göster’’ butonuna basılır.
 • Ekranda açılan sayfada sorgulaması yapılan otobüsün nerede olduğu bilgisi edinilir.

2020 Metro Turizm E-Bilet Sorgulama

İnternet üzerinden e-bilet alındıktan sonra alınan bilet online ortamda görüntülenerek sorgulanan bilgiler öğrenilebilir. Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Sorgulama yapmak isteyen birey öncelikle metroturizm.com.tr internet adresi üzerinden Metro Turizm internet sayfasına giriş yapar.
 • Daha sonra bu sayfada sol üst köşede yer alan ‘‘E-Bilet’’ yazısı üzerine tıklanır.
 • Ekranda açılan sayfada buluna kutuya yolculuk yapılan bilete ait referans numarası ve yolcunun soyadı yazılır. Daha sonra ‘’Göster’’ butonuna basılır.
 • Ekranda açılan sayfada sorgulaması yapılan e-bilet hakkında bilgi edinilir.

İlgili Yazılarımız:

2020 Metro Turizm Passenger Card Üyeliği

Metro Turizm yolcularına sunduğu Passenger Card üyeliği ile çeşitli avantajlar sağlar. Passenger Card üyeliği bulunan Metro yolcusu indirimli fiyattan bilet alır. Ayrıca yolculukları sırasında puan biriktirerek bazı seyahatlerini bedavaya da getirebilir.

Passenger Card üyesi olmak için bilet satış acentelerinden, Metro Turizm Çağrı merkezinden ya da online sistem üzerinden kayıt yapılabilir. Daha önceden Passenger Card üyesi olan yolcu, kartını yenilediği takdirde eski kartında bulunan puanlarını Metro Turizm satış ofisinden aktarabilir.

Metro Turizm internet sitesinden bile sorgulanarak bilet alımı yapılabildiği halde bilet rezervasyonu yapılamaz. Rezervasyon işlemleri içim Müşteri iletişim hattı aranır ya da en yakın Metro gişesine gidilerek rezervasyon yapılmak istendiği bilgisi verilir.

İnternet üzerinden alınan e-biletin gerçek bilete çevrilmesi için otobüs kalkış saatinden en az 30 dakika önce yolcunun Metro Turizm bürolarından birisine gelerek işlemini yapmış olmalıdır.

2020 Metro Turizm Bilet Sorgulama ve Referans Numarası

Metro Turizmden bilet sorgulaması için yukarıdaki bölümde de anlatıldığı gibi referans numarası bilgisine ihtiyaç vardır. Bilet referans numarası biletin üzerinde yazmaktadır. Ayrıca online bilet alırken site rehberi üzerinde CCV bilgisi istenir. Kredi kartına ait CCV numarası kartın arka yüzünde yazılı olan 3 haneli rakamdır. Metro Turizm otobüs bilet, online olarak satın alındıktan sonra, e-bilet bilgileri yolcunun e-posta adresine gelir.

E-posta adresine ulaşmayan e-biletler için 0 850 222 34 55 numaralı çağrı merkezi üzerinden sorgulama yapılmamalıdır.

2020 Metro Turizm bilet sorgulama bilet satın alma ve bilet rezervasyonu hakkında şirket tarafından bildirilen güncel bilgiler bunlardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz