Maximum Kart Başvuru Sonucu Sorgulama

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Maximum Kart Başvuru ile ilgili önemli konuları bu yazımızda sizler için paylaşacağız. Kredi kartı günümüzde neredeyse herkesin tercih ettiği alış veriş aracı veya taksitli ödeme biçimidir. Kredi kartının en büyük kolaylıklarından biri gelecek olan maaşınızı harcamanıza olanak sağlamasıdır. Elbette ki kredi kartlarının bir limiti vardır, ama ayağını yorganına göre uzatmak gerekir. Asıl konuya dönecek olursak kredi kartı kullanmadan önce ona sahip olmalısınız. İş Bankası izlediği politikalarla – örneğin, kredi kartının aynı zamanda müze kartı olması gibi – diğer bankalardan farklı bir yol izlemektedir. Sağladığı kolaylıklar ve verdiği hizmet ile ülkemizin en büyük banklarından biri olmayı başarmıştır. İşte bu kolaylıklara ulaşmak için önce İş Bankasının kredi kartına sahip olmalısınız. Bu yazıda Maximum Karta nasıl başvuracağınızı  ve sonrasında kredi kartı başvuru sonucunu nasıl sorgulayacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

 • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
 • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
 • Kredi Kartı Para Puanları ile Alışveriş Yapılan Yerler İçeriğe Git
 • İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer? İçeriğe Git

Göz atabilirsiniz: İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

Maximum Kart Başvurusu

Kredi kartına başvurmanın bir çok yöntemi vardır. İşte size İş Bankasının kredi kartı olan Maximum Kart için başvuru yöntemleri:

 • Sms yöntemi ile başvurabilirsiniz. Bunu yapabilmek için ‘’MAXIMUM’’ boşluk ‘’TC kimlik no’’ yazarak 4402’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bankanın kredi notunuzu değerlendirmesi sonucunda sms yolu ile dönüş yapacaktır. Buradan onay almanız durumunda bu sms onayı ile birlikte bankaya gittiğinizde başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.
 • Telefon ile arayarak başvurabilirsiniz. Türkiye İş Bankası telefon bankacılığı numarası olan 0850 724 0 724 numarasını arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden başvurabilirsiniz. İş Bankasının internet sitesine girerek Kredi Kartı İşlemleri bölümünden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • İş Bankasına giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İş Bankasında müşteri temsilcileri ile görüşerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Banka Müşterisi Olmadan Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Göz Atabilirsiniz;

Kredi kartı başvuruları genel olarak, bankaların ‘’Kara Listesi’’ olarak adlandırdığı kredi not ortalamaları çok düşük olan insanların bulunduğu listede olmadığınız taktirde, onay alır. Kredi kartı başvurunuz onaylanmazsa, bu durumun nedenini öğreniniz. Kara liste de yer alsanız bile kredi notunu yükselterek bu listeden çıkabilir ve kredi/kredi kartı başvurularınızda onay alabilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için düzenli olarak diğer kredi kartı ödemelerinizi yapınız ve olabildiğince asgari tutardan çok dönemlik gelen tutarı ödeyiniz.

Maximum Kart Başvuru Sonucu Öğrenme

Yukarıda anlatılan adımları uygulayarak maximum kart başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra İş Bankası’nın Kredi kartı Başvuru Takip sayfası aracılığıyla kredi kartı başvuru sonucunu oldukça kolay bir şekilde birkaç adımda öğrenmeniz mümkündür.

Öncelikle başvuru takip sayfasına geçiş yapmalısınız. Bu sayfa İş Bankası resmi sitesinde sunulan bir hizmettir. İlgili sayfaya geçiş yapıldığında iki çeşit sorgulama yapılabildiğini göreceksiniz. Bunlardan biri “Referans ile sorgulama”, diğeri ise “Kimlik numarası ve başvurulan numara ile sorgulama” dır.

Referans ile sorgulama

Bu sorgulama işlemi için ilgili kısım işaretlenir ve akabinden açılan kutucuğa referans numarası girilir. Son olarak güvenlik kodu da girilerek sorgulama işlemi tamamlanır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  2021 QNB Finansbank EFT, Havale Saatleri ve Ücreti

Kimlik numarası ve başvurulan numara ile sorgulama

11 haneli TC kimlik numarası, maximum kart başvurusunda verilen cep telefonu numarası ve son olarak güvenlik kodu girilerek “Devam” butonuna tıklanarak sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/en-iyi-aidatsiz-kredi-kartlari/
 2. https://www.kredivepara.com/bankamatik-karti-aidati-almayan-bankalar/
 3. https://www.kredivepara.com/otomatik-odeme-talimati-kampanyalari/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz