Maaş Yazısı Örnekleri Nelerdir?

maas yazısı örnekleri
maas yazısı örnekleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman banka sizden maaş bordrosu istemektedir. Maaş bordrosu olmadığı durumlarda maaş yazısı vermeniz gerekmektedir. Maaş yazısı işveren tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır. Herhangi bir banka veya kredi için başvuru yaparken sizden maaş yazısı isteyeceklerdir. İş yerinden alacağınız maaş yazısı doğrultusunda belgeniz uygun görüldüğü takdirde o zaman işlerinizi yapmanızda imkan elde etmiş olursunuz. Maaş yazısına örnek bir yazı hazırladık kuruma ileterek maaşınız ile işlemleri tamamlayabilirsiniz. Maaş yazısı örnekleri çeşitlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Maaş Yazısı Dilekçe Örnek-1;

İlgili Makama;

İş yerimde çalışmakta olan ………………………. T.C. kimlik numaralı …………………………. adlı kişi aylık ……………………. TL net maaş almakta olup, maaşında hiçbir kesinti ve kanuni takip yoktur.

Saygılarımla

İlgili yazıda bulunması gerekli olan belli başlı özellikler kişiye ait Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası eğer kişi SSK’lı çalışıyor ise sosyal sigortalar kurumuna bağlı sigorta numarası,kişinin isim ve soy ismi,doğum yeri ve doğum tarihi,sosyal güvenlik kurumuna bağlı iş yeri kodu,kişinin nüfusa kayıtlı olduğu yer gibi bilgilerin eksiksiz olarak yazılı olması gerekmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Maaş Yazısı Dilekçe Örnek-2;

İLGİLİ MAKAMA

……………………………………..– 000 SGK dosya numarasında kayıtlı işyerimde çalışmakta olan ……………. T.C. kimlik numaralı işçi ………………. aylık net ……………TL maaş almaktadır. Maaşında herhangi bir kesinti haciz yoktur. İşbu belge sigortalının isteği üzerine ilgili makama verilmek üzere tanzim edilmiştir.

ADRES: ………………………………………..

Saygılarımla, ……………………

Maaş yazısında en önemli konu aldığınız maaşın tutarı ve çalıştığınız firma ya da kurumun unvanını bulunmasıdır. Bu noktada maaş yazısı el yazısı ile olabileceği gibi Word üzerinden de dijital ortamda yazılabilmektedir. Maaş yazısında yer alması gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu noktada ilk olarak maaş yazısında bulunması gereken bilgi kişinin T.C kimlik numarasıdır. İkinci olarak SSK sicil numarası mutlaka bulunmalıdır. Aynı zamanda kişinin kendi isim ve soyadı, doğum yeri ve doğum tarihi yer almalıdır. Bunun yanı sıra SGK iş yeri numarası kurum bilgileri ve kurumun tam adı maaş yazısında bulunması şarttır. Maaş yazısı örnekleri bu iki örnek ile gösterilebilir.

Ayrıca Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması ile ilgili yaptığımız araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz