Maaş Bordrosuz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Maaş Bordrosuz Kredi Alma Şartları Nelerdir?
Maaş Bordrosuz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi çekmek isteyen kişilerin cevabını en çok merak ettiği problemlerin başında maaş bordrosu olmadan kredi almak mümkün mü sorusudur. Kişiler bankaların kapısını çalarak kredi başvurusunda bulunmak istediklerini belirtir. Bankalarda elbette para kazanmak için bu kişilere borç yani kredi vermek ister. Ancak bu aşamada da borcu geri alabileceğini de belli oranda garanti altına almak ister. İşte bundan ötürü de kredi başvuran kişilerden başvuru aşamasında krediyi ödeyebileceğini gösteren maaş bordrosuz ya da bu belgeye alternatif olabilecek gelir durumunu gösterir belgeyi talep ederler.

Bunun yanında kimi bankalar da özellikle düşük tutarlı kredi kullanmak isteyen müşterilerini geri çevirmemek adına maaş bordrosuz kredi verebilemektedir. Kimi bankalarda maaş bordrosu yerine herhangi bir konut ya da iş yerinden kira geliri elde eden ve bunu ispatlayan kişilere de kredi verebilmektedir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Kredi almak isteyen ancak maaş bordrosu olmayan kişilerin çekebilecekleri kredi tutarı 5-6 Bin TL ile sınırlıdır. Bu tutarlarda kredi almak isteyen kişiler de elbette banka kara listesinde olmamalı ve düşük kredi notuna sahip olmamalıdır. Kredi notu yüksek olan ve kara listede bulunmayan kişilerin maaş bordrosuz 5-6 Bin TL tutarında kredi alabilmesi söz konusudur. Hatta bu tutarı bankaya gitmenize gerek kalmadan da alabilirsiniz. Birçok banka şubesiz bankacılık hizmeti ile internet bankacılığı kullanan müşterilerine şubeye gitmesine gerek kalmaksızın kredi verebilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Belgesiz, Evraksız Kredi Alınabilecek Bankalar

Alternatif olarak kefil bulamız maaş bordrosuz kredi almanızı sağlayabilir. Kimi bankalar maaş bordrosu göstermeyen kişilerden kefil bulmasını talep edebilir. Elbette bu süreçte kefil olacak kişiden maaş bordrosu ile diğer ek belgeleri tamamlanması istenecektir. Yani banka kendini yine bu şekilde koruma altına almış olacaktır.

Maaş Bordrosu Yerine Maaş Yazısı İle Kredi Alma

Maaş yazısı da maaş bordrosu yerine kullanılabilecek bir belgedir. Yani zaten bankalar direk maaş bordrosu değil maaş durumunu gösterir belge talep etmektedir. Eğer hali hazırda herhangi bir iş yerinde maaşlı olarak çalışıyorsanız muhasebeye giderek maaş yazısı talep edebilir ve bununla kredinizi alabilirsiniz. Bu süreçte kefil göstermenize ya da ipotek göstermenize gerek kalmayacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Kredi Almak için Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Kredi Yerine Kredi Kartından Nakit Avans Çekmeyi Düşünün

Eğer maaş bordorunuz bulunmuyor ve ihtiyacınız 5-6 Bin TL gibi rakamlarsa bu durumda banka kredileri ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Eğer 5-6Bin TL limiti olan bir kredi kartına sahipseniz bu kredi kartından dilediğiniz an nakit avans çekerek ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

GÜNCELLEME: 07.11.2019

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz