Litecoin Nedir? LTC Coin

Litecoin kısa ismi ile LTC Coin olarak piyasada yer almaktadır. Kripto para piyasasında oldukça uzun bir zamandır bulunan Litecoin, 7 Ekim 2011’de piyasada yer almaya başlamıştır. Bu para biriminin sahibi eski zamanlarda Google üzerinde yazılımcı olan Charlie Lee’dir. Açık kaynaklı olarak bilinen yazılımda Bitcoin ile benzerlikler yer alır.

LTC bir internet para birimi olarak yer alır ve sıfır maliyet ile ödeme yapmaya yardımcı olur. Herhangi bir merkeze bağlı olmaması nedeni ile kişiler tarafından çok tercih edilmektedir. Kaynakları açıktır ve ulusal çapta bir ödeme yoludur. Bitcoin içerisinde 10 dakika süren işlemler, Litecoin içerisinde yalnızca 2 buçuk dakikada halledilebilmektedir. Bitcoin üzerinde oldukça fazla vakit alan ve işlemlerde yüksek kesintiler yapan transferlere bir alternatif olarak kullanılabilir. Litecoin ile kişiler ödemelerini daha uygun fiyatlı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. LTC yorum araştırıldığında kişiler bu kripto parayı oldukça fazla tercih ederler.

Litecoin Geleceği

Litecoin için oldukça fazla bir yükselme tahmin ediliyor. LTC yorum içerisinde bu birimin Bitcoin forklarından birisinin olması ve işlemlerin çabuk gerçekleşmesine yardımcı olması bulunuyor. Kişiler bu Litecoin’i ödeme yolu için tercih ederek işlemlerini hem daha çabuk hem de daha uygun maliyet ile gerçekleştirmeyi amaçlıyorlar. Litecoin için öngörülen bütün görüşlerde artış göstereceği ve kullanıcılarına kazandıracağı bulunuyor. BCH ve BTC ile bağlı olan Litecoin, bu coinlerin yükselmesi sonucunda daha fazla yükselişe geçecek.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:   Binance Coin (BNB) Nedir?

Tahminlere göre Litecoin için 200 dolar ve üzerindeki fiyatlar beklenmiyor. Ancak ani olan bir sıçrama sonucunda 230 doların da üzerini yakın zamanda gördük. Ancak sıçramalar ani olduğu için kalıcı bir etki bırakmaz. Bu nedenle sıçramalar sonucunda LTC, yeniden aynı fiyatına inebilir. Kripto para piyasası içerisindeki hiçbir para birimi için kesin bir şey söylenemez. Fakat tahminlere göre kripto paralar için bazı aralıklar bulunuyor. 2025 yılında LTC kullanıcılarının 300 dolar aralığını görebilecekleri tahmin ediliyor. İlerleyen zamanlar içerisinde LTC, Bitcoin ile yarışabilir ve geçme ihtimali olması olan bir coindir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz