Kuveyt Türk Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

kuveyt turk vadeli altin hesabi ozellikleri
kuveyt turk vadeli altin hesabi avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kuveyt Türk’te vadeli altın hesabı açtırmak için öncelikli olarak Kuveyt Tük müşterisi olmak gerekmektedir. Müşteri olmak için şubeye gidebileceğiniz gibi https://basvuru.seninbankan.com.tr/YourBank internet adresi üzerinden online başvuru yaparak müşteri olabilirsiniz. Müşteri olduktan sonra kolaylıkla Kuveyt Türk vadeli altın hesabı açtırıp kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açtırılır?

Kuveyt Türk vadeli altın hesabı açmak isteyen müşterilerin T.C. kimliklerini alarak bankaya başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Şubeden sıra alıp işlem gerçekleştirerek hesap sahibi olunacağı gibi internet üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. Şubede kimliğiniz ile gerekli formu doldurarak vadeli altın hesabınızı oluşturabilir ve anında yatırımlarınızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Şubeye getireceğiniz fiziki hurda altınlar gram altın cinsinden değerlikleri ile hesaplanarak hesabınıza aktarımı yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak başvurular için https://basvuru.seninbankan.com.tr/YourBank internet adresine girilerek kimlik, ikamet ve iletişim bilgileri doldurulmalıdır. Bilgilerin doğruluğu kabul edildikten sonra hemen başvur seçeneğine tıklayarak hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Vadeli Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk vadeli altın hesabının sahip olduğu özellikler arasında yer alan yüksek kâr oranı paylaşımı bankayı cazip hale getirmektedir. Gram altın üzerinden elde kârı altın olarak sunmakta olan Kuveyt Türk vadeli altın hesabı, 1 ay vade ile açılacak hesaplar için minimum 100 gram altın yatırım şartı uygulamaktadır. 3 aydan 1 yıla kadar olan vade seçeneklerinden birinin seçilmesi halinde hesaba açılış minimum alt limiti olarak 10 gram altın yatırılması yatırım yapmak için yeterli olmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Cep Telefonundan Para Nasıl Gönderilir?

Kuveyt Türk Vadeli Altın Hesabından Altım Çekimi Yapılabilir Mi?

Kuveyt Türk vadeli altın hesabındaki bakiyeden çekim yapmak isteyen müşterilere herhangi bir çekim limiti uygulanmamaktadır. 1 ay ile 1 yıl arasında vade seçeneğine sahip olan ve farklı vadeler için farklı alt limit uygulayan banka, altın hesabı üzerinde yapılacak alım satım işlemleri için tek bir şarta sahiptir. Seçilen vadeye göre belirlenen alt limitin altına düşmemek şartı ile vade ortasında altın çekme işlemi yapılmasına izin verilmektedir. Bir aylık vadeler için hesapta en az 100 gram altın kalacak şekilde vade ortasında altın çekim işlemi veya bozdurma işlemi yapılmasına fırsat sunan banka bu oranı 3 ay ile 1 yıl arası vade seçeneğine sahip olan hesaplar için 10 gram altın olarak belirlemiştir. Belirlenen alt limitin altına düşmeden vade ortasında yapılan altın çekimi ve altın bozdurma işlemleri vade de herhangi bir bozulma veya ertelemeye sebep olmamaktadır. Kâr oranı yapılan çekim işlemleri sonrası kalan bakiye üzerinden yapılacaktır.

Kuveyt Türk Vadeli Altın Hesabında Faiz Kazancı Var Mıdır?

Kuveyt Türk vadeli altın hesaplarında faiz uygulaması bulunmamaktadır. Bireylerin faiz almadan kazanç elde etmelerini sağlayan banka, %50- %50 kâr payı paylaşımında bulunmaktadır. Hem tasarruf hem de kazanç elde edilmesini sağlayan banka, altınların vade tarihlerinde elde edilen kârı hesap sahipleri ile eşit oranda paylaşmaktadır. Hesaba vade süresi boyunca yatırılan bütün gram altından reel sektör üzerinden kâr elde edilmesini sağlamakta ve müşteriye altın olarak dönmesini sağlamaktadır. Stopaj oranı standartlara uygun olan %15 olarak belirlenmiştir. Bireylerin elde edecekleri kazanç üzerinden stopaj hesabı yapılmaktadır.  Alt limite uygun hesap üzerinden alım satım işlemi yapılmasına fırsat veren banka ayrıca faiz işletmesi yapmamaktadır. Kuveyt Türk vadeli altın hesabı açtırarak faiz uygulamasına tâbi olmadan altınlarınızdan kazanç elde edebileceğiniz gibi güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini de sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  TEB Müşteri Numarası (No) Sorgulama, Öğrenme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz