Kuveyt Türk Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

kuveyt turk limit arttirma nasil yapilir
kuveyt turk kredi karti limit arttirma nereden yapilir

KUVEYT TÜRK tarafından verilen kredi kartlarının limitini arttırmak için isteyen kişiler bankaya başvuru yaptıktan sonra başvuruları banka kredi değerlendirme departmanı tarafından değerlendirmeye alınır. Normal şartlarda banka düzenli olarak kredi kartı kullanan kişilerin kredi kartı limitini düzenli aralıklarla arttırır. Bunun bir nedeni de kişinin kredi kartı limitinin tüm bankalar için ortak olması ve genellikle her bankanın aslında müşterisine mümkün olan en yüksek limiti diğer bankaların limit verme imkanını kısıtlamak amacıyla arttırmak istemesidir.

 • Kuveyt Türk Araç Kredisi Nasıl Alınır? İçeriğe Git
 • Kuveyt Türk Bankası 0.98 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Kuveyt Türk Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? İçeriğe Git
 • Türkiye’nin En Güvenilir Bankası Hangisidir? İçeriğe Git
 • 2020 Şekerbank Satılık Gayrimenkuller İletişim ve Adres Bilgileri İçeriğe Git

KUVEYT TÜRK kredi kartının en önemli özelliklerinden birisi faiz olmamasıdır. Ancak bu sebeple diğer kredi kartlarındaki gibi %40 asgari ödeme oranları bu kartlarda söz konusu değildir. KUVEYT TÜRK kredi kartlarında aylık hesap ekstresi asgari özeme oranı %100’dür. Diğer yandan kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde katılım payı altında gecikme faizi alınır. Bu oran aslında bir faiz olmakla beraber banka müşterilerinin faizli alışveriş tercih etmemesi sebebiyle katılım payı olarak adlandırılır.

İlgili yazılar;

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı almak üzere KUVEYT TÜRK’e başvuru yapmak için müşteriler KUVEYT TÜRK internet sitesinde yer alan https://basvuru.seninbankan.com.tr/YourBank?utm_source=kt&utm_medium=amusteriol&utm_campaign=ktsite&utm_content=toprightbuton20190919 linkinden KUVEYT TÜRK müşterisi olması gerekir. Zira KUVEYT TÜRK banka müşterisi olmayanlara veya başka bir deyişle bankada hesabı olmayan kişilere kredi kartı verememektedir. Bunun bir sebebi de kredi kartı borcunu geç ödeme sebebiyle ortaya çıkacak katılım paylarının müşterilerin cari hesaplarına veya bankadan alacakları katılım paylarına yansıtılması gereğidir.

Kimler KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Alabilir?

Kredi kartı almak üzere KUVEYT TÜRK’e başvuru yapabilecek kişiler banka müşterisi olan herkesten ibarettir. Kural olarak kredi kartı almak için yeterli kredi limitine sahip olmak ve bankada hesap sahibi olmak gerekir. Ayrıca KUVEYT TÜRK kredi kartı 18 yaşından büyük kişilere verilebilmektedir.

Ayrıca İş Bankası kredi kartı limit yükseltme işlemini inceleyebilirsiniz.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

KUVEYT TÜRK tarafından verilen kredi kartlarının önemli yanı kredi kartı gecikme faizinin olmamasıdır. KUVEYT TÜRK kredi kartları diğer banka kredi kartları ile kıyaslandığında daha az taksitlendirme ve puan gibi avantajlara sahiptir ancak bu kartlar özellikle harcama kontrolü açısında en ideal kredi kartlarıdır. Kredi kartı kullanıcıları KUVEYT TÜRK kredi kartlarının borçlarının tamamını her ay sonunda ödemek durumundadır. Bu durum özellikle kredi kartını sürekli asgariden ödeyen ve borçları zaman içinde ödenmeyecek seviyede biriken kişilerin bu alışkanlıklarını kırmada önemli bir role sahiptir.

Diğer yandan KUVEYT TÜRK kredi kartlarından aidat alınmaz. Bu özellikle kredi kartını güvence amaçlı yanında taşıyan ve yoğun olarak kullanmayan kişiler için de son derece önemli bir avantajdır. Böylece bu kişiler kredi kartlarından kullanılmasa bile alınan sabit maliyet yükünden kurtulmuş olurlar.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Türleri Nelerdir?

KUVEYT TÜRK tarafından verilen kredi kartlarının cinsleri aşağıdaki gibidir:

 • KUVEYT TÜRK kredi kartı içinde en çok kullanılan sağlam karttır. Sağlam kartın bir diğer özelliği de aidat alınmamasıdır.
 • Diğer bir kart türü de sağlam kart KOBİ’dir. Bu kredi kartı da özellikle ticari müşteriler ve KOBİ’ler için geliştirilmiştir.
 • KUVEYT TÜRK kredi kartlarının hepsi maestro veya visa özelliklidir ve yurt dışı tüm harcama noktaların hem alışveriş hem de nakit çekimi için kullanılabilir.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

KUVEYT TÜRK tarafından verilen kredi kartlarının limit belirlenme işlemi banka krediler bölümü tarafından müşterinin değerlendirilmesi ve değerlendirme sonucunda müşteri hakkında çıkarılan kredi raporu ile gerçekleşir. Kredi kartı limiti bir açıdan bakıldığında hazır kredi limiti sayılır. Bu sebeple bankanın müşteriye müşterinin ödeme kapasitesinin çok üstünde bir kredi kartı tanımlaması ileride hem müşteriyi hem de bankayı zor durumda bırakabilir.

Bankalar nezdinde bir müşterinin belirli bir kredi limiti vardır. Bu limit bir yandan banaklar arası kayıt merkezinin belirlediği limit tarafından belirlenirken bu limitin bankaca belirlenmesinde söz konusu müşterinin banka geçmişi de önemli rol oynar. Örneğin bankalar arası limiti 50.000 TL olan bir müşteriye bir banka 10.000 TL limitli bir kredi kartı verebilirken o müşterinin yıllardır çalıştığı banka 50.000 TL ortak limitinin bile üzerinde limit tanımlayabilir. Burada banka müşterinin banka ile çalışma geçmişinden ve bankaya kazandırdıklarından yola çıkarak ayrı bir ek limit verebilir. Örneğin bankadan yıllarca kredi çekmiş ve bu kredileri düzenli olarak ödemiş müşteriler bankaların en değerli müşterileri listesinde yer alır. Diğer yandan bankalar her zaman bu önemli bilgileri diğer bankalar ile de paylaşmayabilirler.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Başvurulur?

KUVEYT TÜRK tarafından verilen kredi kartlarının limitlerini arttırmak için başvuruda bulunmak isteyen müşteriler aşağıdaki kanallardan limit artırımı için başvuru yapabilir:

 • Müşteriler isterse KUVEYT TÜRK internet bankacılığı aracılığı ile limit artırım talebinde bulunabilir.
 • Müşteriler KUVEYT TÜRK mobil bankacılık kanalı ile de limit artırım talebi yapabilir.
 • KUVEYT TÜRK şubelerine giden müşteriler burada da limit artırımı için dilekçe verebilir.
 • Son olarak KUVEYT TÜRK telefon bankacılığı kanalı ile de limit artırımı talebi yapılabilir.

İng Bank kredi kartı limit yükseltme bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Limit Arttırma Talebi Neye Göre Değerlendirilir?

Kredi kartı limit artırım başvurularının KUVEYT TÜRK tarafından değerlendirilmesi sırasında banka müşterinin kredi limitine bakar. Müşterinin kredi limiti ve özellikle kredi puanı asalında sadece kredi kartı limitinin değil aynı zamanda bankadan kullanacağı kredilerin limitlerinin ve koşullarının belirlenmesinde de önemli rol oynar. Müşterinin kredi puanını belirleyen önemli etkenler ise şunlardır:

 • Müşterinin bankalardaki hesap ve banka işlemleri geçmişi. Müşteri kaç yıldır bankada hesaba sahip ve bu hesapları aktif olarak kullanıyor mu bu bankalar için önemli bir puan belirleyicisidir.
 • Müşterinin diğer bankalarda kullandığı kredi kartı sayısı ve limitleri hem müşteri için olumlu bir puan durumundadır ancak diğer yandan diğer banka kartlarının limiti müşterinin limit artırım isteğini kısıtlayabilir.
 • Müşterinin kredi geçmişi ve takibe kalan kredi borcunun olup olmaması müşteri kredi skorunu en çok etkileyen faktörlerin başında gelir.
 • Müşterinin üzerine kayıtlı gayrimenkul veya araçlar da kredi notunu etkiler.
 • Müşterinin ikamet adreslerinde ne kadar süre oturduğu.
 • Müşterinin iş durumu da özellikle düzenli maaş geliri açısında banka için önemli bir belirleyicidir. Diğer yandan yasal düzenlemeler müşterilerin alabileceği kredi kartı limitini doğrudan aylık düzenli gelirinin belirlenen katları ile sınırlamaktadır.
 • Müşterinin yaşı ve eğitim seviyesi de kredi skoru açısından önemli bir belirleyicidir. Örneğin yüksek tahsilli bir kişinin aynı gelire sahip ola bile düşük tahsilli birisinden daha yüksek kredi notuna sahip olacağı açıktır.
 • Müşterinin diğer düzenli aylık gelirleri.

KUVEYT TÜRK Kredi Kartı Ek Kart Limiti Nasıl Yükseltilir?

KUVEYT TÜRK ek kredi kartlarının limit artırımı için müşteri başvuru yaptıktan sonra banka talebi değerlendirir ve bankanın belirlediği oranda kredi kartı limitini arttırır. KUVEYT TÜRK kredi kartı limit artışı müşteriye mail veya cep mesajı ile bildirilir. Limit artışı sonrası kredi kartının değişmesi gerekmez ve müşteri aynı kredi kartını kullanmaya devam eder.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz