Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama Faiz Oranları

Kuveyt Türk Konut Kredisi
Kuveyt Türk Konut Kredisi

Kuveyt Türk, kurulduğu günden bugüne kadar faizsiz bankacılık, kuveyt türk faizsiz konut kredisi sisteminde, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli ve süratli hizmet sunmayı, personelinin verimliliğini artırmak için sürekli eğitime tabi tutmayı kendisine ilke edinmiştir. Faizsiz olarak kredi veren katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk’e başvuru yaparak, 120 aya varan vadeler ve çok uygun kar payı oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk’te “Düzensiz ödemeli, Kentsel dönüşüm, 2B Finansmanı, anlaşmalı konut kredisi finansmanı” gibi pek çok farklı alanda krediler verilmektedir. Konut işlemlerinde, konut enerji performansı A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı; B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i; diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse ediliyor.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

60 ay vadede yüzde 1.14 – Aylık taksit tutarı:  2.310,26 TL

120 ay vadede yüzde 1,14 – Aylık taksit tutarı: 1.533,48 TL

Kuveyt Türk Konut Kredisi Şartları

  • 18 yaşını doldurmuş olmanız
  • Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması
  • Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız
  • Evliyseniz eş rızanızı yazılı olarak bankaya vermeniz
  • Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi
  • Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması

Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Kuveyt Türk Konut Kredisi güncel hesaplama tablosu için https://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama-araclari ya da https://www.kuveytturk.com.tr/ adresini ziyaret ederek kullanacağınız kredi ve vade için hesaplama yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk Konut Kredisi Sabit Ödemeli Finansman “Taksit tutarlarım her ay aynı miktarda olsun, ne ödeyeceğim belli olsun” diyen Kuveyt Türk müşterilerine özel Sabit Taksitli Konut Finansmanı ile Kuveyt Türk’ün avantajlı dünyasına adım atın. Bu dünyada 120 aya varan vadelerle, size özel oranlarla ev sahibi olmanız mümkün.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Düzensiz Ödemeli Finansman

Hangi ay ne kadar ödeme yapacağını belirlemek isteyen Kuveyt Türk müşterilerine özel Düzensiz Ödemeli Konut Finansmanı. Bu finansman aracılığıyla taksit miktarlarınızı dilediğiniz gibi düşürebilir, yükseltebilir ya da ara ödemeler yapabilir; ayrıca size özel taksit planını oluşturabilirsiniz.

Kuveyt Türk Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanı

Gurbetten Sılaya Gayrimenkul Finansmanında, yabancı ülkede yaşayan, kazançları yabancı para cinsinden olan Türk Vatandaşları ve mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları yararlanabilir.

Yurtdışı yerleşik Türk vatandaşları sadece TL cinsinden,

Mütekabiliyet listesinde yer alan yabancı ülke vatandaşları ise TL ve yabancı para cinsinden kullandırım yapabilirler.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Kentsel Dönüşüm Finansmanı

Kentsel Dönüşüm Finansmanı, Türkiye genelinde “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” olarak çıkan 6306 sayılı kanun kapsamında başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmalarında gerekli finansman desteğini sağlamak üzere oluşturulan bir finansman türüdür. Mevcut kanuna göre, afet alanında olsun veya olmasın can ve mal güvenliğini tehdit içeren her mevcut konum kentsel dönüşüm çerçevesinde değerlendirilmeye alınmaktadır. Mevcut kanun kapsamında, ilk olarak ülkemiz genelinde deprem afet riski öncelikli olan bölge ve meskenlerdeki mevcut yapıların yıkılması ve yerine deprem afet yönetmeliğe uygun modern yapılar yapılması planlanmaktadır.
Kentsel Dönüşüm sahasında olan ve riskli yapı raporunu alan binalar, projelendirme sürecinde yasa gereği BSMV’den muaf olacaktır. Konut ipoteği ile kullandırılan konut inşaat ve güçlendirme kredileri ve ticari işlem kapsamında değerlendirilen projeler, KKDF’den muaf olacaktır.

Kredi kullanarak riskli yapılarını yaptırmak veya başka yerden konut/işyeri edinmek isteyen hak sahipleri bağımsız bölüm başına 125 Bin TL’ye kadar (5’ten fazla bağımsız bölüm için maksimum 625 Bin TL) kullandıkları kredide aşağıdaki avantajlardan yararlanabilmektedirler.
Konutta yıllık % 4 (aylık %0.33), iş yerinde de yıllık % 3 (aylık %0.25) kâr payı desteğinden yararlanmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Arsa-İşyeri Finansmanı

Yatırım amaçlı arsa mı almak istiyorsunuz? Yeni bir dükkan mı satın alacaksınız? Ya da daha ucuza bir ofis mi buldunuz? Arsa/İş Yeri Finansmanı 60 aya varan vadelerde siz müşterilerin hizmetinizde.

Arsa/İş Yeri Finansmanı’ndan yararlanmak için size en yakın şubemize gelebilir veya 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk 2B Finansmanı

2B yasasından yararlanıp hak sahibi olmak istiyorsanız, Kuveyt Türk 2B Finansmanı tam size göre. Arazinizi peşin alarak, 400 metrekareye kadar rayiç bedeli üzerinden %60, 400 metrekarenin üstü için %44 peşin alım indiriminden yararlanabilir, ödemelerinizi size uygun taksitler halinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın Şubemize gelebilir veya 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Hak sahipliği belgesi olan herkes başvuru yapabilecektir.

2B arazisinin finansman ile alınması durumunda, 400 metrekareye kadar rayiç bedel üzerinden %60, 400 metrekare üstü için %44 peşin alım indirimi

120 aya varan vade imkanları

Uygun finansman kullandırım oranları

Arazi değerinin %100’üne kadar finansman kullanabilme imkanı

Bütçenize uygun taksitlendirme fırsatları (ödemesiz dönem, aylık 3 aylık taksitlendirme seçenekleri…)

Kuveyt Türk Konut Kredisi Anlaşmalı Konut Projeleri

Devam Eden & Bitmiş İnşaat Projeleri (DİP/BİP):

Müteahhit firmaların devam eden (%85’ten az tamamlanmış) ya da bitmiş (%85 ve üzeri tamamlanmış) inşaat projelerinin gerekli koşullar sağlandıktan sonra bankamız tarafından müteahhit firmanın satışlarına hız kazandırarak desteklenmesini amaçlar.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz