Kuveyt Türk İban Numarası Sorgulama, Öğrenme

kuveyt turk iban numarasi sorgulama
kuveyt turk iban numarasi ogrenme

Kuveyt Türk İban numarası öğrenme işlemi yapmak için farklı alternatif seçenekler bulunmaktadır. Hesap üzerinde para işlemleri yapmak için İban numarası kullanılması gerekmektedir. Hesabınıza yapılacak olan para transferini Kuveyt Türk İban numarası öğrenme işleminin ardından öğreneceğiniz İban numarası ile kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk İban Numarasını Şubeden Öğrenme

Kuveyt Türk şubeden İban sorgulama yapmak için bireylerin T.C. kimlikleri ile en yakın şubeye başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Şubeye gidildikten sonra sıra alınarak işlem talebinde bulunulur. Sıranız geldiğinde banka görevlisine İban numarası öğrenmek istediğinizi söylemeniz İban numaranızı öğrenmek için yeterli olmaktadır. Banka görevlisi size İban numaranızı söylemeden önce güvenlik için bazı sorular sormaktadır. Bunlar hesap sahibinin kimlik bilgiler, hesap açım tarihi ve benzeri sorulardır. Bu soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir. Vereceğiniz bilgilerin doğruluğu bankadaki görevli çalışan tarafından kontrol edilir. Bilgilerin doğruluğu onaylanıp hesapla kişi eşleşmesi sağlandığında banka görevlisi İban numaranızı söyler.

Kuveyt Türk İban Numarasını İnternet Bankacılığı ile Sorgulama

Kuveyt Türk internet bankacılığı ile İban öğrenme işlemi gerçekleştirebilmek için https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/hesaplar/İban-sorgulama internet adresine giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet adresine giriş yaptıktan kimlik bilgileriniz ile şifre bölümünü doldurarak sisteme giriniz. Ardından hesaplarım menüsünü seçiniz. Kuveyt Türk İban numarası öğrenme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabı seçiniz. Hesap bilgilerinin bulunduğu ekranda yer alan ve TR ile başlayan 26 haneli sayılar İban numaranızdır. İnternet bankacılığı ile kolaylıkla hesabınızla ilgili bilgileri öğrenebilir ve bakiye sorgulamasında da bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizin bulunmaması halinde şifre al seçeneği ile hesap bilgileri, iletişim bilgileri ve kimlik bilgilerinizi doldurarak şifre alım talebinde bulunabilirsiniz. Güvenlik için tercih ettiğiniz telefon numarasına gelen güvenlik kodunu girerek şifre oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifreyi internet bankacılığına giriş yapmak için her zaman kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk İban Numarasını Çağrı Merkezinden Sorgulama

Kuveyt Türk çağrı merkezinden İban sorgulama işlemi için 7/24 çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmak için dahili numaraların tuşlamasını yapmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcilerinin diğer müşteriler ile ilgilenmeleri halinde bir müddet beklemeniz gerekmektedir. Sıra size geldiğinde ilgili müşteri temsilcisine İban sorgulama talebinde bulununuz. İşleminizin yapılabilmesi için müşteri temsilcisi tarafından sorulan soruları cevaplayınız. Hesap bilgiler, hesap sahibinin kimlik bilgiler ve benzeri soruları eksiksiz olarak cevaplayın. Ardından müşteri temsilcisi verdiğiniz bilgilerin ilgili hesap ile eşleşip eşleşmediğini kontrol eder. Eşleşmenin sağlanması halinde İban numarası paylaşımı yapılır. Gerekli eşleşmenin oluşmaması durumunda İban numarası güvenlik gerekçesi ile paylaşılmaz. Eşleşmenin olmaması durumuna karşı hesap sahibinin hesap ile ilgili bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde aktarımını yapması gerekmektedir.

Kuveyt Türk İban Numarasının Doğruluğunu Kontrol Etme

Kuveyt Türk sorgulanan İban numarasını teyit etme işlemini yapmak için bankanın sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği üzerinden de İban numarasının doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için http://www.tbb.org.tr/İbanprog/İbanhesaplama_pencere_yenilayout2.asp internet adresine giriş yaparak İban numaranızı ilgili bölüme yazınız. Tüm bankalar için hizmet desteği sunan Türkiye Bankalar Birliği, İban numaranızın doğruluğunu kontrol eder ve ilgili hesap bağlantısını göstererek İban numaranızı teyit etmenizi sağlar. Kuveyt Türk İban numarası öğrenme işlemini şubelere direk başvuru da bulunarak, internet bankacılığı aracılığıyla ve çağrı merkezini arayarak öğrenebilir; ardından da hem bankanın kendi sitesi hem de Türkiye Bankalar Birliği İban sorgulama sayfası üzerinden doğruluğunu ve hesap eşleşmesini kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz