Kuveyt Türk EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

kuveyt turk eft ucreti
kuveyt turk eft saati

Kuveyt Tük hesabına yapılan EFT işleminin hesaba geçiş zamanı EFT işleminin gerçekleştirildiği güne ve saate göre farklılık gösterebilmektedir. Kuveyt Türk EFT işlemlerinin sonuçları şube ve çağrı merkezi gibi farklı alternatiflerden sorgulanabilir.

Kuveyt Türk EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

Kuveyt Türk EFT’nin hesaba aktarımı yaklaşık olarak en az 5 dakika sürmektedir. EFT işleminin hesaba aktarımının kısa sürmesi EFT işleminin yapıldığı saate ve bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. EFT işlemini, çalışma gününde işlem saatleri içinde gerçekleştiren kişilerin EFT’leri kısa sürede hesaba aktarılır. Bu süre bazı zamanlarda yaşanan işlem yoğunluğundan dolayı 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Genellikle 5 ila 30 dakika gibi kısa süreler içinde gerçekleşen EFT’nin hesaba aktarımı bazı %1’lik hata oranıyla işleme alınmamış olabilir. Bu durum bankadan kaynaklı olabileceği gibi işlem esnasında hatalı bilgi girilmesi durumunda da gerçekleşebilmektedir. EFT işlemini gerçekleştiren bireyin hesap ve şube bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak yazması ve işlemi tamamlaması gerekmektedir. Eksiksiz olarak tamamlanan işlemlerde EFT’nin hesaba geçmemesi halinde bireylerin kısa sürede bankayla iletişime geçerek durumu bildirmeleri gerekmektedir. EFT işlemini belirlenen saatlerde gerçekleştiren bireylerin EFT’si en geç 30 dakika içinde hesaba aktarılır.

Kuveyt Türk altın alış satış fiyatları bilgilerine de bakabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri ve Faiz Oranları 2021

Kuveyt Türk EFT Saati Ne Zamandır?

Kuveyt Türk EFT işlem saatleri sabah saat 09:00’da başlamaktadır. Aynı gün içinde bu saatten önce gerçekleştirilen EFT işlemleri, saat 09:00’da işleme alınır ve hesaba aktarılır. Gün içinde işlem gerçekleştirebileceğiniz en geç işlem saati 16:55’tir. Bu saatten sonra yapılan tüm EFT işlemleri ertesi gün saat 09:00’da işleme alınarak hesaba aktarımı gerçekleştirilir. Bu saat aralığı yarım gün olan çalışma günlerinde sabah 09:00 saatinden 11:00 saatine kadar gerçekleştirilmektedir. Bu saatler dışındaki işlemlerde bir sonraki çalışma günü saat 09:00’ ertelenir. Hafta sonu gerçekleştirilen işlemler için de aynı uygulama geçerlidir. Hafta sonu herhangi bir saatte gerçekleştirilen EFT işlemi hesaba bir tatil olmaması halinde pazartesi günü saat 09:00’da geçer. Kuveyt Türk EFT işlemleri belirlenen saatlerinde gerçekleştirilmesi halinde en geç 30 dakika içinde gerçekleşerek hesaba geçer.

Kuveyt Türk EFT Hesaba Aktarım Sorgulama

Kuveyt Türk EFT işlem sorgulama yapmak için pratik olarak internet bankacılığı kullanılabilir. İnternet bankacılığı dışında şube ve ATM’lerden EFT işleminizi sorgulayabilir veya telefon bankacılığından faydalanabilirsiniz. Kuveyt Türk telefon bankacılığı için 444 0 123 numaralı telefon numarasını aramanız gerekmektedir. Buradan müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaları yaptıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Ardından EFT sorgulama talebinizi iletip görevli tarafından sorulan işlem özellikleri ile ilgili soruları cevaplayarak EFT hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde en yakın şubeye başvuruda bulunarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. EFT işlemi sizin hesabınıza yapıldıysa ATM’lerden bankamatik kartınızla giriş yapıp hesap dökümünden EFT işleminin hesabınıza aktarılıp aktarılmadığını görebilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaparak hesap hareketleri bölümünden EFT hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Öğrenci Hesabı Açma

Ayrıca Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

EFT İptal İşlemi

EFT iptali yapabilmeniz için EFT’nin henüz hesaba geçmemiş olması gerekmektedir. Hesaba geçmemiş olan EFT’leri internet bankacılığına giriş yaparak iptal edebilirsiniz. Bunun için https://www.kuveytturk.com.tr/ internet adresine müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. EFT işlemi gerçekleştirdiğiniz sayfadan EFT’nin durumunu görebilir ve iptal et diyerek EFT işlemini iptal edebilirsiniz. Kuveyt Türk EFT işleminin hesaba geçmesi halinde bankanızla görüşmeniz ve iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bankanız bunun için EFT’nin yapıldığı hesap ile bağlantı kurarak işlem gerçekleştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz