Kuveyt Türk Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk Araç Kredisi Nasıl Alınır
Kuveyt Türk Araç Kredisi Nasıl Alınır

Kuveyt Türk Araç Kredisi Caiz mi?

Dünyada adı İslâm bankaları veya faizsiz bankalar olarak geçen finans kuruluşları Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet vermektedir. Faizsiz araç kredisi, bu sorunun cevabını anlamanız için ilk önce Sıfır faizli ve Faizsiz kredi arasındaki farkı anlamanız gerekir. Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir. Faizsiz kredi ise İslami kredi imkânı sunan katılım bankalarının faizsiz bankacılık esasına dayanarak verdikleri bir finansman ürünüdür. Bu bankalar, “katılım” kelimesini yaptıkları bankacılık türünün faiz değilde, kar ve zarara katılma prensibine dayalı bir bankacılık olduğunu ifade etmek için kullanmaktalar.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvurusu

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız
 • Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması
 • Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

İkinci el veya “0” kilometre araç satın almak istediğinizde ihtiyacınız olan taşıt kredisini Kuveyt Türk’ten alabilirsiniz. Faizsiz bankacılık hizmeti veren Kuveyt Türk oto kredisi alım süreci diğer bankalardan biraz farklı işlemektedir. Kuveyt Türk, istediğiniz aracı satın alır, üzerine kendi kârını ekleyerek seçtiğiniz taksitlerle size satar. Gerek birinci el, gerek ikinci el araç kredisi için Kuveyt Türk’te 48 aya kadar taksit seçeneği sunulmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  A101 Denizbank Kredisi 2000TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Araç kredisi ihtiyacınızı Kuveyt Türk’ten karşılamak istediğinizde banka şubelerindeki başvuru formlarını doldurmanız ve bazı standart belgeleri tamamlamanız gerekmektedir.

Kuveyt Türk, bir katılım bankası olduğu için peşinat ödemeden önce arabanın model, fiyat bilgilerini içeren proforma faturasını şubeye ulaştırmanız gerekmektedir. Banka, bu belgelere dayanarak istediğiniz aracı satın alır ve size satışını gerçekleştirir.

Kuveyt Türk’ten alacağınız ikinci el oto kredisinde 5 yaş sınırı vardır. Size en uygun ödeme planı ile araç finansmanını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Kullanmak İçin

 1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.
 2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.
 3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.
 4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.
 5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

 • Nüfus cüzdanı
 • İkamet belgesi veya fatura
 • Araç Ruhsat fotokopisi
 • Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu
 • Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri
 • Emekliler: Emekli aylık dökümü
 • Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi
 • Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri
 • Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Kuveyt Türk Sıfır ve İkinci El Araç Kredisi için

Kuveyt Türk, sıfır ve ikinci el araç satın almak isteyenlere en avantajlı teklifi sunuyor. Hayallerinizi süsleyen otomobile sahip olmak araç finansmanı ile çok kolay. 48 aya varan vade imkanlı taşıt finansmanı ile aracınızı hemen alırsınız, ödemenizi uzun vadede yaparsınız.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Koç Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Avantajları

Genel Özellikler

Sıfır ve ikinci el binek araçlarda, tüketicilere TL ve döviz olarak finansman sağlanır.

İkinci el araç kredisi 8 yaşa kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Ancak, kullanılacak aracın yaşı ve kullandırılan finansmanın vadesi toplamı 108 ayı geçmeyecektir. (6 yaş için maksimum 36 ay, 7 yaş için maksimum 24 ay ve 8 yaş için maksimum 12 ay vade)

Asgari peşinat yüzdeleri tür ve modele göre değişebilir.

Sıfır ve ikinci el binek taşıtlar, kasko değerinin 120.000 TL’ ye kadar kısmı için yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında finanse edilebilir.

Araç finansmanlarındaki vade sınırlaması sıfır araçlarda satış değeri 120.000 TL ve altında olan araçlar için 60 ay, üzerinde olan araçlar için ise 48 aydır. 2. El araçlar için satış değeri yerine kasko değeri dikkate alınır.

Kuveyt Türk Motosiklet Kredisi İçin

Trafikle boğuşmadan, özgürlüğün ve rüzgârın keyfini süreceğiniz bir motosiklete kavuşmak artık hayal değil. Size düşen sadece Kuveyt Türk’ün kapısını çalmak!

Genel Özellikler

Finansmanınızı Türk Lirası cinsinden, azami 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Yalnızca sıfır motosikletler finanse edilir.

Sıfır motosikletler için, nihai fatura tutarının  120.000 TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında finanse edilebilir.

Proforma fatura ile kullandırım yapılabilir.

Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın şubemize gelebilir veya 444 0 123  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Anında Para Veren Kredi Veren Bankalar Yerler

Kuveyt Türk Araç Kredisi Hesaplama

Güncel faiz oranları-kar oranları hesaplaması yapabilmek için https://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama-araclari adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kimdir?

Kuveyt Türk, Özel Finans Kurumu statüsüyle 1989 yılında kurulmuş ve 2006’da Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş adını alarak bankacılık faaliyetlerine devam etmiştir. Faizsiz finans kurumları arasında dünya birinciliğini elinde tutan Kuveyt Finans Kurumu, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın en büyük ortağıdır.

Kuveyt Türk, çağdaş, güvenilir hizmet anlayışı ile faizsiz bankacılık hizmetleri vermenin yanı sıra; ülkemizde başta tekstil, metal ve emlak sektörü olmak üzere çeşitli yatırımlara da imzasını atmış bir kurumdur. Ülke ekonomisine katkılarından dolayı Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası gibi kurumlar tarafından çeşitli ödüller almaya hak kazanmıştır. Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da şubeleri bulunan Kuveyt Türk, bilgi çağının gerektirdiği teknolojilere çok önem veren, bu anlamdaki alt yapısını sürekli geliştiren bir banka olup ekonomik gücü ile Türkiye’deki katılım bankaları arasındaki öncü yerini muhafaza etmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Kuveyt Türk’ten de ATM, internet bankacılığı, çağrı merkezi ve SMS hizmetleri alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz