Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri, Avantajları Nelerdir?

Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri, Avantajları Nelerdir?
Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri, Avantajları Nelerdir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Son dönemde Kuveyt Türk adını sıkça duyuran bankalardan biridir. Özellikle de Kuveyt Türk Altın Kart birçok kişinin ilgisini çekmeye başlamış bir karttır. Katılım Bankası olan Kuveyt Türk faizsiz bankacılık hizmeti almak isteyen insanlar tarafından çokça tercih edilen bir bankadır. Peki, müşterilerine faizsiz bankacılık anlayışıyla sunduğu Altın Kart nedir? Avantajları nelerdir?

Altın Kart Nedir?

Altın Kart Kuveyt Türk tarafından müşterilerine özel tanımlanmış olan ek bir limitle alışveriş olanağı tanıyan bir mevduat kartıdır. Yani vadesiz hesabınızda yeterli para olmadığı durumda, Altın Karttaki ek limitle alışveriş yapma şansına sahipsiniz.

Altın Kart’a tanımlanan limitler ihtiyaç durumuna göre 250TL’den 2000TL’ye kadar olabilmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Altın Kart Hangi Özelliklere Sahiptir?

Kuveyt Türk Altın Kart’ı diğer kartlardan ayıran özellik size borç limiti tanımlanabiliyor olmasıdır Diğer bankalar bu hizmeti faizli bankacılık anlayışıyla verirken, Kuveyt Türk bu işlemden faiz almamaktadır. Diğer banka kartlarıyla vadesiz hesabınızda ne kadar limit tanımlandıysa onunla alışveriş yapabilmektesiniz. Tabi ek limit olan kartlar. Ek limiti olan kartlarında ek limiti kullanıldığı durumda faiz işlemektedir. Altın kart’ın karz özelliği olarak isimlendirdiği vadesiz hesabınızda yeterli para olmasa bile harcayabileceğiniz faizsiz ek limit özelliği vadesiz hesabınızdaki para bitse bile bu ek limitle alış veriş yapmanıza olanak tanıyor. İşte bu Kuveyt Türk Altın Kart’ı diğer kartlardan ayıran özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Altın kart ile hem yurt dışı ham de yurt içi alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Para yatırma, para çekme ve diğer vadesiz hesap işlemlerinin tümünü Kuveyt Türk ATM’lerinden ya da belirli bir ücret ödeyip ortak ATM’lerden yapabilmektesiniz.

Bununla birlikte günümüzde oldukça fazla tercih edilen internet alış verişlerini de 3D güvenlik özelliği ile yapmanız mümkündür.

Döviz ile yapmış olduğunuz alışverişler hesabınıza TL  cinsinden yansımaktadır. Bu da özellikle internet üzerinden alışveriş yapanlar için tercih edilesi bir durumdur. Bunca özelliği olan bu Altın Kart’ın belki de en iyi tarafı bu özelliklere rağmen ücretsiz olmasıdır  ve bunun yanında bu kartı kullanarak yaptığınız alışverişlerden “Altın Puan” kazanmaktasınız.

Göz Atabilirsiniz: Kuveyt Türk Bankası 1.29 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Altın Puan Şartları Nelerdir?

Altın Puan, Kuveyt Türk’ün müşterilerine herhangi bir bedel talep etmeden sunduğu Altın Kart ile yapılan alışverişlerden kazanılan puanlardır. Vadesiz hesaptaki bakiyenizden yapılan her alışverişten yüzde 0.35 oranında Altın Puan kazanırken, Altın Karta tanımlanan ek limitinizden yapacağınız harcamalardan da yüzde 0.1 oranında Altın Puan kazanabiliyorsunuz. Yaptığınız tüm alışverişlerden kazanılan Altın Puan’lar gram altın olarak hesabınıza yansıyor. Bu işlem için Kuveyt Türk Altın hesabınız otomatik olarak açılıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Chip Para Nerede Kullanılır?

Kuveyt Türk Altın Kart Nasıl Alınır?

Altın Kart almanız için tek yapmanız gereken size en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmektir. Şubeye gidip anında başvuruyla, kartınızı anında alabilirsiniz. Yani şubeden ayrılmadan, beklemeden bu kartı alabilmektesiniz. Kartınızı aldığınız gibi kullanmaya başlayabilir ve Kuveyt Türk’ün birbirinden güzel avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/odeabank-kredi-karti/
  2. https://www.kredivepara.com/kuveyt-turk-kredi-karti-limit-arttirma/
  3. https://www.kredivepara.com/garanti-ek-kart-nasil-alinir-garanti-ek-kart-basvurusu/
  4. https://www.kredivepara.com/halkbank-kredi-karti-limit-arttirma/
  5. https://www.kredivepara.com/anadolubank-kredi-karti-iptal-etme/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz