Küçükbaş Hayvancılık Kredisi 2020

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi
Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

2019’da küçükbaş hayvan için kredi veren bankalardan bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen ya da hali hazırda küçükbaş çiftliği olan ancak bu çiftliği geliştirmek isteyen çiftçiler bankalardan kredi alabiliyor. Bazı bankalar küçükbaş hayvancılık ile uğraşan çiftçilere özel kredi sağlıyor. Bu kredinin de faiz oranları ya da vade sayıları bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Ziraat Bankası dışında küçükbaş hayvancılık kredisi alınabilecek diğer bankalardan bazıları şu şekildedir:

Göz atabilirsiniz: Küçükbaş Hayvancılık için Kredi Veren Bankalar 2019

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Küçükbaş hayvancılık kredisi başvuru evraklarından en önemlisi kimlik belgesidir. Hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin ilk olarak banka tarafından talep edilen evrakları temin etmesi gerekir. Bu evraklar da bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak küçükbaş hayvancılık kredisi için bankalar şu belgeleri talep eder:

  • Kredi başvuru formu,
  • Tapu fotokopisi,
  • İkametgah belgesi,
  • Gelir belgesi,
  • Çiftçi kayıt sistemi belgesi,
  • Hayvan varlığını gösteren belgeler.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Ziraat Bankası Küçükbaş hayvancılık kredisi başvuru şartlarından bir tanesi 18 yaşından büyük olunmasıdır. Ziraat Bankası hem işletme hem de yatırım için çiftçilere kredi veriyor. Bu kredinin de uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri bulunuyor. Ziraat Bankası’nın bu kredisi ile hayvan satın alınabilir ya da çiftlik için gerekli olan ekipmanlar temin edilebilir. Ziraat Bankası’nın sağladığı bir başka avantaj ise koşulların ve üretim yapılan konunun uygun olması halinde ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterler sağlanıyorsa sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında düşük faizli kredi imkanından yararlanılabiliyor olunmasıdır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Halkbank Küçükbaş Kredisine Nasıl Başvurulur?

Halkbank küçükbaş kredisi başvuru yöntemi en yakın banka şubesine gidilmesidir. Küçükbaş hayvan kredisi almak isteyen kişilerin başvurabilecekleri bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Halkbank küçükbaşlar için devlet destekli kredi de sağlayabiliyor. Bu kredi de Çiftçi Kayıt Sistemine entegre edilmiş Hayvan Kayıt Sistemine kayıtlı olan damızlık koyun ve keçilerin yanı sıra damızlık koç ve tekeler için verilebiliyor. Halkbank’ın küçükbaş kredisine başvurmak isteyen kişilerin de gerekli olan evraklar ile beraber banka şubesine başvurması gerekiyor. Halkbank bu kredinin başvurularını banka şubelerinden kabul ediyor.

İlginizi çekebilir: Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Şekerbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Vade Sayısı Nedir?

Şekerbank küçükbaş hayvancılık kredisi vade sayısı kredinin hangi amaç için çekildiğine göre değişiyor. Şekerbank hem küçükbaş hayvanlar için hem de bu hayvanların barınaklarının yapımı ya da tadilatı için kredi veriyor. Şekerbank’a hayvan alımı için krediye başvuran kişilere banka 12 ay vade imkanı sunuyor. Ancak barınak yapımı ya da var olan bir barınağın onarımı için bu krediye başvurulursa da bunun için 60 ay vade seçeneğinden yararlanılabiliyor. Bu krediyi alabilmek için de bankanın kredi başvurusu için istediği belgeler ile Şekerbank şubesine gidilmesi gerekiyor.

Vakıfbank Küçükbaş Hayvancılık İçin Hangi Kredileri Veriyor?

Vakıfbank küçükbaş hayvancılık kredilerinden bir tanesi süt hayvancılığı işletme kredisidir. Vakıfbank küçükbaş hayvancılık ile uğraşan çiftçilere farkı krediler sağlıyor. Bu küçükbaş hayvancılık kredileri de şu şekildedir:

  • Süt hayvancılığı BCH kredisi,
  • Besi hayvancılığı işletme kredisi,
  • Tarımsal işletme kredisi,
  • Sözleşmeli üretim kredisi.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Komisyonla Kredi Çıkartılır Nedir?

Vakıfbank’ın küçükbaş hayvancılık kredisine başvuran kişiler bütçelerine uygun ödeme seçeneklerine da sahip olabiliyorlar. Bankanın bu kredisi için uyguladığı faiz oranına dair bilgi almak isteyen kişilerin ise banka şubesine başvurması gerekiyor. Ayrıca banka şubelerine giden kişiler kendi bütçelerine en uygun ödeme seçeneğinin nasıl olacağına dair plan oluşturulması için de destek alabilir.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz