Kripto para dönüştürücü platformu karşılaştırması: Godex ve Changelly

FILE PHOTO: A representation of virtual currency Bitcoin is seen in front of a stock graph in this illustration taken March 15, 2021. REUTERS/Dado Ruvic

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kriptografik yöntemlerle sanal olarak oluşturulan paralara kripto para adı verilir.  Bu tür bir paranın dijital olarak kontrol edilmesi için aynı teknikler kullanılır.  Uzmanlara göre bugüne kadar kripto paraların muhasebeleştirilmesi sürecini merkezileştirmenin mümkün değil.  Blok zinciri, tam mutabakat kayıt defteri ve asiklik yönlendirilmiş grafik, kripto paraların varlığını belirleyen teknolojik çözümlerden yalnızca birkaç tanesi.  Dahası tüm işlemler açıktır ve herkes bunlara erişebilir.  Bu işlemlerin son derece gizli ve güvenli olması nedeniyle kripto paralara yönelik büyük bir talep oluştu.

Size iki kripto para dönüştürücü ile ilgili bazı bilgiler sunmak istiyoruz.

Changelly

Changelly, otomatik modda faaliyet gösteren bir kripto para dönüştürücü hizmetidir ve Bitrex ve Polonix dahil olmak üzere kripto para dönüştürücü platformlarında kullanılır.  Site adı geçen borsalardaki en iyi fiyatları belirler. Doğal olarak örneğin Bitcoin ile Etherium satın almak isteyen kullanıcılar için son derece faydalıdır.  Kullanıcının en uygun fiyatı veren kripto para dönüştürücüyü arayıp bulmasına ve kayıt süreci ile uğraşmasına gerek kalmaz.  Changelly her şeyi otomatik olarak yapar.

Avantajları:

  1. Dönüştürücü dünyanın tüm ülkelerinde kullanılabilir.
  2. Bir arkadaşınıza Changelly kullanmasını önermeniz durumunda promosyon dönemi boyunca arkadaşınızın gerçekleştirdiği her işlemden %30 komisyon alırsınız. Platform kripto paraların saklanması ile ilgili herhangi bir hizmet sunmaz; bu nedenle Changelly’de herhangi bir kripto para satın aldığınızda farklı bir dönüştürücü üzerinden satın almış olursunuz. 
  3. Changelly fiyatları her 30 saniyede bir günceller, bu nedenle hızlı karar vermeniz gerekir.  Buna karşın servis fiyatların değiştiğini kullanıcıya bildirir.  Bu, kullanıcı fonları göndermeden önce nihai fiyatı kabul edip etmeyeceğine karar vermesi için yapılır.

Godex

Kripto para dönüştürücü Godex, bir kripto parayı başka bir kripto paraya dönüştürmenizi sağlayan bir web sitesine dair mükemmel bir örnektir.  Dinamik oran değişimi, herhangi bir limit olmaması (yüksek tutarlar için işlem süresi artabilir), anlaşılır arayız; yatırımcıların işini kolaylaştırmak adına her şey buradan gerçekleştirilebilir.  Bunun yanında partnerler için özel bir sadakat programı var, böylece kripto para piyasasında işlem yapmanın hızlı bir yolu olduğunu halihazırda öğrenmiş oluyorsunuz.  Bu tür bir yatırımın uygun olup olmadığına göz atalım.

Öncelikle bir kripto para satın alırken riskleri tamamen ortadan kaldırmanın mümkün olmadığını bilmeniz gerek. En stabil kripto paralar bile yatırılan tutarın tamamen yitirilmesine neden olabilir; buna karşın söz konusu durumun son derece düşük bir olasılık olduğunu belirtelim.  Yaklaşımın avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurup belirli bir süre piyasayı takip ederek piyasa göstergelerini tanımaya başladıktan, uzmanların görüşlerini analiz ettikten sonra bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Kripto para satın almaya hazırsanız belirli kurallara harfiyen uymanız gerekir:

Yatırımlar bir plan dahilinde ve akıllıca yapılmalıdır. 

Bir adrese sahip bir cüzdan oluşturmak zorunludur ancak çok zaman alan bir işlem değildir. 

Özel bir dönüştürücü platformuna kayıt olduktan sonra istediğiniz kripto parayı satın alabilirsiniz; popüler kaynakları tercih etmeniz önerilir.  Çoğu kişi kripto paranın hack’lenmemesi ve yatırımların çalınmaması için satın alma işleminin ardından bir çevrim dışı depolama alanına aktarılmasını önermektedir.  Piyasa sermaye hacmi açısından optimum bir para birimine yatırım yapmak riskleri azaltacaktır.  Günümüzde bu gereksinimleri karşılayan üç kripto para Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’dir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz