Kredi Kartsız Cep Telefonu Alma Nasıl Yapılır?

Kredi kartsız cep telefonu alma
Kredi kartsız cep telefonu alma

Kredi kartsız taksitli cep telefonu, kredi kartsız kefilsiz cep telefonu nasıl alınır? Sorularına bu makalemizde yanıt vereceğiz.Kredi kartlarıyla cep telefonu alınmasının engellenmesinin üzerine dilediğiniz telefonu kredi kartınızla taksit yaptırıp alma şansı kalmadı. Bu kararlar bir çok insanı olumsuz yönde etkiledi. Özellikle satıcılar ürün satışlarının azalmasından dolayı olumsuz etkilenmiş durumda. Peki kredi kartına alternatif olarak bazı yöntemler geliştirilmedi mi? Kredi kartımız olmasa da taksitli alış veriş için elbette alternatif yöntemler geliştirildi. Bunları detaylı olarak yazımızda bulabileceksiniz.

Kredi Kartsız Taksitle Telefon

Yasağın ilk çıktığı günlerde ürün kredi kartı ile tek çekim olarak alınıyor ve bu kredi kartı slibiyle bankaya başvurulduğunda çekilen miktar tüketici kredisi gibi düşünülüp taksitlendiriliyordu. Hala kimi bankalar bu yöntemi kullanarak taksitlendirme işlemi yapmaktadır.

İkinci bir yöntem olarak ise mağazalar bankalarla bir anlaşma yapıyor. Yapılan anlaşmayla mağaza müşterisine cep telefonunu kredili olarak satıyor. Cep telefonunu satın alacak kişi mağaza içerisindeki banka noktasına başvurarak, ya da SMS ile başvuru yaparak alacağı telefonun fiyatında kredi başvurusu yapıyor. Ön onayın gelmesiyle birlikte çekilen kredi ile cep telefonu satın alınıyor. Kişi bu çekmiş olduğu krediyi 36 aya kadar dilediği vade oranıyla bankaya taksitli bir şekilde ödüyor. Hangi bankaların hangi teknoloji firmasıyla ne şartta anlaştığını inceleyecek olursak:

1.ING Bank – TeknoSA anlaşması

 • 750TL’den 15000TL’ye ve 36 ay vadeye kadar cep telefonu için kredi çekilebiliyor.
 • Bu kredilerde hayat sigortası şart değil ve de dosya masrafı bulunmamaktadır.

Teknosa ile internetten cep telefonu alma

 • Teknosa internet sitesinden taksitle alışveriş yapmak için sepetinize ürünü ekleyin.
 • Ödeme sekmesinde bulunan “ING Teknokredi” seçeneğine tıklayın.
 • Ürününüzün fiyatını ve vade tutarını girerek başvuruyu tamamlayın.
 • Başvurunun sonrasında 3 gün içerisinde ING Bank şubesine gidip imza atmanız gerekmektedir.
 • İşlemin onaylanmasıyla birlikte Teknosa hesabınıza çekilen kredi otomatik olarak geçmekte ve kredi kartınız olmadan ürünü satın almış olursunuz.

2. Odeabank – Bimeks, Vatan ve Gold Bilgisayar

 • Vatan ve Gold Bilgisayarda 36 aya kadar kredi çekebilmektesiniz.
 • Bu krediye mağaza içindeki standlardan başvurabiliyorsunuz. SMS ile alınan ön önayın ardından mağazadan ürnünüzü alabiliyorsunuz.
 • Gold Bilgisayar aynı zamanda Türkiye Finans ile de anlaşmış durumdadır. Türkiye Finans’ta krediyi alabilmeniz için fatura ile birlikte bankanın şubelerinden birine başvuru yapmanız gerekmektedir.

3. Denizbank – Media Markt

 • İnternet alış-verişlerinde “http://www.mediamarkt.com.tr/” web sitesi üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi mağaza içerisindeki banka standlarından da başvuru yapabilirsiniz. Ön onayın alınması için SMS göndermeniz gerekmektedir. Aldığınız cep telefonunu kartlar ödemenizden sonra 7 gün içinde fatura ile birlikte size en yakın Denizbank şubesine giderek kredinizi temin edebiliyorsunuz.
 • 36 ay vadeye kadar minimum 1000TL kredi alabiliyorsunuz.

Daha detaylı bilgi almak için Media Markt DenizBank Kredi Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

4. Bimeks “Bi imza”

 • Bu alışveriş şekliyle Bimeks’e bir imza atıyorsunuz ve sonrasında herhangi bir bankaya kayıtlı olan cep telefon numaranızı verip dilediğiniz ürünü taksitli alma şansını elde ediyorsunuz.
 • 750TL ile 15000TL arasındaki rakamlara ve de 24 aya kadar vadeli olarak alabiliyorsunuz.

Faturalı Hatla Telefon Alma

Avea, Vodafone, Turkcell operatörleri kendi bünyelerinde cihaz kampanyaları yapmaktadır. Her birinin resmi web sitesine yahut bayisine ulaşarak konu hakkında güncel olan detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Bu kampanyalar sayesinde almış olduğunuz konuşma paketine aylık olarak telefonunuzun fiyatı dahil olmakta ve böylelikle kredi kartınız olmadan da telefona taksitle sahip olabilmektesiniz.

Evkur Telefon Fiyatları

Evkur firması senelerdir süregelen şekilde kredi kartı gerekmeksizin taksitli alışveriş imkanı sunuyor. Ürünü size satmadan önce hakkınızda bankalar gibi araştırma yapıyor ve uygun görünürse size senet imzalatarak taksitle cep telefonu satıyor. Tabiki bu şekilde alınan cep telefonunda fiyat yönünde bir handikap var. Almış olduğunuz ürünler piyasaya göre %15-20 oranında daha pahalıya gelmiş oluyor. Uzun vadede %15-20 gibi ek bir rakamı fazla bulmuyorsanız bu durumda EVKUR seçeneği sizin için ideal olabilir.

OKU: Güncel Cep Telefonu Fiyatları – Senetle Telefon Almak!

Uyarı:

 • Bu yöntemin kredi kartıyla taksitli alışverişten farklı olduğu unutulmamalıdır. Kredi kartıyla alınan ürünün ödemesinde eğer gününü geçirmezseniz herhangi bir faiz ödemezsiniz. Kredili satışta ise kredi faizi ödeyeceğinizi göz ardı etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz