Kredi Kartıyla Ukash Kart Almak Nasıl Yapılır?

kredi kartıyla ukash kart almak
kredi kartıyla ukash kart almak

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İnternetten alışveriş yapmanın yaygınlaşmasıyla birlikte bu alandaki dolandırıcılıklarda artış göstermiştir. İşte bu dolandırıcılıkların önüne geçmek amacıyla üretilen sistemlerden biri de Ukash kartlarıdır. 2008 senesinde İngiltere’de kullanılmaya başlanan bu sistem gittikçe yayılmış ve hemen hemen dünyanın birçok yerinde kullanılır olmuştur. İnternetten oldukça basit bir şekilde kredi kartıyla ukash kart alabilirsiniz.

  • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

Dikkat edilmesi gerekenler:

1. Kredi kartıyla ukash alacaksanız bu durumda ilk olarak ukash satan güvenilir bir web sitesi bulmanız gerekecektir. Ukash satışı yapan birçok web sitesi bulunmakla beraber, bunlardan bazıları dolandırıcı olabilir. Bundan dolayı bu konuda yazılanları, şikayetleri okumalı ve insanların genelde memnun kaldığı web siteleri üzerinden ukash almalısınız.

2. Ukash kartı aldığınızda hemen hemen dünyanın her yerinde kullanılan bir kartı sahip olmuş olacaksınız. Ukash kartlar talebinize göre çeşitli rakamlarda olabilir. Bu kartlar sayesinde alışveriş sitelerinde kredi kartı bilgilerinizi vermeden alışveriş yapma olanağı elde edersiniz.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar (5000 TL)

3. Ukash kartlar euro olarak satılan kartlardır. Mesela 50Euro ukash kart aldığınızda o günkü TL bazında Ukash kartı kullanabilirsiniz. Ukash kartı satın aldığınızda tarafınıza bir pin kodu yollanır ve bu pin koduyla dilediğiniz alışveriş sitesinden istediğinizi alabilirsiniz. Türkiye’de aşırı derecede yaygınlaşmasa da gittikçe yaygınlaşmakta ve insanlar tarafından kullanılmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Papara Nedir? Papara Güvenilir mi ve Nerelerde Kullanılır?

Ukash karta alternatif olarak PayPal’da kulllanabilirsiniz. PayPal nedir? makalesini okuyarak PayPal hakkında da detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Bununla birlikte PayPal’ın ukash kata benzer bir kartı bulunmaktadır. Bu kartın adı da PayPal Nakit Karttır. PayPal nakit kart nedir? yazısını okuyarak bu nakit kart hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Ukash kartlar aynı zamanda internet üzerinden bahis oynatan sitelerde kullanılmaktadır. Bu anlamda devlet bunların kullanılmasını yasaklamaya çalışmakta, ancak bu konuda pek de başarılı olamamaktadır.

Kredi kartıyla ukash kart alımı sonrasında cep telefonunuza 19 haneli bir kod gelecek ve bu gelen kod sayesinde aldığınız ukash kart miktarınca internetten güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız.

 

Ülkemizden çıktıktan sonra 31.10.2015 tarihinde kapanmıştır. İlgili bilgilendirme yazısı şu şekildedir;

Ukash paysafecard oldu

Londra, 23. Temmuz 2015 – 31 Ağustos 2015’ten itibaren bir marka altında tümleşik teklif – Ukash, bu yılın başlarında paysafecard tarafından devralınmasının ardından, Ukash, paysafecard’a geçiyor. Ön ödemeli çevrimiçi ödeme yöntemleri ve uluslararası Skrill Grubu üyesi olan küresel pazar lideri olan paysafecard, 31 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Ukash kuponlarının İngiltere’deki perakendecilerdeki paysafecard kuponları ile değiştirileceğini açıkladı. paysafecard, uzun yıllardan beri İngiltere’de bulunmakta olup, çeşitli dillerde yenilikçi çevrimiçi hesaplar ve 7/24 müşteri hizmetleri gibi çok çeşitli avantajlar sunmaktadır. Ukash kuponları, 31 Ekim 2015 tarihine kadar çevrimiçi mağazalarda kullanılamaz.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

paysafecard, çevrimiçi dijital ürünler ve hizmetler için güvenli ve hızlı bir ön ödemeli ödeme çözümü sunar. Bir çevrimiçi mağazada ödeme yaparken kişisel bilgilerinizi, banka veya kredi kartı ayrıntılarını girmenize gerek yoktur. Paysafecard ile perakendeciler ve ortaklar, paysafecard’ın kabul edildiği binlerce çevrimiçi mağazanın yanı sıra, paysafecard’ın geniş çapındaki tekliflerinden ve global varlığından yararlanmak isteyen tüketicileri de çekmektedir. Ürün, 40 ülkede 500.000’den fazla satış noktasında dünya genelinde mevcuttur. Şirket paysafecard, yenilikçi çözümleri ve mobil uygulama gibi ek hizmetlerin çeşitliliği ile bilinir ve müşteri hizmetleri ekibinden geniş bir dil yelpazesinde 24 saat yardım sağlar. Bu nedenle, Ukash’tan paysafecard’a geçiş hem müşteriler hem de perakendeciler için birçok avantaja sahiptir.

Halen Ukash satan perakendecilerin ve Ukash kuponu bulunan tüketicilerin yaklaşan değişikliklerden haberdar olmalarını sağlamak için kapsamlı bir kampanya başlatılmıştır. Bu, Ukash web sitesinde ve doğrudan pazarlama kampanyalarında yer alan mesajları içerir. Ayrıca, yeni satış noktası ürünleri ve müşterileri için paysafecard hakkında bilgi sağlamak için Ağustos ayı boyunca bir perakendeci katılım programı yürütülmektedir.

Ağustos ayında, mevcut Ukash müşterilerine ücretsiz 5 £ paysafecard PIN ile paysafecard servisini deneme şansı sunan bir tüketici promosyonu da başlatılıyor.

İlginizi çekebilir: Kredi kartı başvurusu

Paysafecard CEO’su Udo Müller, “Ukash’ın satın alınması bize güvenli online ödeme yapmak isteyen tüketiciler için seçimi genişletme fırsatı verdi. Tüketicilere çevrimiçi ödemeleri güvenli ve kolay bir şekilde sunmak için hem Ukash hem de paysafecard’ın ön ödemeli teknolojilerinden en iyisini bir araya getirdik ve şimdi perakendecilerin ve kullanıcıların gerçekleşen değişikliklerin farkında olmalarını sağlamak için ülke çapında bir kampanya başlatıyoruz. ”

Güncelleme: 25.08.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz