Kredi Kartını Açtırmadım, Hesap İşletim Ücreti Öder Miyim?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Herhangi bir iş yerinde çalışmaya başladığınızda ilgili iş yerinin çalıştığı bankada bir hesabınız yoksa size yeni bir hesap açılır. Genellikle de bu hesapla birlikte sizin adınıza bir kredi kartı tanımlanarak hesap kartıyla birlikte size gönderilir. Siz kredi kartı istemiyor olsanız da çoğunlukla bu bir anlam ifade etmez ve itirazınız bir işe yaramaz. Siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız ve kredi kartını açtırmadım, hesap işletim ücreti öder miyim diye merak ediyorsanız sorunun detaylı bir şekilde cevabı bu yazıda anlatılacaktır.

Kredi kartını açtırmak ya da açtırmamak

Herhangi bir bankadan bilerek ya da bimeyerek yapılan kredi kartı başvurusunun akabinden bir süre sonra kredi kartı belirtmiş olduğunuz adrese posta yoluyla gönderilir. Siz bu süreçte ilgili kredi kartını kullanacaksanız kullanım için şifre almanız yani kartı açtırmanız gerekmektedir. Elbette bu süreçte bir diğer senaryo olan kredi kartının istemeden gelmiş olması durumunda ise bu bahsedilen şifre alınmamalı ve kart açtırılmamalıdır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  QNB Finansbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

Göz Atabilirsiniz;

İsteğiniz dışında adresinize yollanan kredi kartı şifre alıp kartınızı açtırmadığınız sürece kullanıma açılmayacak ve dolayısıyla kredi kartı aidatı gibi bir süreçle karşılaşılmayacaktır. Bu yönde kafanızda soruya bu şekilde bir yanıt bulabilirsiniz.

Kredi kartını açtırmadım, kart ne zaman iptal edilir

Sizin adresinize posta yoluyla gelen kredi kartı için istediğiniz zaman kart şifresi alarak aktif şansınız bulunmamaktadır. Yani varsayalım ki bulunduğunuz sürecin içerisinde kredi kartını kullanmayacaksınız ancak ilerleyen süreçte tekrardan kartı kullanmayı düşüneceksiniz. İşte böyle bir durumda elbette kartı kullanma şansınız bulunmaktadır. Ancak bu senaryo tüm bankaların kredi kartları için geçerli olmamaktadır. Mesela Akbank’tan aldığınız kredi kartı açtırmadığınız takdirde 6 ay sonra sonra iptal olurken, Garanti Bankası’ndan aldığınız kredi kartı hiç iptal olmayabilir.

İlinizi çekebilir: Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Kredi kartının açtırılmadığı durumda iptal edilmesi için çoğu banka 1 sene gibi bir süre tanımlamıştır. Kişiler kredi kartlarını teslim aldıktan sonra banka müşteri temsilcisini arayıp kredi kartı şifresi almazsa bu durumda muhtemelen 1 sene sonra ilgili kredi kartı otomatik olarak kapatılacaktır. Eğer bu süreyi geçirdiyseniz ve kartı açtırmayı düşünüyorsanız böyle bir durum söz konusu değildir. Yeni baştan kredi kartı başvurusunu gerçekleştirmeniz dışında.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sonrası Kart Alabilir Miyim?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz