Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans nasıl çekilir
Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans nasıl çekilir

Kredi kartından taksitli nakit avans nasıl çekilir, nakit avans başvuru, kredi kartı nakit avans limiti ne kadar, genç bankkart nakit avans tüm sorulan sorulara cevap verdik..

 •  Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Şekerbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • QNB Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

Kredi kartından nakit avans çekmek istediğiniz konumda iki seçenek karşınıza çıkmaktadır. Bunlardan biri genelde tercih edilen taksitli nakit avans, diğer seçenek ise taksitli olmayan nakit avanstır. Bilindiği üzere kredi kartından çekilecek olan nakit avanslar karşılığında banka belli komisyonlar almaktadır. Bu komisyonlar bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Taksitli nakit avans çekmek istediğiniz zamanda da taksit sayısına göre değişen faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunları göz önüne alıp taksitli nakit avans çekmeye karar verdiyseniz bu durumda yapmanız gerekenler:

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

İlk olarak taksitli nakit avans çekmek istediğiniz bankamatiğin önüne gidin. Birçok bankamatik taksitli nakit avansın nasıl avansın nasıl çekileceği konusunda sizi yönlendirmektedir.

 1. Kredi kartınızın nakit avans çekimi yapmak istediğiniz banka ATM’sine sokun.
 2. Şifrenizi girip Giriş yaptıktan sonra bankamatikteki nakit avans menüsünü açın.
 3. Taksitli ya da taksitsiz nakit avans çekimi seçeneklerinden birini seçin ve devam edin.
 4. Taksit miktarını ve çekmek istediğiniz avans miktarını girin.
 5. Sonra ki adımda faiz dahil toplam ödenecek tutar gözükecektir.
 6. İşlemi bitir veya onayla diyerek paranızı çekebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Nakit avans Nedir?

Göz Atabilirsiniz;

Bunun haricinde bankamatiklerden değilde banka hesabınıza nakit avans çekmek istiyorsanız bu da mümkünüdür. İnternet bankacılığını kullanarak banka hesabınıza giriş yapmalı ve sonrasında Vadesiz hesabınıza nakit avansı çekmelisiniz. bu çekim sonrasında kredi kartındaki miktardan nakit avans Vadesiz hesabınıza aktarılmış olacaktır. Eğer kredi kartınızdan nakit avans çekemiyorsanız Kredi kartımdan neden nakit avans çekemiyorum isimli yazıyı okuyup bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Vadesiz hesabınıza nakit avansı çektikten sonra dilerseniz internetten ödemelerinizi yapabilir, dilerseniz de yine ATM aracılığıyla paranızı vadesiz hesabınızdan nakit olarak çekebilirsiniz.

Taksitli nakit avans çekmek istediğinizde birçok bankanın minimum 300TL limit belirlediğini göreceksiniz. Eğer 300TL ve altında nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız bu durumda taksitsiz nakit avans çekebileceğinizi unutmayın.

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Ücretleri

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans

2 ile 8 aylık taksitli nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız bu durumda %2.02 faiz oranıyla ve çekmiş olduğunuz tutarın %3.5’unun üzerine 5TL ekleyerek bir bedel komisyon olarak geri ödeyeceksiniz.

9 aylık taksitli nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız bu durumda %1.59 faiz oranıyla ve çekmiş olduğunuz tutarın %6.5’ini komisyon olarak geri ödeyeceksiniz.

 • Bonus Flexi faiz ve komisyon oranı biraz daha farklılık göstermektedir. Bonus flexi ile 9 aylık vadeli taksitli nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız bu durumda aylık ödeyeceğiniz faiz oranı %1.65 üzerinden hesaplanacakken, ödeyeceğiniz komisyon oranı da %6.9’dan hesaplanacaktır.
 • 2 ile 8 aylık bir vadeyle taksitli nakit avans çekmek istiyorsanız da ödeyeceğiniz komisyon çekmek istediğiniz miktarın %3.85’inin 7TL fazlasıdır.

Yapıkredi Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

Yapıkredi Worldcard ile taksitli nakit avans çekmeyi düşünüyorsanız 5 ile 8 ay arasındaki vadeler için %2.02 faiz oranıyla ve 9 ay vade için de %1.99 faiz oranıyla çekimlerinizi yapabilirsiniz. Çekmiş olduğunuz nakit avansın ödemesinin gecikmesi durumunda gecikme faiz oranı %2.52 oranındadır.

Göz atabilirsiniz: 3 Yöntemle Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans?

Genç Bankkart Taksitli Nakit Avans

18 aya varan taksitli nakit avans çekme hakkı ile nakit avans çekilebilmekte. Buna göre günlük minimum işlem limiti 100 lira olup, maksimum ise de 10 bin liralık işlem yapma hakkı sağlanmaktadır.

Fakat belirtilen nakit miktarı, kredi kartınıza tanımlı olan nakit avans limiti kadar olup, limit üstünde çekim yapılamamaktadır. Faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır.

Güncelleme: 28.08.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz