Kredi Kartı Yapılandırma Şartları Nedir? Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Yapılandırma ve borç taksitlendirme
TEB , garanti bankası , vakıfbank , denizbank , ziraat bankası , halkbankası kredi kartı yapılandırma şartları

Kredi kartı yapılandırma şartları nelerdir? Hangi bankalar tarafından uygulanmakta ve şartları nedir? Halkbank, Vakıfbank, Ziraat bankası, Garanti vb. diğer bankalar yapılandırma hakkında ne tür koşullar sunuyor. Konu ile ilgili açıklama ve kampanya detayları paylaşılmasıyla beraber bankalarda sıra kuyrukları oluşmaya başladı. Müjdenin ilk habercisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama dahilinde kamu kuruluşu bankaların kart yapılandırması ile ilgili detayları paylaştı.

 • Kuveyt Türk Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma İçeriğe Git
 • İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer?İçeriğe Git
 • ING Bank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • Halkbank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Halkbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları
Halkbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

Halkbank kredi kartı yapılandırmasında müşterilerine sunduğu avantajlarını açıkladı. Faiz oranlarını düşürerek borçlarını ödemekte zorlanan ve ödemesini geciktirenlere aylık 1.10’dan başlayan faiz oranı uygulanacaktır. 60 aya varan vade fırsatı ise ödemelerinizde rahat ettirecektir. Kredi kartı borcu, kredi borcu ve diğer mevduatlar için bu fırsattan yararlanma fırsatı sunuldu. Kredi borcu veya kredi kartı borçlarınızı “Halk Destek Kredisi” kullanmanıza olanak tanıyorlar.

Kredi kapsamında 60 aya varan vade fırsatı bu mecrada da sizlere büyük destek çıkacaktır. Yapılan açıklamalarda kredi kartı kullanıcıları Halkbank veya diğer banka bünyesinde bulunan tüm kredi kartı borç yapılandırmalarını 1.10 faiz oranıyla sunduğu destek kredisi ile gelir durumuna uygun şekilde ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yaptığı açıklamada ” müşterilerimize en iyi şekilde her türlü desteği vermeye hazırız. Tüm şubelerimizden detaylı bilgi alabilir ve borçlarınızı kapatabilirsiniz. Borç yapılandırmasına katılarak biriken ve ödeyemedikçe yükselen borç tutarlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz. Bankamız tarafından yapılacak destek piyasa istikrarına katkı sağlaması için ayrıca gayret göstereceğiz “dedi.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları
Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Ziraat bankası kredi kartı yapılandırma haberi resmi olarak açıklanması ardından halkın yüzü güldü. Kampanya kapsamına dahil olmak için bankaya gitmeniz yeterli olacaktır. Yapılandırmalarınızı uygulama sayesinde karta bağlı taksitleri görebileceksiniz. 1.10 faiz oranıyla 24 aya kadar vade farkından faydalanabilir, borcunuzu tek bir yere bağlı olacak şekilde ödeyebilirsiniz.  1.20 faiz oranıyla 60 aya kadar vade oranı kullanılarak bireysel ihtiyaç kredisi kapsamından faydalanabilirsiniz. İlgi çekeceğini düşünen Ziraat bankası farklı bankalarda bulunan borçlarınızı sıfırlamanız için kredi imkanı sunuyor. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunmanız için gerekli olan şartlar ve kredi olanağı kimleri kapsıyor? Önceliği kendi bireysel müşterilerinden oluşmaktadır. Fakat diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı gelirinize uygun ödeme planları ile uygun faiz oranlarıyla birleştirebilirsiniz. Birleştiren ihtiyaç kredisi kullanmayı hedefleyen müşterileri için açıklamada bulunan Ziraat bankası bireysel ve farklı banka müşterilerini rahat ettirecek ödeme seçenekleriyle ana para ve faiz yükünü hafifleteceğiz dedi.

Göz atın: Ziraat Bankası 0.79 Kredi – Ziraat Bankası Faiz İndirimi

Ziraat Bankası Yapılandırma Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

 1. Yapılandırma tarihleri ne zaman bitecek?
 2. Kredi kartı yapılandırma şartları nelerdir?
 3. Ne tür borçlar yapılandırmaya dahil?
 4. Tüketici kredileri, kredi kartı yapılandırmalarından faydalanabilir mi?
 5. Faiz oranları ve kaç ay vade olanağı var?
 6. Yapılandırmadan faydalanacaklar sadece kredi ve kredi kartı borcu olanlar mı?
 7. Kefil, dosya masrafına gerek var mı?
 8. Takibe düşmüş avukatlık olan borçlar bu kampanyaya dahil mi?
 9. Ticari alınan kredi kartları sunulan avantaja dahil mi?
 10. Avukat takibinden çıkıp kara listede bulunmayanlar faydalanabilir mi?
 11. Borç nasıl kapatılacak ve kartımı iptal etmem gerekir mi?
 12. Farklı banka müşterileri ödeme konusunda nasıl yol izleyecek?

Cevaplar

 1. Yapılandırma 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olan tüm borcunuzu kapsayacak ve bitiş süresi yoktur. İstediğiniz zaman kampanyadan faydalanabilirsiniz.
 2. Kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çeken bireysel ve farklı banka müşterileri yararlanabilir. Birleştiren ihtiyaç kredisi kapsamına girecek müşteri için belirtilen tek şart gelir belgesini getirmesidir.
 3. 60 ay ve 24 aya kadar vade fırsatından yararlanabilirsiniz. Faiz oranları ise 60 ay vadeye 1.10, 24 ay vadeye 1.20 olarak uygulanmaktadır.
 4. Kefil şartına gerek yok ve dosya masrafı binde 5 kredi tahsis ücreti dışında ödenecek tutar yoktur.
 5. Avukat takibine alınmış ve hala devam eden süreci bulunan vatandaşlar kapsama dahil edilmemektedir.
 6. Bireysel kredi kartı borcu olanlar kampanya dahilindedir. Ticari kartlar için yapılandırma onayı yoktur.
 7. Avukat takibinden çıkan müşterilerimi faydalanabilir. Kara listede bulunmamak şartıyla.
 8. Başvurunuz olumlu sonuçlanması halinde ilgili kartı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Sistem üzerinden aktif/kapalı olarak görülmektedir.
 9. Diğer bankalar ile çalışan vatandaşlarımız kredi tutarınızı karşı banka kredi kartı hesabına yatırmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları
Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Garanti bankası kredi kartı yapılandırma işlemleri Bonus american, business, bonus, gold, platinum ve flexi kart seçeneklerinden en az birine veya hepsine sahip olan bireysel kullanıcılar için şartlarını sundu. Ödemeyerek biriken bütün borçlarınızı artık tek seferde kökten temizlenebilir.  Yapılandırma sürecine katılımını gerçekleştiren banka avukat takibine giren müşterisine kadar destek veriyor. Kredi kartı yapılandırmanızda iki avantajlı yol sunulmaktadır. 72 aya varan vade ve borcunuzu yapılandırmaya girmeden taksitlendirebilme olanağına sahipsiniz. Taksitlendirmelerde kullanılan faiz oranı ile yapılandırmada uygulanan faiz oranı değişiklik göstermektedir. Bunun için garanti müşteri hizmetlerinden veya şubelerinden destek alabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları
Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Denizbank kredi kartı borç yapılandırma imkanı sunmayı onayladı. Yaptığı açıklamada vatandaşın bilinçsiz harcayarak ödemekte zorlandığı kredi kartı borçlarında taksit ve kredi avantajı sunmaya başladı. Düşük faiz oranları ve 72 aya varan vade fırsatı sunmaktadır. Taksitlendirme seçenekleri çekeceğiniz krediye göre belirlenir ve aylık gelirinize göre ödeme çizelgesi oluştururlar. BDDK düzenlemesiyle kredi kartı borç ve kredi borçlarınızın kalan borçlarını kapsayan takip varsa Denizbank kredi kartı borç yapılandırmasından faydalanamayacaksınız. Ziraat bankası aracılığı ile birleştiren ihtiyaç kredisini kullanarak Denizbank’a ait borcunuzu taksitlendirme imkanına sahipsiniz.

Vakıf Bank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Vakıf Bank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları
Vakıf Bank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

Vakıf Bank kredi kartı yapılandırma açıklamasını yazılı olarak yapmıştı. Bireysel müşterilerini öncü tutarak çalışmalarını ilerleteceklerini belirtti. Fakat bünyesine ait olmayan farklı banka müşterilerini destekleyeceğini onlar içinde yapılandırma geçerliliği olduğunu belirtti. Bireysel müşterilerin kredi kartı borçlar aylık 1.1 faiz oranlarıyla 24 aya varan vade, 1.2 faiz oranını da 60 ay taksitlendirme seçenekleriyle borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. 2018 yılına kadar olan tüm borcunuzu kapsar ve ilerisinde oluşacak borçlarınızda bu işlem geçerlilik göstermeyecektir. Diğer bankalardan ayrı olarak destekçi olduğu diğer husus ise 3 milyon TL altında borcu olan bireysel veya kurumsal müşterilerin yapılandırma dahilinde olabileceklerini açıkladı. Kredi borcu 100 bin TL değerinde olan müşterilerine peşin ödeme ve 12 ay taksit yapma fırsatı sunmaktadır. Şube veya müşteri hizmetlerinden kredi borcunuz ile alakalı detayları görüşerek farklı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İlgili yazımız: Vakıfbank Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Olur?

TEB Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Şartları

TEB Kredi Kartı Yapılandırma Şartları
TEB Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

TEB kredi kartı yapılandırma şartlarında bireysel müşterilerine destek sunmaktadır. Farklı bankalar ile çalışan vatandaşlara destek vermemektedir. Yapılandırma detaylarını yaparken belirlediği koşullar ise sözlü ve yazılı olarak borcunuza dair yapılandırmaya dahil olabileceğiniz beyanat hazırlamanızdır. Yapacağınız analiz ve kredi notu örnekleriniz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm borcunuzu tek seferde 72 aya varan taksitlendirme desteği ile bölebilirsiniz. Aylık gelir belgesi ile kanıtlayacağınız gelir bildirgeniz dikkate alınarak uygulanacak aylık taksit ücretlendirmesi belirtilecektir. Taksitli krediden faydalanabilmenizin şartlarından diğer ise TEB tarafından belirlenen kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Ziraat bankasının birleştiren ihtiyaç kredisi ile TEB bankasına olan borcunuzu taksitlendirme avantajınız bulunmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz