Kredi Kartı Para Puanları ile Alışveriş Yapılan Yerler

Kredi Kartı Para Puanları ile Alışveriş
Kredi Kartı Para Puanları ile Alışveriş

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi Kartı Para Puanları ile alışveriş yapılan yerler nereden bulunur? Para puan ile alışveriş yapılır mı? Artık alışverişler kredi kartları ile yapılmakta ve taksitli alışveriş sayesinde daha rahat harcama yapabiliriz. Kredi kartları, taksitli alışveriş yanında, yapılan harcamalar sonucunda kart kullanıcıların puan kazanmalarına da olanak tanımaktadır. Bu puanlar biriktirilebilir ve harcamalarda kullanılabilir. Böylece bedava alışveriş yapabilirsiniz. Her kredi kartı için puanları kullanabileceğiniz işyerleri farklıdır. Aşağıda sizinle genel olarak en çok tercih edilen kredi kartları ile kazanabileceğiniz puanları nerede kullanabileceğini açıkladık.

 • Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? içeriğe Git
 • Şekerbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • QNB Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Kredi Kartı Puanları Nerede Kullanılır?

Kullandığınız kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda belli tutarlarda puan veya mil kazanabilirsiniz. Belirli anlaşmalı işyerlerinden yaptığınız harcamalar için de ekstra puanlar da kazanabilirsiniz. Bu puanlar genel olarak alışverişlerinizde kullanabilirken, kazandığınız miller uçak bileti almak gibi sadece seyahat alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Birçok farklı alışverişte kullanabileceğiniz bu puanların belirli bir süresi vardır. Genelde iki takvim yılı geçerliliği vardır ve kullanılmadığı taktirde hesabınızdan silinir. Başta World, Bonus, Maxipuan olmak üzere her kredi kartı için belirtilen puan özellikleri farklıdır. Bu puanları kullanabilmeniz için üye işyerlerinde kullanılan POS cihazın kredi kartı ile uyumlu olması gerekir. Aşağıda sizinle bazı kredi kartları ile kazanabileceğiniz puanlardan ve genel olarak kullanabileceğiniz yerlerden bahsettik.

İlgili yazılar;

World Puanları Nerede Kullanılır?

World anlaşmalı kredi kartı kullanıyorsanız, harcamalarınız ile Worldpuan toplayabilir ve biriktirdiğiniz bu puanları bir sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Worldpuanları kullanabileceğiniz yerler:

 • Marketler: Şok, Carrefour, Migros
 • İnternet Sayfaları: Teknosa, Tekzen, Hepsiburada, Koçtaş, Turna, Hizlial, Markafoni,
 • Mağazalar: Boyner, Bimeks, LC Waikiki, Koçtaş, Teknosa
 • Akaryakıt: Opet, Total

Bonus Puanları Nerede Kullanılır?

Bonus kredi kartı kullanmanız durumunda, yaptığınız harcamalar sonucunda Bonus (puan) kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu bonusları biriktirerek bir sonraki alışverişlerinde kullanabilir ve harcamalarınızı indirimli veya bedava bir şekilde yapabilirsiniz. Bonus puanlarınızı kullanacağınız alanlar banka tarafından belirlenir.

 • Şok, Carrefour, A101, Migros.
 • MediaMarkt, Bimeks, Teknosa, Tekzen, LC Waikiki, Boyner, Morhipo, e-bebek, Teknosa, N11, Koçtaş, Hızlıal, İdefix, Turna.
 • Total, Petrol ofisi, BP, Opet.

Maxipuan Nerede Kullanılır?

Maximum kart sahipleri yaptıkları alışverişler sonucunda Maxipuan kazanabilir ve bu puanları da bir sonraki harcamalarında kullanabilirler. Birçok market, mağaza ve internet sitesinde kullanabileceğiniz bu puanları sadece üye işyerlerinde geçerlidir. Migros, Şok, Carrefour, Sanal Market, Hepsi Burada, LC Waikiki, Bimeks, Media Markt, Koçtaş ve Tekzen gibi mağazalarda biriktirdiğiniz Maxipuanları kullanabilirsiniz. Bunun dışında BP, Petrol ofisi, Opet ve Total’de yapacağınız akaryakıt alışverişlerinizde de kazandığınız puanları kullanma hakkınız vardır.

Chip Para Nerede Kullanılır?

Axess kredi kartları ile yapılan alışverişlerde kazanılan puanlara Chip Para denmektedir. Bu puanlarla da birçok mağaza ve marketlerde alışveriş yapabilir, indirim kazanabilirsiniz. Bim, A101, Carrefour, Migros, Şok gibi birçok tanınan ve ülkemizin her yerinde bulunan market harcamalarınızda biriktirdiğiniz Chip paraları kullanabilirsiniz. Bunlar dışında, Chip paralarınızı kullanabileceğiniz yerler:

 • E-Ticaret Siteleri: Hepsiburada, Morhipo, Hızlıal, N11, Bimeks ve MediaMarkt
 • Mağazalar: Koçtaş, Teknosa, Boyner, LC Waikiki, Media Markt, Bimeks ve Tekzen
 • Akaryakıt: Total, BP, Opet, Aygaz ve Petrol Ofisi

ParafPara Nerede Kullanılır?

Paraf Kartınız olması durumunda yaptığınız harcamalarla ParafPara kazanabilirsiniz. Bu puanlarla üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerinizi indirimli veya bedava bir şekilde yapabilmeniz mümkün. Kazandığınız bu puanlar kullanmadığınız takdirde iki takvim yılı sonunda siliniyor. ParafPara puanlarınız ile alışveriş yapabileceğiniz yerler; Migros, Boyner, Koçtaş, Tekzen, Media Markt, Total, N11.

Yukarıda sizinle kredi kartı ile kazanabileceğiniz puanları hakkında bilgi verdik. Bahsettiğimiz mağazalar dışında da kredi kartı puanlarınızı kullanabilirsiniz. Alışveriş yaptığınız iş yerinde kullanılan POS cihazının kredi kartınıza uyumlu olması durumunda istediğiniz zaman puanlarınızı harcayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz