Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Türkiye’de ve hatta dünyada artık hemen hemen herkesin minimum bir kredi kartı bulunmaktadır. Henüz büyük oranda yaşını doldurmamış olan kişiler için ise Kredi Kartı Nasıl Alınır sorusunu yanıt bulunması gereken sorulardan biridir. Kredi kartı yaşamın içerisine o kadar entegre olmuştur ki insanlar neredeyse tüm alışverişlerini kredi kartları ile gerçekleştirmektedir. Bankalar da bu işin ekmeğini yediklerinden dolayı alışverişler için kampanyalar düzenlemektedir. Nakit para taşıma problemini ortadan kaldıran kredi kartları doğru kullanıldığı takdirde ekstra puanlar kazanabileceğiniz ve bu puanlarla harcama yapabileceğiniz araçlardır. Siz de artık kredi kartı sahibi olmanın zamanı geldiğini düşünüyor ve nasıl kredi kartı alınabileceğini bilmiyorsanız bu yazı size bu konuda yardımcı olacaktır.

  • SSK E Bildirge Başvuru, Giriş, Onaylama Ve Son Gün İçeriğe Git
  • SGK İşe Başlama Başvurusu, Evrakları Ve Bildirimi İçeriğe Git
  • Halkbank Ticari Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları Nelerdir? İçeriğe Git
  • İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Başvurusu ve İstenen Belgeler İçeriğe Git
  • SGK Dosya Açma Süresi, Dilekçesi, Evrakları Ve Başvurusu İçeriğe Git

Kredi Kartı Başvurusu için Gerekenler

Kredi kartının getiri ve götürülerinin farkında olmak

Yaşam içerisinde paraya sıkışma durumu hemen hemen herkesin başına minimum bir kere gelmiş olan bir durumdur. Kredi kartı işte tam da bu şekilde bir durumda imdada yetişerek ihtiyaçların giderilmesine yardımcı olmaktadır. İnsanlar doğal olarak cebinde nakit para taşımak yerine kredi kartını taşımayı tercih etmektedir. Özellikle büyük şehirde yaşayan kişiler cebinde toplu para taşımaya kalkarsa bu paranın çalınma riskini de sürekli taşımış olur. Ancak kredi kartı ile yapılan işlemler kişiye özel olan şifrelerle gerçekleştirildiğinden dolayı hırsızlık sorunu belli oranda engellenmiş olur. Kredi kartının hırsızlar tarafından çalınması ya da kaybolması durumunda da anında bankanızı arayarak iptal edilebiliyor olması da kullanıcılar açısından ayrıca önemli bir adımdır. Elbette bunca avantajın yanında kredi kartlarının şüphesiz ki dezavantajları da bulunmaktadır. Doğru şekilde kullanılmayan kredi kartları kişileri borç batağına sürüklemekte ve yaşamı dayanılmaz bir noktaya getirebilmektedir. Bunların bilincinde olarak sadece gerçekten ihtiyaçlar belirlenerek kredi kartının kullanılması gerekmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartı başvurusunda bulunmak

Kredi kartı alabilmek için ilk yerine getirilmesi gereken şart 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Bunun haricinde bankalar kendini güvence altına almak için kredi kartı alacak olan kişinin minimum 6 ay sigortalı olarak çalışmış olmasını ve kredi kartı ya da krediden dolayı banka kara listesine girmemiş olmasını istemektedir. 6 ay sigortalı olarak bir yerde çalışmış olan kişilerden bunu ispatlaması için maaş bordrosu talep edilebilmektedir. En temel haliyle bakıldığında banka tıpkı kredi de olduğu gibi her ay ilgili kişiye borç vermektedir. Elbette borcun vadesi geldiğinde de ödenmesini talep etmektedir. Ödenmediği her ay için de borca faiz işletmektedir

Kredi notu kredi kartı almak için düşük seviyede olan veya banka kara listesinde yer alan kişilerin de kredi kartı alamamasında ki ana sebep bankanın o kişiye güvenemiyor olmasıdır. Kredi kartı almak isteyen kişilerin kredi kartının yanında ilgili bankada hesabının olması gerekmektedir. Kredi kartı ile banka hesabı birbiriyle bağlantılı olmalıdır.

Kredi kartı başvurusunda bulunan kişi bankanın istediği belgeleri tamamlayıp kredi kartı başvuru formunu doldurmalıdır. Bu formda yer alan kişisel kimlik bilgileri, adres bilgileri ve istenen diğer tüm bilgiler doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Tarafınızdan maaş bordrosu ile birlikte ikametgah belgesi ya da sabit fatura belgesi talep edilecek olan belgelerdir. Fatura olarak adınıza kayıtlı doğalgaz, sabit telefon, elektrik, su faturası geçerli olurken cep telefonu faturası geçerli olmamaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sonrası Kart Alabilir Miyim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz